Doczekaliśmy się polonizacji usługi Amazon Prime Video. Nareszcie!

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3.1]

amazon prime video po polsku
Stało się! Długo wyczekiwane spolszczenie serwisu Amazon Prime Video nareszcie ziściło się. „Witaj w Prime Video”

Od dziś usługa SVOD Amazon Prime Video jest dostępna w pełni po polsku na komputerach, komórkach i Smart TV.

Niestety na urządzeniach produkcji Amazona, czyli FireTV i FireStick TV polski interfejs jeszcze nie jest dostępny. Jest tak zapewne z powodu dalszego braku oficjalnego wsparcia tej rodziny urządzeń w Polsce.

amazon prime video po polsku

Zmiana domyślnego języka na polski

Przy pierwszym logowaniu na konto Prime Video od 21 sierpnia 2018r. usługa sama zaproponuje zmianę domyślnego języka. Jeśli to się nie zdarzy należy zalogować się na swoje konto (podane ustawienia dla domyślnego języka angielskiego), wybrać ustawienie „Account & Settings”, kliknąć na zakładkę „Language” i wybrać „Polski” z listy wyboru:

amazon prime video-zmiana-jezyka

Jak widać Polska dołączyła do państw, które są w pewien sposób faworyzowane przez właściciela usługi, firmę Amazon i zostały nagrodzone lokalną wersją językową.

Oferta Prime Video Polska

Oferta Prime Video oferuje dziś dla polskiego widza łącznie ponad 1000 filmów i seriali, gdzie ponad 900 z nich jest spolonizowanych poprzez dostępność polskich napisów lub polskiej ścieżki audio.

amazon prime video po polsku

Kontakt z obsługą klienta

Kontakt z obsługą usługi Amazon Prime Video Polska dostępny jest poprzez trzy kanały:

 • E-mail
 • Telefon
 • Czat

Niestety nie każda z tych form kontaktu jest domyślnie dostępna. Wszystko zależy od tematu kontaktu.

amazon prime video po polsku-kontakt

Cennik i rodzaje płatności

Do czerwca 2018r. abonenci usługi płacili promocyjną stawkę miesięczną w kwocie 2,99 EUR. Od lipca koszt ten wzrósł do kwoty 5,99 EUR.

Ale uwaga, nowi klienci usługi czyli osoby obecnie rejestrujące się mogą liczyć na promocyjną cenę abonamentu miesięcznego w kwocie 2,99 EUR przez pierwszych 6 miesięcy korzystania z usługi.

Za powyższą cenę otrzymujemy możliwość oglądania materiałów dostępnych w usłudze równocześnie na 3 urządzeniach wraz z usługą pobierania nagrań na urządzeniach mobilnych.

amazon-prime-video-credit_cardsPłatności można dokonać tylko kartą kredytową lub debetową:

 • Visa
 • MasterCard
 • American Express

Obecni klienci Amazona mogą dokonać aktywacji usługi na swoim koncie i nie muszą dokonywać nowej rejestracji w systemie Amazon Prime Video – wystarczy do logowania podać swoje obecne dane z Amazona.

O Amazon Prime Video

Amazon Prime Video to internetowa usługa strumieniowania (SVOD) filmów, seriali oraz programów telewizyjnych. Jest to drugi serwis streamingowy po Netflixie, który jest dostępny globalnie, w tym w Polsce od 14 grudnia 2016r. Do tego czasu był dostępny tylko w USA, UK, Niemczech i Japonii a od tej daty można z niego korzystać w ponad 200 krajach, w tym na terenie Polski.


Czytaj również:

Planowane premiery filmów i seriali w ofercie Netflix Polska na wrzesień 2018 – zwiastuny, zapowiedzi – lista nieoficjalna

Netflix Polska: Oficjalny zwiastun [HD] filmu „Hold the Dark / Powstrzymać mrok” (2018)


 

KOMENTARZE:

13 myśli nt. „Doczekaliśmy się polonizacji usługi Amazon Prime Video. Nareszcie!

   • Tylko że teraz jest promo za 29,99 EUR, przy zakupie dwóch to 20 EURO oszczędności, a na stronie cały czas info o wysyłce jedynie do Austrii i Niemiec.
    Ale cały czas spamują mailami po polsku sugerującymi zakup wlaśnie fire sticka 🙂

 1. Nie polecam Amazonia aplikacja na tv samsung nie dopracowana na Xbox one tez napisy bardzo małe ci Amerykanie myślą ze my jesteśmy trzeci świat i łykniemy wszystko no i biblioteka bardzo skromna

  • Kwestia gustu, obecna apka nie wiele różni się od Netflixowej i niebo szybciej film się ładuje…poza tym apka jest taka sama na całym świecie…

  • Wielkość czcionki można zmieniać. Dodatkowo kolor z bialego na żółty. Działa też na Sony Adnroid TV. Bravo Amazon!

  • Fakt że jeszcze pare dni temu były problemy z aplikacją na telewizory Samsung , pokazywało Kod błędu 9068, aktualnie jest wszystko OK , usterka została usunięta.

 2. U mnie dziwna sprawa.
  Byłem już abonentem Amazona do kwietnia tego roku.
  Wczoraj odnowiłem abonament i ściągnęło mi najpierw 3 Euro potem 1 Euro.
  Czyli ani samo 3 Euro ani 6 Euro.
  Skąd takie coś?

 3. Jak na razie trochę bieda. Poza ciekawymi produkcjami oryginalnymi, polska oferta jest dużo gorsza od innych.

 4. Jeżeli chodzi o Firestick TV to Prime Video nie działa obecnie w Polsce na nowej wersj Sticka z pilotem Alexa ale można zamówić z USA Firestick TV Basic Edition z normalnym pilotem, który tu niespodzianka działa w naszym kraju bez problemu i bez problemu wyślą go ze sklepu Amazon do Polski i będzie już skonfigurowany pod nasze konto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...