HBO GO Polska – dzisiejsze premiery i aktualizacja (06.10.2017)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3.2]

PiracizKaraibów2

Oferta HBO GO Polska powiększyła się dzisiaj o dwa filmy oraz nowy odcinek magazynu kinematograficznego.

Pirates of the Caribbean: Dead Man’s Chest / Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka (2006) – przygodowy – 12+ – polskie napisy i lektor – 144 min. Dostępne do: 30.11.2017

Sequel oscarowego hitu o przygodach ekscentrycznego kapitana Jacka Sparrowa i jego załogi. Elektryzujące widowisko, nagrodzone za efekty wizualne Oscarem i BAFTĄ. Awanturnik Jack Sparrow (Johnny Depp) musi spłacić dług zaciągnięty przed laty u straszliwego Davy’ego Jonesa (Bill Nighy), kapitana widmowego Latającego Holendra. Ten porywacz i kolekcjoner ludzkich dusz żąda, by Jack odnalazł tajemniczą Skrzynię Umarlaka. Jeśli tego nie zrobi, zostanie skazany na wieczne potępienie. Sparrow nie ma wyjścia, musi stanąć do szalonego wyścigu o własną duszę. Wraz z dwójką młodych przyjaciół, Willem (Orlando Bloom) i Elizabeth (Keira Knightley), którzy także znaleźli się w poważnym niebezpieczeństwie, wyrusza na poszukiwania skarbu.

W sequelu Piratów z Karaibów dostajemy podwójną dawkę tego wszystkiego, za co widzowie pokochali część pierwszą. Film zrealizowała ta sama ekipa: producent Jerry Bruckheimer, reżyser Gore Verbinski (Ring, Prognoza na życie), scenarzyści Ted Elliott i Terry Rossio (nominowani do Oscara za Shreka), operator Dariusz Wolski (Karmazynowy przypływ, Regulamin zabijania, Bad Company). Ścieżkę dźwiękową stworzył zdobywca Oscara Hans Zimmer (Król Lew, Książę Egiptu, Gladiator). Disneyowską produkcję nagrodzono Oscarem i BAFTĄ za efekty wizualne. Amerykańska Akademia nominowała ją także za najlepszy dźwięk i najlepszą scenografię.

W rolach głównych: Johnny Depp, Bill Naghy, Orlando Bloom, Keira Knightley.


Stardust / Gwiezdny pył (2007) – fantasy – 12+ – polskie napisy i lektor – 122 min. Dostępne do: 29.09.2018

Młody Tristan Thorn (Charlie Cox) postanawia sprawdzić, co znajduje się po drugiej stronie pilnie strzeżonego, tajemniczego muru. Chłopak obiecuje swojej ukochanej (Sienna Miller), że przyniesie jej stamtąd kawałek gwiazdy, która spadła na ziemię. Pewnej nocy udaje mu się przechytrzyć strażnika i trafić do niezwykłej, pełnej magii krainy. Na miejscu poznaje prześliczną Yvaine (Claire Danes), którą ściga wiedźma Lamia (Michelle Pfeiffer). Niezwykła podróż pozwoli Tristanowi zrozumieć siłę miłości.

Nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej Matthew Vaughn (Przekładaniec, Kick-Ass) zabiera widza w pełną niespodziewanych zwrotów akcji podróż do baśniowej krainy, w której wszystko jest możliwe. Porywający w warstwie wizualnej film jest adaptacją powieści Neila Gaimana o tym samym tytule. Produkcja zarobiła ponad 135 mln dolarów i zdobyła trzy nominacje do nagrody Saturna.

W rolach głównych: Claire Danes, Robert De Niro, Michelle Pfeiffer, Charlie Cox, Sienna Miller.


Films & Stars / Filmy i gwiazdy (2008- ) – magazyn, sezon 9 – b.o. – polski lektor. Dostępne do: 28.02.2018

Każdego tygodnia podglądamy najnowsze wydarzenia filmowe, prezentujemy wywiady z gwiazdami oraz zdjęcia z planów filmowych. Gale i czerwone dywany z całego świata i spojrzenie na największe gwiazdy Hollywood w półgodzinnym magazynie filmowym.

S9:O40 – 25 min.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...