Chcesz mieć wpływ na fabułę filmu lub serialu? Netflix już pracuje nad technologią interaktywnego opowiadania historii

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3]

netflix-logo-los-gatos-14-1Jak donosi serwis dailymail.co.uk, Netflix pracuje nad technologią interaktywnego opowiadania historii – „choose-your-own-adventure”.

Chodzi o to by widz mógł wybrać w kluczowym momencie jak dalej ma się potoczyć historia oglądanego serialu. Koncepcja ta jest już z powodzeniem wykorzystywana np. w książkach.

Netflix planuje rozpocząć testy technologii pod koniec 2017 r. na serialach dla dzieci. Jeśli testy przebiegną pozytywnie Netflix udostępni technologię również w nagraniach dla starszego widza. Nie jest jeszcze wiadome czy nowy format opowiadania historii trafi tylko do nowych produkcji ale i również do obecnych już w ofercie.

KOMENTARZE:

2 myśli nt. „Chcesz mieć wpływ na fabułę filmu lub serialu? Netflix już pracuje nad technologią interaktywnego opowiadania historii

  1. Przypomina mi się czeski serial w latach 90-tych, puszczany w PL, gdzie trzeba było zgasić światło, by zagłosować, jak bohater ma się zachować. Do tej pory jestem ciekawy, czy Czesi rzeczywiście sprawdzali poziom obciążenia, czy to tylko zmyła 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...