Netflix: Uznani filmowcy z całego świata tworzą kolekcję filmów krótkometrażowych „Homemade”

Facebooktwitter

Netflix filmy

30 czerwca swoją premierę na Netflix będzie miał cykl HOMEMADE. Jest to kolekcja krótkometrażowych filmów stworzonych przez uznane reżyserki i reżyserów z całego świata, którzy postanowili opowiedzieć niezwykłe i osobiste historie dotyczące życia w nowej rzeczywistości, która ze względu na epidemię COVID-19 zmusiła nas do pozostania w domach.

23 czerwca 2020 r. — Netflix zapowiedział dziś premierę HOMEMADE — kolekcji krótkometrażowych filmów autorstwa cenionych twórców z całego świata. Zmuszeni do pozostawania w domu wskutek epidemii COVID-19, filmowcy stworzyli osobiste, wzruszające historie o naszym wspólnym doświadczeniu życia w czasie kwarantanny. HOMEMADE, cykl wyprodukowany przez Fabula oraz The Apartment Pictures (z grupy Fremantle), udowadnia, że sztuka filmowa i kreatywność jej twórców stawia opór wszystkim wyzwaniom – nawet takim, jak globalna pandemia.

Prezentowane historie powstały wyłącznie przy użyciu sprzętu znajdującego się w domach twórców w momencie zamykania się świata. Są to zarówno intymne pamiętniki codziennego życia filmowców, jak i krótkie fabuły w różnych gatunkach, które ukazują wpływ epidemii i związanego z nią dystansu społecznego na różne kraje i życie ludzi na całym świecie.

Lorenzo Mieli, dyrektor generalny The Apartment, oraz Juan de Dios Larraín i Pablo Larraín z firmy Fabula zaprosili do udziału w projekcie filmowców z różnych stron świata, wśród których znaleźli się, między innymi:

 • Ladj Ly (Nędznicy) — film krótkometrażowy nakręcony w Clichy Montfermeil (Francja)
 • Paolo Sorrentino (Wielkie piękno, Nowy papież) — film krótkometrażowy nakręcony w Rzymie (Włochy)
 • Rachel Morrison (Czarna Pantera, Mudbound) — film krótkometrażowy nakręcony w Los Angeles (USA)
 • Pablo Larraín (El Club, Jackie) — film krótkometrażowy nakręcony w Santiago (Chile)
 • Rungano Nyoni (Nie jestem czarownicą) — film krótkometrażowy nakręcony w Lizbonie (Portugalia)
 • Natalia Beristáin (No quiero dormir sola) — film krótkometrażowy nakręcony w mieście Meksyk (Meksyk)
 • Sebastian Schipper (Victoria, Przyjaźń bez granic) — film krótkometrażowy nakręcony w Berlinie (Niemcy)
 • Naomi Kawase (Blask, Kwiat wiśni i czerwona fasola) — film krótkometrażowy nakręcony w Nara (Japonia)
 • David Mackenzie (Aż do piekła, Król wyjęty spod prawa) — film krótkometrażowy nakręcony w Glasgow (Szkocja)
 • Maggie Gyllenhaal (Przedszkolanka / Uczciwa kobieta) film krótkometrażowy nakręcony w Vermont (USA)
 • Nadine Labaki i Khaled Mouzanar (Karmel, Kafarnaum) — film krótkometrażowy nakręcony w Bejrucie (Liban)
 • Antonio Campos (Diabeł wcielony) — film krótkometrażowy nakręcony w Springs, Nowy Jork (USA)
 • Johnny Ma (Lao Shi, Żyć, śpiewać) — film krótkometrażowy nakręcony w San Sebastián del Oeste, Jalisco (Meksyk)
 • Kristen Stewart(Sils Maria / Come Swim) film krótkometrażowy nakręcony w Los Angeles (USA)
 • Gurinder Chadha (Podkręć jak Beckham; Blinded by the Light. Siła muzyki) — film krótkometrażowy nakręcony w Londynie (Wielka Brytania)
 • Sebastián Lelio (Gloria Bell, Fantastyczna kobieta) — film krótkometrażowy nakręcony w Santiago (Chile)
 • Ana Lily Amirpour (O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu, Outsiderka) — film krótkometrażowy nakręcony w Los Angeles (USA)

„Projekt ten wysyła piękny, mocny przekaz o jedności i odporności całej międzynarodowej społeczności twórców. Pragnę podziękować serwisowi Netflix, a także wszystkim naszym reżyserom, za podjęcie wyzwania i udowodnienie, że nawet w tak skomplikowanych czasach możemy przecierać nieodkryte jeszcze, fascynujące szlaki” – powiedział Lorenzo Mieli.

Netflix filmy

Homemade to zaproszenie do grupy reżyserów, którzy eksplorują nowe kierunki twórczości w takich samych warunkach. To bardzo demokratyczny projekt. W tym przypadku, nie chodzi tu o środki, tylko o filmową sztukę” – dodaje Juan de Dios Larraín.

Pablo Larraín, reżyser jednej z etiud w tym cyklu wspomina: „To była wspaniała szansa na współpracę z osobami, które podziwiam. Dzięki serwisowi Netflix i jego fantastycznemu zespołowi, mieliśmy niezwykłą okazję do dalszej pracy w tak dziwnych, a jednocześnie wyjątkowych czasach”.

Teresa Moneo, dyrektor ds. filmów oryginalnych w Netflix mówi: „Oglądanie historii innych osób otwiera serca oraz umysły, dzięki czemu odczuwamy wszyscy mocniejszą więź. W tych bezprecedensowych czasach mamy szansę współpracować z niesamowitą ekipą różnych filmowców i zaprezentować ich osobiste historie użytkownikom z całego świata”.

Filmowa antologia zostanie udostępniona globalnie w serwisie Netflix 30 czerwca 2020 r.

Fundusz pomocowy Netflix przekaże w imieniu każdego twórcy kolekcji Homemade dotację na wybraną przez niego organizację, która wspiera przedstawicieli środowiska filmowego w czasie pandemii COVID-19.

Informacje o firmie The Apartment

The Apartment to firma założona w 2020 roku przez Lorenza Mieliego w ramach grupy Fremantle. Zajmuje się tworzeniem i rozwijaniem seriali telewizyjnych oraz filmów pełnometrażowych, inwestując w pozyskiwanie własności intelektualnej oraz umowy na wyłączność z artystami i twórcami klasy międzynarodowej. The Apartment będzie pozycjonować się na rynku jako inkubator dużych projektów opracowywanych i finansowanych, a następnie fizycznie produkowanych przez sieć partnerskich wytwórni filmowych. Pierwszymi dokonaniami The Apartment były współpraca z wytwórnią Wildside Paola Sorrentino nad Nowym papieżem, Genialną przyjaciółką Saveria Costanzo i zapowiadanym serialem Luki Guadagnino We Are Who We Are. Firma będzie też pracować nad ich ewentualnymi kontynuacjami. Dyrektorem generalnym The Apartment jest Lorenzo Mieli

Informacje o firmie Fabula

Fabula to jedna z najbardziej prężnych wytwórni filmowych w Ameryce Łacińskiej, znana najbardziej z filmu „Fantastyczna kobieta” nagrodzonego Oscarem dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego w 2018 r. Została założona w 2004 roku przez Juana de Dios Larraína (producenta) oraz Pabla Larraína (reżysera i producenta) i zajmuje się filmem, serialami telewizyjnymi oraz reklamą, a także świadczy usługi producenckie. Wyprodukowała już ponad 27 filmów, 800 reklam i trzy seriale telewizyjne w Chile, a najnowszym projektem jest „El Presidente”.

Pierwszy anglojęzyczny film Fabuli, „Jackie” w reżyserii Pabla Larraína, został nominowany do trzech Oskarów, w tym dla Najlepszej aktorki za rolę Natalie Portman. Larraín wyreżyserował także „El Club”, za który otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia — Nagrodę Grand Prix Jury na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie 2015, „Nie” nominowany do Oscara w 2013 r. i nagrodzony jako Najlepszy film na Quinzaine des Réalisateurs na Festiwalu Filmowym w Cannes 2012. Najnowszym filmem Larraína jest „Ema”.

Od samego początku Fabula stawia na młodych, utalentowanych reżyserów, takich jak Sebastián Silva („Bachor”, „Kryształowa wróżka”, nagroda dla najlepszego reżysera na festiwalu Sundance 2013) i Marialy Rivas („Joven y Alocada”, nagroda za najlepszy scenariusz na Sundance 2012 i „Princesita”).

Informacje o firmie Netflix

Netflix to jeden z największych na świecie rozrywkowych serwisów streamingowych, z którego korzysta 183 mln opłacających abonament użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali i programów w różnych językach. Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów bez ograniczeń czasowych, o każdej porze, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i połączonego z internetem. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania — bez reklam i zobowiązań.


Polecamy również

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska 22-23.06.2020

Jak sprzedawać dragi w sieci (szybko): Sezon 2 | Oficjalny zwiastun od Netflix Polska

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner