Filmy i seriale dostępne w ofercie Netflix Polska tylko do końca sierpnia 2017r.

Facebooktwitter

netflix-back-to-the-future-bg-1Dziś pojawiła się kompletna lista filmów i seriali, które będą dostępne w ofercie Netflix Polska tylko do końca sierpnia 2017r.

Już wcześniej informowaliśmy o kilku tytułach przeznaczonych do usunięcia po dniu 31.08.2017. Dziś prezentujemy pełną listę 74 tytułów, które będą dostępne w ofercie Netflix Polska tylko do końca sierpnia 2017r i po tym dniu zostaną z niej usunięte.

#chicagoGirl: The Social Network Takes on a Dictator / #chicagoGirl. Facebookowa rewolucja (2013)
film – 1g13m – 5,26/10 – polskie napisy i lektor

Nastolatka z Chicago pomaga koordynować rewolucję w Syrii przez media społecznościowe. W końcu jej siatka musi wybrać broń do dalszej walki: Facebooka albo AK-47.

Accepted / Przyjęty (2006)
film – 1g32m – 7,34/10 – polskie napisy i lektor

Bartleby i jego mało ambitni znajomi zostają odrzuceni przez osiem uczelni, więc postanawiają przekonać rodziców, że przyjęto ich do szkoły, którą sami wymyślili.

Back to the Future / Powrót do przyszłości (1985)
film – 1g56m – 8,03/10 – polskie napisy i lektor

Marty McFly (Michael J. Fox) jest typowym nastolatkiem, ale ma niezwykłego przyjaciela – Dr Emmetta Browna (Christopher Lloyd), który wynalazł wehikuł czasu. W nocy przed centrum handlowym Dr. Brown pokazuje swój wynalazek Martyemu. Wygląda on jak udoskonalony samochód, a działa na… pluton. Dr. Brown zwędził go Libijczykom, którzy chcieli, aby zrobił im bombę atomową. Podczas eksperymentu terroryści zabijają doktora. Marty cudem uchodzi z życiem, ale przenosi się do roku 1955. Szukając Dr. Browna z lat pięćdziesiątych natyka się na rodziców i zapobiega ich poznaniu. W wyniku tego może się nigdy nie urodzić…

Back to the Future Part II / Powrót do przyszłości II (1989)
film – 1g48m – 7,67/10 – polskie napisy i lektor

Druga część opowieści o lekko zwariowanym doktorze i jego wehikule czasu. Tym razem doktor Emmet Brown i jego przyjaciel Marty wybierają się w przyszłość, by zapobiec “zniszczeniu” przyszłej rodziny Marty’ego. Seria niezwykłych przypadków sprawia, że zmienia się przeszłość (więc także i przyszłość) którą znali. Marty i Doktor postanawiają naprawić to co zrobili, co wcale nie jest takie proste.

Back to the Future Part III / Powrót do przyszłości III (1990)
film – 1g58m – 7,56/10 – polskie napisy i lektor

Tym razem Dr Brown wylądował na Dzikim Zachodzie w roku 1885. Jednak po dziewięciu miesiącach pobytu został zastrzelony. Na pomoc rusza mu Marty, ale sam popada w kłopoty. Jedynym dla nich wyjściem jest powrót do przyszłości. Niestety nie jest to możliwe, bo wehikuł ma przebity bak.

BASEketball / Bejsbolo – kosz (1998)
film – 1g43m – 7,18/10 – polskie napisy i lektor

Gdy nowa dyscyplina sportowa, BASEketball, połączenie koszykówki i bejsbola, staje się popularna w całym kraju, jej autorzy próbują zbić majątek na swoim pomyśle.

Bean: The Movie / Jaś Fasola: Nadciąga totalny kataklizm (1997)
film – 1g29m – 6,8/10 – polskie napisy i lektor

Amerykański filantrop przeznacza wielką sumę dolarów na to, by do Kalifornii wrócił słynny obraz amerykańskiego malarza Jamesa Whistlera. Dzieło znajduje się we Francji, pieczę nad operacją przejmuje angielski rzeczoznawca. Ten jednak okazuje się urodzonym pechowcem.

Better Man (2013)
serial – 7,68/10 – polskie napisy

Próbując wyżywić biedną rodzinę, zdesperowany Wietnamczyk australijskiego pochodzenia zgadza się na przemyt heroiny z Kambodży przez Singapur.

Big Daddy / Super Tata (1999)
film – 1g33m – 7,34/10 – polskie napisy

Sonny Koufax mimo trzydziestki na karku zachowuje się bardziej jak małe dziecko niż dorosły człowiek. Wiedzą o tym doskonale jego przyjaciele, rodzina z którą nie utrzymuje praktycznie kontaktu i dziewczyna Vaneea, otwarcie oskarżająca go o brak dojrzałości grożąc nawet zerwaniem związku. Pewnego dnia do drzwi Sonnego puka mały chłopiec, przedstawiający się jako syn współlokatora, który właśnie wyjechał służbowo do Chin. Sonny postanawia zaopiekować się chłopcem przez weekend, jednak szybko okazuje się że obaj pasują do siebie o wiele lepiej niż mogłoby się komukolwiek wydawać na pierwszy rzut oka.

Charlie St. Cloud (2010)
film – 1g39m – 7,62/10 – polskie napisy i lektor

Charlie St. Cloud (Zac Efron) to młody człowiek zagubiony w melancholijnym świecie wspomnień. Prześladowany przez widmo rodzinnej tragedii, wypadku w którym zginął jego młodszy brat, zostaje zmuszony do porzucenia swych marzeń i planów. Jednak kiedy do miasta powraca jego dawna szkolna koleżanka Tess (Amanda Crew), w Charliem budzi się uczucie, którego za wszelką cenę starał się do siebie nie dopuszczać. Czy rozdarty między obietnicą złożoną swemu bratu, a miłością do Tess będzie on zdolny do wyrwania się z pułapki własnych emocji?

Charlie Wilson’s War / Wojna Charliego Wilsona (2007)
film – 1g41m – 7,2/10 – polskie napisy i lektor

Dramat oparty na potajemnych interesach w Afganistanie pewnego teksańskiego kongresmana, Charliego Wilsona, gdzie jego próby pomocy dla rebeliantów w ich wojnie z Sowietami mają wiele nieprzewidzianych i rozległych konsekwencji.

Children of Men / Ludzkie dzieci (2006)
film – 1g44m – 7,16/10 – polskie napisy i lektor

Film zrealizowany na podstawie powieści P.D. James. Nominowany przez Akademię reżyser Alfonso Cuaron tym razem tworzy zadziwiającą wizję niedalekiej przyszłości, wysyłając jednocześnie sygnał ostrzegawczy dla współczesnego świata. Akcja dzieje się na Ziemi w 2027 roku: nadzieja na przedłużenie istnienia gatunku ludzkiego wydaje się być niejasną mrzonką. Już od prawie 19 lat nie przyszło na świat na naszej planecie żadne dziecko, a z każdym upływającym “bezdzietnym” rokiem rasa ludzka w niewytłumaczalny sposób zbliża się do całkowitego wymarcia. O ile większość ludzi przyjmuje ten nieunikniony wyrok z oporem, popadając w bezprawie i nihilizm, są również tacy, którzy nie składają broni i postanawiają godnie walczyć o zjednoczoną planetę i prawa topniejącej w oczach populacji.

Cirque du Freak: The Vampire’s Assistant / Asystent wampira (2009)
film – 1g48m – 6,76/10 – polskie napisy i lektor

Młody chłopiec imieniem Darren spotyka na pokazie “dziwaków” tajemniczego mężczyznę, który okazuje się być wampirem. Po serii pewnych wydarzeń, Darren musi porzucić swoje dotychczasowe życie i ruszyć w dalszą drogę z Cirque du Freak i stać się wampirem.

Coraline / Koralina i tajemnicze drzwi (2008)
film – 1g40m – 7,3/10 – polskie napisy i dubbing

Film zrealizowany na podstawie książki Neila Gaimana „Koralina”. Pewnego dnia, kiedy Koralina zwiedza nowy dom, odkrywa, że jej mieszkanie ma 14 drzwi. 13 drzwi otwiera się bez problemu i prowadzi do rzeczywistych miejsc w mieszkaniu. Czternaste drzwi znajdują się w odległym kącie pracowni i są zamknięte. Drzwi prowadzą do ciemnego przejścia, a stąd do niespokojnego miejsca spowitego mgłą i zamieszkałego przez alternatywną wersję jej sąsiadów i rodziców. Ci rodzice, jej druga mama i drugi tata, chcą by została z nimi. Zapewniają ją że będzie kochana bardziej, niż w rzeczywistości, że jedzenie będzie o wiele lepsze, niż w rzeczywistym świecie. I wszystko początkowo jest lepsze aż do chwili gdy jej druga mama chce zatrzymać Koralinę na zawsze, używając do tego magii i przemocy, i porywa jej prawdziwych rodziców. Koralina musi stawić czoło własnemu strachowi i uwolnić rodziców i dusze trzech martwych dzieci. Na szczęście znajduje w tym pomocnika-czarnego, mówiącego kota

Couples Retreat / Raj dla par (2009)
film – 1g53m – 6,69/10 – polskie napisy i lektor

Cztery zaprzyjaźnione pary zwabione kuszącą ofertą luksusowego i szokująco taniego wypoczynku na tropikalnej wyspie, szybko przekonają się, że dosłownie wymuszono na nich udział w zbiorowej terapii małżeńskiej! Dave (Vince Vaughn) i Ronnie (Malin Akerman), Joey (Jon Favreau) i Lucy (Kristin Davis), oraz dopiero co rozwiedziony Shane (Faizon Love) wraz ze swoją „dwudziesto-ileś-tam-letnią” dziewczyną Trudy (Kali Hawk) zostaną wplątani w przedziwną przygodę, na którą zupełnie nie byli przygotowani. Czy przetrwają wszystkie dziwaczne atrakcje serwowane przez właściciela kurortu, Marcela (Jean Reno) – w tym – nurkowanie z rekinami i intymne sesje jogi z nad wyraz kochliwym instruktorem? A nade wszystko, czy pokonają własne lęki i uprzedzenia oraz ocalą swe małżeństwa w trakcie niezapomnianych wakacji w raju?

Dazed and Confused / Uczniowska balanga (1993)
film – 1g42m – 7,79/10 – polskie napisy i lektor

Ta komedia o dojrzewaniu opowiada o perypetiach grupy nastolatków — entuzjastów marihuany, sportowców i kujonów — w ostatnim dniu szkoły w 1976 roku.

Dead Silence / Martwa cisza (2007)
film – 1g29m – 6,72/10 – polskie napisy i lektor

Jamie i Lisa to nowożeńcy którzy układają sobie życie z dala od ich rodzinnego miasteczka Raven Fair, gdzie ludzie żyją w strachu przed starymi legendami i zabobonami. Gdy pewnego dnia Lisa zostaje brutalnie zamordowana, Jamie wraca w rodzinne strony, by pochować ukochaną i rozwiązać zagadkę stojącą za jej śmiercią.

Death Race / Death Race: Wyścig śmierci (2008)
film – 1g44m – 7,31/10 – polskie napisy i lektor

Widzowie, śledzący sporty ekstremalne i programy typu reality, są spragnieni coraz bardziej brutalnych widowisk. Największe emocje budzą wyścigi samochodowe organizowane w więzieniach – mordercy i przestępcy nie cofną się przed niczym, gdy nagrodą jest wolność. Podrasowane samochody-monstra, wyposażone w karabiny, miotacze płomieni i wyrzutnie granatów sprawdzają się świetnie w grze o prostych regułach – wygraj 5 wyścigów i bądź wolny albo zgiń na torze. W takie piekło trafia niesłusznie skazany..

Definitely, Maybe / Na pewno, być może (2008)
film – 1g51m – 7,4/10 – polskie napisy i lektor

Historia Willa zaczyna się w 1992 roku, kiedy jako młody aspirujący polityk przenosi się z Wisconsin do Nowego Jorku, aby rozpocząć pracę przy kampanii prezydenckiej. Na życzenie córki, Will ponownie przeżywa swoją przeszłość i wspomina historie romantycznych związków z trzema różnymi kobietami. Usiłując opowiedzieć córce jak najbardziej łagodną wersję swojej historii, zmienia imiona kobiet, dlatego też Maya musi sama dowiedzieć się, kim jest kobieta, którą ojciec ostatecznie poślubił. Czy jej matką to miłość Willa ze szkoły, niezawodna Emily (Banks)? Czy jest nią może jego długoletnia przyjaciółka i powiernica, apolityczna April (Fisher)? A może to niezależna, ambitna dziennikarka Summer (Weisz)? Maya składając w całość kawałki układanki związanej z tajemniczą historią miłosną taty, zaczyna zdawać sobie sprawę, że miłość wcale nie jest taka prosta. Pomaga Willowi zrozumieć, że nigdy nie jest za późno, aby spojrzeć w przeszłość… i być może odnaleźć szczęśliwe zakończenie.

E.T. the Extra-Terrestrial / E.T. (1982)
film – 1g59m – 7,84/10 – polskie napisy i dubbing

E.T. to historia wyjątkowej przyjaźni, która rozwija się między Elliottem, samotnym chłopcem żyjącym na jednym z kalifornijskich przedmieść, a mądrym przybyszem z obcej planety, który gubi się na Ziemi. Kiedy Elliott usiłuje pomóc przyjacielowi skontaktować się z jego planetą, obaj muszą unikać naukowców i agentów rządowych za wszelką cenę pragnących wykorzystać przybysza do swoich celów. Wszystko to prowadzi do wspaniałej przygody, większej od wszystkiego co mogli sobie wyobrazić.

Elizabeth: The Golden Age / Elizabeth: Złoty wiek (2007)
film – 1g54m – 7,39/10 – polskie napisy i lektor

Królowa Elżbieta przygotowuje się mentalnie na inwazję i zdradę, tęskniąc za awanturnikiem i zawadiaką Sir Walterem Raleighem.

Friday Night Lights / Światła stadionów (2004)
film – 1g57m – 7,39/10 – polskie napisy i lektor

Ten dramat opowiada o wysiłkach Gary’ego Gainesa, trenera futbolowego w małym teksańskim miasteczku, który pragnie zabrać swoją drużynę na mistrzostwa stanu.

Get Him to the Greek / Idol z piekła rodem (2010)
film – 1g49m – 6,92/10 – polskie napisy i lektor

Aaron Green, pracownik wytwórni muzycznej, ma siedemdziesiąt dwie godziny, by sprowadzić z Londynu do Los Angeles legendę rocka, skandalistę Aldousa Snowa, na jego pierwszy koncert po latach scenicznej przerwy. Aby zachować stanowisko, Aaron będzie musiał nie tylko wygrać szalony wyścig z czasem oraz znosić ekscentryczne zachowanie Aldousa.

Gladiator (2000)
film – 2g34m – 8,53/10 – polskie napisy i lektor

Generał Maximus, jeden z najwybitniejszych dowódców w rzymskiej armii, dowiaduje się, że umierający cesarz Marek Aureliusz chce uczynić go swoim następcą na tronie. Nie podoba się to prawowitemu dziedzicowi, Kommodusowi, który postanawia pozbyć się rywala i skazuje go na karę śmierci wraz z cała rodziną. Maximusowi cudem udaje się uciec. Trafia do niewoli, gdzie zostaje wyszkolony na gladiatora. Z walki na walkę zyskuje coraz większą popularność, a na jego występy zaczyna przychodzi coraz więcej ludzi. Maximus jako gladiator wraca do Rzymu, by pomścić zamordowanie swoich bliskich, ale wie, że jedyną potęgą większą od władzy cesarza jest wola ludu i dlatego, by dokonać zemsty, musi stać się największym bohaterem Imperium.

God Loves Uganda / Bóg kocha Ugandę (2013)
film – 1g23m – 7,3/10 – polskie napisy i lektor

Tematem tego mocnego dokumentu jest kampania ewangeliczna amerykańskiej chrześcijańskiej prawicy w Ugandzie.

Green Zone (2010)
film – 1g54m – 7,11/10 – polskie napisy i lektor

W dramacie wojennym “Green Zone” akcja rozgrywa się podczas pierwszych chaotycznych dni wojny w Iraku, kiedy to nikomu nie można było ufać, a każda decyzja mogła skończyć się nieprzewidywalnymi konsekwencjami. Podczas prowadzonej przez Stany Zjednoczone okupacji Bagdadu w 2003 roku, starszy chorąży Roy Miller (Damon) i zespół inspektorów wojskowych zostają wysłani w celu odnalezienia broni masowej zagłady, która jak wierzono miała być składowana na irackiej pustyni. Przemieszczając się z jednego zabezpieczonego minami miejsca – pułapki na drugie, żołnierze w trakcie poszukiwania śmiertelnych odczynników chemicznych natykają się na zawiłe próby zatajenia prawdy, które zmieniają cel ich misji. Działając wśród agentów wywiadu kierujących się sprzecznymi motywami, Miller szuka odpowiedzi, które albo zniosą reżim, albo doprowadzą do eskalacji działań wojennych w tym zapalnym rejonie. Znajduje najbardziej zawodną broń – prawdę.

Honey (2003)
film – 1g34m – 6,61/10 – polskie napisy i lektor

Jest to historia pięknej Honey, która ma życiowe marzenia zostać choreografką i wyrwać się ze slumsów. Gdy to marzenie urzeczywistnia się zostaje profesjonalnym choreografem teledysków muzycznych. Jednak z tą profesją wiążą się różne kłopoty i przeszkody przez które musi przejść. Prowadzi szkołę nauki tańca w rytmie hip-hopu dla biednych dzieci i wraz z nimi szykuje występ w wyremontowanym kościele. W jej życiu praca stała się pasją.

Housos (2011)
serial – – – 7,38/10 – polskie napisy

Zwariowana komedia opowiadająca o szalonych przygodach grupy przyjaciół z osiedla socjalnego gdzieś w Australii. Przekręty i omijanie prawa to dla nich codzienność.

How High / Super zioło (2001)
film – 1g33m – 7,32/10 – polskie napisy i lektor

Zwariowana komedia z udziałem dwóch gwiazd muzyki hip-hop: Redmana i Method Mana. Jamal (Redman) i Silas (Method Man), dwaj całkiem zwyczajni uczniowie college’u, wchodzą w posiadanie pewnej magicznej substancji do palenia. Dzięki jej działaniu chłopcy uzyskują rewelacyjny, najlepszy w szkole, wynik egzaminów maturalnych, wskutek czego dostają się na bardzo prestiżową wyższą uczelnię – Uniwersytet Harvarda. Styl życia typowego studenta Harvardu nie do końca im odpowiada, ale dzięki magicznej substancji radzą sobie całkiem dzielnie. Jednak pewnego dnia zapasy tego specyfiku się skończą i trzeba będzie sobie radzić bez niej…

How the Grinch Stole Christmas / Grinch: świąt nie będzie (2000)
film – 1g44m – 7,42/10 – polskie napisy i dubbing

Na górskim szczycie, w ciemnej jaskini mieszka złośliwy Grinch, który nie cierpi świąt Bożego Narodzenia. Postanawia zepsuć je mieszkańcom leżącego w pobliżu miasteczka. Mała Cindy Lou chcę na własną rękę rozprawić się z Grinchem i jest gotowa zrobić wszystko, aby i on pokochał święta.

I Now Pronounce You Chuck and Larry / Państwo młodzi: Chuck i Larry (2007)
film – 1g55m – 6,81/10 – polskie napisy i lektor

Owdowiały Larry obmyśla plan wyłudzenia zasiłku na dzieci. W osiągnięciu celu ma mu pomóc wierny przyjaciel Chuck, który ma udawać jego kochanka.

Inglourious Basterds / Bękarty wojny (2009)
film – 2g32m – 7,98/10 – polskie napisy i lektor

Akcja filmu rozpoczyna się w okupowanej Francji podczas egzekucji rodziny Shosanny Dreyfus, której dziewczyna jest świadkiem. Egzekucji dokonuje nazistowski pułkownik Hans Landa. Shosannie udaje się uciec i wyjechać do Paryża, gdzie, jako właścicielka kina, przyjmuje nową tożsamość. W innym miejscu w Europie, porucznik Aldo Raine organizuje grupę żydowskich żołnierzy, którzy mają dokonywać aktów zemsty. Do oddziału Raine’a dołącza niemiecka aktorka i agentka Bridget Von Hammersmark, której misją jest pozbawienie władzy przywódców Trzeciej Rzeszy. Losy tych ludzi zbiegają się pod kinowym afiszem, gdzie Shosanna przygotowuje własny plan zemsty…

Inside Man / Plan doskonały (2006)
film – 2g8m – 7,7/10 – polskie napisy i lektor

“Plan doskonały” to opowieść o rozgrywce między dwoma mężczyznami – doświadczonym oficerem policji, Frazierem (Denzel Washington) i piekielnie inteligentnym włamywaczem, Daltonem (Clive Owen), który zaplanował i realizuje błyskotliwy plan napadu na bank. Sytuacja staję się bardzo skomplikowana, gdy do gry włączy się Madeleine (Jodie Foster), której zadaniem jest ochrona interesów pewnych wpływowych ludzi.

It’s Complicated / To skomplikowane (2009)
film – 2g0m – 7,4/10 – polskie napisy i lektor

Jane (Meryl Streep) to rozwiedziona matka trójki dorosłych dzieci. Na co dzień prowadzi restaurację i utrzymuje przyjacielskie relacje ze swoim byłym mężem Jakiem (Alec Baldwin). Sytuacja komplikuje się dopiero, gdy dzieci zamierzają ostatecznie opuścić rodzinne gniazdo, a Jake poślubia młodszą od siebie kobietę. Jane czuje się zepchnięta na boczny tor, ale wkrótce na horyzoncie pojawia się architekt Adam (Steve Martin). Jak ostatecznie potoczą się losy trójki głównych bohaterów?

Jaws / Szczęki (1975)
film – 2g3m – 7,43/10 – polskie napisy i lektor

W niewielkiej osadzie na wyspie wybucha panika po kolejnych atakach jakiegoś stworzenia na pływających w morzu. Okazuje się, że wielki biały rekin nie chce wcale stąd odpływać. Szeryf Brody (Roy Scheider) z przyjaciółmi Hooper’em (Richard Dreyfuss) i Quint’em (Robert Shaw) decydują się go zabić.

Johnny English (2003)
film – 1g27m – 6,05/10 – polskie napisy i lektor

Służby specjalne odkrywają plan zuchwałej kradzieży królewskich klejnotów z londyńskiej Tower. Niestety akcja ratowania klejnotów kończy się śmiercią najlepszych agentów. Misja wykrycia groźnego międzynarodowego spisku powierzona zostaje więc Johny’emu Englishowi (w tej roli oczywiście Atkinson) – biurowemu pracownikowi służb specjalnych. Według przełożonych to idealny kandydat na superszpiega, gdyż nie zna strachu, bo o pracy agenta nie ma pojęcia. Głównym przeciwnikiem “Bonda z przypadku” jest francuski rekin biznesu Pascal Sauvage, knujący przeciwko Zjednoczonemu Królestwu intrygę. Role te zgodził się zagrać John Malkovich, co było radosnym zaskoczeniem nawet dla producenta filmu (na dodatek Malkovich kilka lat mieszkał we Francji co daje mu możliwości doskonałej parodii francuskiego akcentu).

Kids for Cash (2013)
film – 1g41m – 7,66/10 – polskie napisy i lektor

Aby zniechęcić młodocianych do przestępczości, sędzia wydaje surowe wyroki za błahostki. Jeden z rodziców zaczyna kwestionować jego motywacje.

King Kong (2005)
film – 3g7m – 6,88/10 – polskie napisy i lektor

W Stanach Zjednoczonych następuje czas Wielkiego Kryzysu. Młoda i piękna aktorka Ann Darrow dostaje szanse od reżysera Carla Denhama. Wraz z nim i jego scenarzystą Jackiem Driscollem, wyrusza na legendarną wyspę czaszek położoną na Pacyfiku. Wyspa jest zamieszkiwana przez dinozaury i wielkiego Goryla.

Knocked Up / Wpadka (2007)
film – 2g12m – 7,31/10 – polskie napisy i lektor

Ambitna Alison i nieporadny życiowo Ben spędzają ze sobą noc, która kończy się nieplanowaną ciążą. Chociaż dzieli ich wszystko, postanowią się związać dla dobra dziecka.

Leatherheads / Miłosne gierki (2008)
film – 1g54m – 5,98/10 – polskie napisy i lektor

Weteran futbolu Dodge Connolly zatrudnia weterana wojennego Cartera “Bulleta” Rutherforda do pomocy przy szkoleniu podupadającej drużyny. W ślad za Carterem przybywa bowiem cwana reporterka Lexie Littleton, której zadaniem jest wykrycie wszelkich brudów trenera i pozbawienie go niesłusznie przyznanego tytułu bohatera minionej wojny. Carter i Dodge zakochują się bez pamięci w przepięknej dziewczynie, ale tylko jeden z nich będzie mógł ją posiąść. Przezabawna komedia romantyczna, w której ten, kto zagra bardziej nieczysto, zostanie zwycięzcą.

Let’s Go to Prison / Spotkajmy się w więzieniu (2006)
film – 1g29m – 6,56/10 – polskie napisy i lektor

John Lyshitski jest stałym bywalcem więzienia. Już jako dziecko trafia do zakładu poprawczego po nieudanej próbie realizacji wielkiego czeku który, był nagrodą w programie telewizyjnym. Mając 18 lat zostaje skazany za napad na strażników banku, zaś tuż po wyjściu w wieku 24 lat kradnie samochód który okazuje się policyjnym radiowozem. Zawsze na kilkuletnie wyroki skazywał go ten sam sędzia, Nelson Biederman III. Gdy wreszcie John opuszcza więzienie stara się zemścić na swoim “kacie”, jednak okazuje się że Nelson nie żyje od 3 dni. Zdesperowany Lyshitski postanawia ukarać syna sędziego. Wrabia go w napad na sklep dzięki czemu Nelson Biederman IV trafia do więzienia na 1 do 3 lat. John, który sam chce pognębić byłego sędziego również decyduje się popełnić przestępstwo by trafić do tej samej celi co Nelson.

Liar Liar / Kłamca, kłamca (1997)
film – 1g26m – 7,26/10 – polskie napisy i lektor

Wzięty adwokat jest notorycznym kłamcą zaniedbującym rodzinę. W dniu urodzin jego synek wypowiada życzenie, aby ojciec przestał kłamać na 24 godziny.

Love Actually / To właśnie miłość (2003)
film – 2g14m – 7,7/10 – polskie napisy i lektor

Film ten przedstawia losy pozornie nie mających ze sobą nic wspólnego mieszkańców Anglii, tak naprawdę oprócz przedstawionych tu postaci można by ukazać wiele innych osób, ponieważ tą łączącą ich rzeczą jest miłość do innych osób. Jednak te przedstawione postacie na pewno są jednymi z ciekawszych przypadków. Są to premier, który pierwszego dnia w pracy zakochuje się w swojej specjalistce od kateringu; para, która poznała się na planie filmu pornograficznego; sekretarka zakochana w żonatym szefie; pracownica firmy, która kocha się w swoim współpracowniku od ponad dwóch lat i nigdy mu o tym nie powiedziała; mężczyzna zakochany w kobiecie, z którą ożenił się jego najlepszy przyjaciel; pisarz zakochany w swojej sprzątaczce, która nie zna ani jednego słowa po angielsku i kilka innych, podobnie beznadziejnych przypadków.

Maidentrip (2013)
film – 1g21m – 8,24/10 – polskie napisy i lektor

Dokument opowiadający o samotnym dwuletnim rejsie dookoła świata, który odbyła 14-letnia Laura Dekker. Film oparty na materiale nakręconym przez bohaterkę.

Mamma Mia! (2008)
film – 1g48m – 6,82/10 – polskie napisy i lektor

Sophie niedługo ma wyjść za mąż. Jednak zanim nadejdzie ten najważniejszy dzień w jej życiu postanawia odnaleźć swojego ojca. Jest tylko jeden problem… nie ma pojęcia kto nim jest. Kiedy wpada jej w ręce pamiętnik jej matki Donny, dziewczyna odkrywa, że jej ojcem może być jeden z trzech jej byłych kochanków. Wiedząc, że matka nie będzie z tego zadowolona, w tajemnicy przed nią Sophie zaprasza wszystkich trzech mężczyzn na swój ślub. Usiłuje utrzymać ich przyjazd w tajemnicy, ale wkrótce cała sprawa wychodzi na jaw i zaczyna się zabawa!

McCullin (2012)
film – 1g31m – 9,06/10 – polskie napisy i lektor

Zapraszamy do zapoznania się z postacią cenionego fotoreportera Dona McCullina i jego dorobkiem zarejestrowanym podczas działań wojennych i akcji humanitarnych.

Nanny McPhee Returns / Niania i wielkie bum (2010)
film – 1g49m – 7,54/10 – polskie napisy i dubbing

Akcja filmu rozgrywa się sto lat po wydarzeniach z “Niani”. Obdarzona magicznymi umiejętnościami niania (Emma Thompson) opiekuje się dziećmi pochodzącymi ze wsi i miasta, które zostały ewakuowane podczas II wojny światowej.

Notting Hill (1999)
film – 2g3m – 7,1/10 – polskie napisy i lektor

Życie rozwiedzionego właściciela księgarni (Hugh Grant) zmienia się, gdy do jego sklepu wchodzi sławna aktorka filmowa. (Julia Roberts)

Oggy and the Cockroaches / Oggy i karaluchy (1998)
serial dla dzieci i młodzieży – 6,91/10 – brak polskiej wersji językowejLeniwy kot Oggy najchętniej przesypiałby całe dni, ale w realizacji tego planu ciągle przeszkadzają mu trzy karaluchy, które zagnieździły się w jego domu.
Pariah / Parias (2011)
film – 1g26m – 6,86/10 – polskie napisy i lektor

Nastoletnia lesbijka z Bronxu próbuje pogodzić się z własną seksualnością. Ze strachu przed bogobojnymi rodzicami swoją orientację zdradza jedynie najbliższym znajomym.

Pelican Dreams (2014)
film – 1g18m – 6,47/10 – polskie napisy i lektor

Po spowodowaniu potężnego korka na moście Golden Gate niesforny pelikan imieniem Gigi zaczyna nowe życie w rezerwacie dla zwierząt.

Point and Shoot (2014)
film – 1g23m – 7,35/10 – polskie napisy i lektor

Szukający przygody i sensu życia Amerykanin wyrusza w podróż motocyklem przez Bliski Wschód i dołącza do libijskich bojowników o wolność.

Psycho / Psychoza (1960)
film – 1g48m – 7,62/10 – polskie napisy i lektor

Marion Crane jest sekretarką spotykającą się po kryjomu z Samem, drobnym handlarzem. Nie mają pieniędzy, by mogli żyć razem. Więc przy nadarzającej się okazji Marion kradnie z pracy dużą kwotę pieniędzy i ucieka z miasta. Chce pojechać do Sama. Podczas jazdy nocą zaczyna mocno padać deszcz, więc uciekinierka skręca do małego moteliku – Motelu Batesa. Motel wygląda przytulnie, do momentu, gdy Marion poznaje alter ego jego właściciela…

Robin Hood (2010)
film – 2g20m – 7,45/10 – polskie napisy i lektor

Dzielny wojownik Robin zostaje wyjęty spod prawa, gdy wraz z grupą swych wiernych towarzyszy broni opowiada się przeciwko skorumpowanemu królowi Anglii. Zbuntowany bohater udaje się do Nottingham, gdzie poznaje pełną animuszu Lady Marion (nagrodzona przez Akademię Cate Blanchett). Zafascynowany jej osobą zrobi wszystko, by zdobyć serce tej pięknej kobiety i ocalić jej rodzinne ziemie przed zbliżającym się zagrożeniem. W konsekwencji dramatycznych wydarzeń, Robin i jego ludzie zostaną wciągnięci w krwawą wojnę, która zadecyduje o przyszłej chwale Anglii oraz rozsławi legendę szlachetnego banity.

State of Play / Stan gry (2009)
film – 2g7m – 7,22/10 – polskie napisy i lektor

Kongresman Stephen Collins (Ben Affleck) to wschodząca gwiazda swojej partii, do czasu gdy jego asysentka/kochanka zostaje zamordowana, a umiejętnie skrywane intrygi zaczynają wychodzić na jaw. Dziennikarz śledczy Cal McAffrey (Russell Crowe) ma wątpliwe szczęście być dawnym przyjacielem polityka i zostać przydzielonym do jego sprawy przez swoją szefową, bezkompromisową panią redaktor Cameron (w tej roli również zdobywczyni Oscara – Helen Mirren). Kiedy Cal i jego partnerka Della zaczynają zagłębiać się w sprawę mogącą wstrząsnąć posadami świata władzy, przekonują się, że gdy w grę wchodzą miliardy dolarów, niczyje uczucia, prywatność ani życie nie mają znaczenia.

Take Me Home Tonight / Szalona noc (2011)
film – 1g37m – 7,18/10 – polskie napisy i lektor

Wszystko zaczyna się od przypadkowego spotkania Matta Franklina (Topher Grace) ze swoją licealną miłością Tori (Teresa Palmer) w centrum handlowym, w którym Matt aktualnie pracuje. To stanowi początek niezapomnianej nocy. Matt i jego kumpel Barry (Dan Fogler) wymyślają szalony plan, aby w końcu zdobyć serce ukochanej dziewczyny. Czas pokaże, czy na jednej z dzikich imprez Matt uwiedzie tę młodą boginię i czy przetrwa upojną i zgubną noc rozpusty.

The 40-Year-Old Virgin / 40-letni prawiczek (2005)
film – 1g56m – 7,45/10 – polskie napisy i lektor

Film opowiada o Andy’m Stitzerze (Carell), który mieszka samotnie w North Hollywood, jeździ na swoim rowerze do pracy w Circuit City w dolinie San Fernando i ma stosunkowo przyjemne życie. Jest miłym, nieśmiałym i uprzejmym człowiekiem, ale patologicznie nieśmiałym w stosunku do kobiet. Jest tytułowym 40-letnim prawiczkiem. Kiedy jego trzy współpracownicy dowiadują się o tym stawiają sobie za cel zmianę tego stanu. Początkowo Andy niechętnie współpracuje z nimi, lecz jego podejście zmienia się gdy poznaje Trish (Keener) – samotną matkę trojga dzieci…

The Big Lebowski / Big Lebowski (1998)
film – 1g57m – 7,7/10 – polskie napisy i lektor

Historia Jeffa Lebowskiego, który padł ofiarą fatalnej pomyłki. Dwóch zbirów włamuje się do mieszkania zasiedziałego w latach 70-tych, zblazowanego, bezrobotnego Jeffa Lebowskiego, każącego się nazywać The Dude, w głębokim przekonaniu, że napadają na Jeffa Lebowskiego, milionera z Pasadeny. Ofiara pomyłki odwiedza bogatego imiennika w celu otrzymania rekompensaty za zniszczony (obsikany przez włamywaczy) dywan. The Dude oraz jego kumpel, Walter, nie dostają perskiego dywanu, po który przyszli, za to wplątują się w Coenowską czarną komedię pomyłek, wymuszeń, moralnego zdegenerowania, fałszerstw, seksu i narkotyków.

The Breakfast Club / Klub winowajców (1985)
film – 1g37m – 8,01/10 – polskie napisy i lektor

Pewnego dnia, w jednej z amerykańskich szkół, dochodzi do bezprecedensowej sytuacji. Oto grupa uczniów, w której skład wchodzą: sportowiec, kujon, panienka z bogatego domu, łobuz oraz dziwaczka, dostają wspólną karę za złe zachowanie w trakcie lekcji. Karą jest spędzenie w sobotę 8 godzin w klasie. Grupka ponadto ma za zadanie napisać wypracowanie, zatytułowane “Kim jestem?”. Wspólna kara oraz perypetie z nią związane, zbliżają do siebie obce dotychczas osoby. Zaczynają one ze sobą rozmawiać, dzielić się swoimi uczuciami, problemami i fobiami. Niektórzy, oprócz zrozumienia i braterskiej więzi, odnajdą jeszcze coś: prawdziwą miłość…

The Change-Up / Zamiana ciał (2011)
film – 1g52m – 7,24/10 – polskie napisy i lektor

Mitch (Reynolds) i Dave (Bateman) dorastali razem, byli najlepszymi przyjaciółmi, ale z biegiem lat więzi osłabły. Dave jest szanowanym prawnikiem, kochąjacym ojcem rodziny; Mitch pozostał dużym chłopcem, nie lubiącym odpowiedzialności. Jak wielkie jest ich zdziwienie kiedy po pewnej szalonej nocy Mitch i Dave budzą się, ale nie w swoich ciałach. Po początkowym zauroczeniu nową sytuacja odkrywają , że życie każdego z nich nie było tak różowe, jak się wydawało. Jak najszybciej muszą odkryć sposób, aby z powrotem odzyskać swoje wcielenie, zanim ta zamiana spowoduje katastrofę.

The Dilemma / Sekrety i grzeszki (2011)
film – 1g51m – 6,37/10 – polskie napisy i lektor

“The Dilemma” to historia Ronny’ego (Vince Vaughn), który przyłapuje żonę (Winona Ryder) swojego najlepszego przyjaciela (Kevin James) z innym mężczyzną. Ronny nie wie, co zrobić z tą wiedzą i rozpoczyna prywatne śledztwo, które stanie się źródłem wielu komicznych sytuacji.

The Game / Gra (1997)
film – 2g8m – 7,65/10 – polskie napisy i lektor

Nicholas Van Orton kończy 48 lat. Rocznica jak rocznica, Van Orton nie przejmowałby się nią, gdyby nie pewna zbieżność: jego ojciec popełnił samobójstwo, gdy miał właśnie 48 lat. I jeszcze ten prezent od młodszego brata: zaproszenie do Gry, która odmieni monotonne i nudne życie oderwanego od rzeczywistości bogacza. Nie bez ociągania Nicholas przyjmuje prezent. Od tej pory świat wokół niego zmienia się, życie nabiera tempa, wkrada się w nie strach i prawdziwe, wręcz namacalne poczucie zagrożenia. Na uczestnika Gry czyhają setki nic z pozoru nie znaczących prowokacji, a najdrobniejsze nawet ustępstwo powoduje, że każda sekunda zamienia się w walkę o przetrwanie. Ta Gra nie ma reguł, a być może nie ma i końca.

The Internet’s Own Boy: The Story of Aaron Swartz / The Internet’s Own Boy: The Story of Aaron Swartz (2014)
film – 1g44m – 8,31/10 – polskie napisy i lektor

Dokument poświęcony losom słynnego programisty i działacza na rzecz dostępu do informacji Aarona Swartza, którego oskarżono o oszustwa komputerowe.

The Kill Team / Oddział zabójców (2013)
film – 1g19m – 6,19/10 – polskie napisy i lektor

Szokujący dokument o mordach, jakich dopuścili się Amerykanie na cywilach w Afganistanie w 2010 roku oraz historia jednego z żołnierzy, który chciał ujawnić prawdę.

The Kingdom / Królestwo (2007)
film – 1g50m – 7,47/10 – polskie napisy i lektor

Zdobywcy Oskarów Jamie Foxx i Chris Cooper oraz laureatka Złotego Globu Jennifer Garner tworzą elitarny zespół agentów FBI. Ich zadaniem jest rozwiązanie zagadki brutalnego zamachu bombowego w Arabii Saudyjskiej. Muszą znaleźć morderców i powstrzymać ich przed ponownym atakiem. Działają na obcym sobie terenie. W dodatku muszą współpracować z miejscowa policją, która nie zawsze jest im przyjazna. Mimo problemów sprawa zaczyna się powoli wyjaśniać. Ale pracując nad czymś, co tylko z pozoru jest zagadką kryminalną, agenci stają twarzą w twarz ze śmiertelnym niebezpieczeństwem i wrogami, dla których życie znaczy tyle, co nic.

The Perfect Man / Idealny facet (2005)
film – 1g40m – 6,7/10 – polskie napisy i lektor

Holy to nastolatka żyjąca na walizkach. Ze względu na swoją matkę, wciąż uciekającą przed problemami i nie udanym związkami, dziewczyna jest zmuszona aby wraz z siostrą i matką przenosić się do coraz to nowych miejsc. Holy wciąż zmienia miejsca zamieszkania, a co się z tym wiąże, szkoły i przyjaciół. Nastolatka ma tego serdecznie dość i postanawia zrobić coś, aby w końcu osiedlić się gdzieś na stałe. Jednak czy wymyślenie idealnego faceta i oszukiwanie matki, to dobry sposób na osiągnięcie celu?

The Reconstruction of William Zero (2015)
film – 1g37m – 5,24/10 – polskie napisy

Po wybudzeniu się ze śpiączki genetyk wraca do zdrowia pod okiem swojego brata bliźniaka. Sprawy się komplikują, kiedy próbuje odzyskać pamięć.

Tomorrowland / Kraina jutra (2015)
film – 2g10m – 6,64/10 – polskie napisy i dubbing

Niespełniony wynalazca i spragniona wiedzy, bystra nastolatka wyruszają na niebezpieczną wyprawę, aby odkryć tajemnice alternatywnej rzeczywistości.

Tower Heist / Tower Heist: Zemsta cieciów (2011)
film – 1g44m – 7,04/10 – polskie napisy i lektor

Grupa znajomych odkrywa, że zostali oszukani w/g schematu Ponziego przez pewnego biznesmena postanawiają w ramach odwetu włamać się do jego rezydencji.

Welcome Home Roscoe Jenkins / Witaj w domu, panie Jenkins (2008)
film – 1g53m – 6,99/10 – polskie napisy i lektor

R.J. wybiera się do Georgii na 50-lecie ślubu rodziców. Zbytnie afiszowanie się hollywoodzkim stylem życia zmusza go do refleksji.

Whitey: United States of America v. James J. Bulger (2014)
film – 1g26m – 7,57/10 – polskie napisy i lektor

Ceniony dokumentalista Joe Berlinger opowiada prawdziwą historię południowobostońskiego gangstera Jamesa „Whitey’a” Bulgera, wspominając m.in. jego proces z 2013 r.

Wilfred (AU) / Wilfred (Australia) (2007)
serial – 7,14/10 – polskie napisy

Cierpiący na głęboką depresję mężczyzna, jest przekonany, że pies jego sąsiadki, Wilfred, nie jest zwykłym psem, tylko mężczyzną w przebraniu czworonoga.

Your Highness / Wasza wysokość (2011)
film – 1g42m – 6,1/10 – polskie napisy i lektor

Przezabawna i sensacyjna komedia reżysera “Boskiego Chilloutu” z doborową obsadą. W rolach głównych: Danny McBride, James Franco i Natalie Portman, którzy zadbają o to abyśmy poczuli się upaleni i wszechpotężni. Dwóch niesamowitych królewiczów – próżny, palący zioło Thadeous (McBride) oraz szlachetny Fabious (Franco) – dołącza się do nieuchwytnej wojowniczki (Portman), której celem jest uwolnienie królewny z rąk okrutnego czarownika. W drodze do celu bohaterowie stawiają czoła straszliwym kreaturom i zdradzieckim rycerzom, wszystko podczas sprośnej podróży wypełnionej materiałem zbyt skandalicznym dla kin.

Zig and Sharko (2010)
serial – 7,13/10 – brak polskiej wersji językowej

jeszcze brak polskiego opisu

Zig, an island-bound hyena, will do anything to get his paws on Marina the mermaid, but her devoted pal Sharko always comes to her rescue in time.

KOMENTARZE:

24 komentarze do “Filmy i seriale dostępne w ofercie Netflix Polska tylko do końca sierpnia 2017r.

   • 25.08.2017 o 13:21
    Bezpośredni odnośnik

    Nie zrozumiales mnie kolego. Jak najbardziej rozumiem czasowe udostepnienia filmu z ostatnich np 2-3 lat. Bo to czasami naprawde kosztuje ale taki ktory ma 15 lat czemu nie moze byc na stale w VOD ?

 • 25.08.2017 o 14:06
  Bezpośredni odnośnik

  ja tam większości tych tytułów nie zdążyłem obejrzeć i dla mnie wielka strata kiedy usuwane są tak pokaźne “paczki filmowe” – czy to staroć czy nie … niemniej perełki typu “Psychoza” czy “E.T.” faktycznie mogłyby na stałe gościć w ramach serwisu. W US czy nawet u sąsiadów z zachodu – takich usunięć raczej nie odnotowano. Co więcej “szlagiery” pozostają nietknięte i tym samym cieszą się oglądalnością nie tylko u osób, które ich nie widziały ale również osób, które z sentymentem do nich powracają;-)
  Pytanie: Są w ogóle jakieś szanse na przywrócenie choćby części tych tytułów? – choćby w zamian za bollywodzkie “szlagiery”, bo tego jak widać po ostatnich update’ach przybywa w nadilości;-)
  I jeszcze jedno – uprzedzając krytyczne opinie i stanowiska – mój komentarz odnosi się stricte do filmów, które mogą być stare, czy nowe – ale na miłość boską niech nie będą zastępowane fajne pozycje wg ocen z IMDB mało znanymi “szlagierami” bollywodzkim’i.
  Nie samym Serialem Netflix stoi – i chyba nie taka miała być jego intencja…;-)

 • 25.08.2017 o 15:41
  Bezpośredni odnośnik

  Wygląda na to, że mija mi właśnie ostatni miesiąc z Netflixem. Więcej ciekawych rzeczy usuwają niż dodają. Netflix podobno miał być rewolucją w walce z nielegalnym oglądaniem w internecie, ale kinomaniaki, cda, zalukaj i inne najwidoczniej nadal będą się miały bardzo dobrze.

  • 25.08.2017 o 16:49
   Bezpośredni odnośnik

   Rozumiem, że filmy znikają. Norma. W USA jest podobnie, bo śledzę na bieżąco. Tylko czemu, informują z tak małym wyprzedzeniem? Zwłaszcza jak chcą usunąć prawie 70 pozycji. Gdyby poinformowali o tym na początku miesiąca, tak jak było chociażby z Housem, byłby czas, żeby się zapoznać z niektórymi produkcjami. Sam mam na liście kilka tytułów, które teraz zostaną usunięte.

   Netflix powinien wziąć przykład z HBO i przy każdym materiale podawać informację, do kiedy posiadają daną licencję.

 • 25.08.2017 o 16:32
  Bezpośredni odnośnik

  W Netfliksie lubię właśnie to, że mają starsze filmy, bo od nowych filmów mam HBO i nc+ go. Szkoda, że przy każdym tytule nie ma informacji o dacie wygasania licencji, można zobaczyć wcześniej, a tak zostawiają informacje na kilka dni przed usunięciem. Inna kwestia: czy 43 zł to dobra cena za obecną ofertę?

  p.s. Warto wspomnieć, że TVP zapowiedziało nowy serwis VOD, mają być m.in. seriale BBC.

 • 25.08.2017 o 17:58
  Bezpośredni odnośnik

  A więc jednak. Zadałem pytanie o niektóre z tych tytułów z tydzień temu gdy zauważyłem, że apka na TV miała “dostępność do 31 Sie” a brakowało usuwaniu tych tytułów. Teraz już mam pewność

 • 25.08.2017 o 19:40
  Bezpośredni odnośnik

  Jak tak dalej pojdzie to skoncze wspolprace z netflixem…Usówaja fajne filmy a w zamian jest albo tureckie gowno,albo jakis bolywodzki shiet juz nie wpominajac o stand upach ktorych nie ogladam.Poziom nędzy rosnie.

 • 25.08.2017 o 20:41
  Bezpośredni odnośnik

  Zgadza sie. W tym formularzu do netflixa mozna by napisac zeby podawali z wiekszym wyprzedzeniem co zniknie. Bo rzeczywiscie pozniej trzeba sie spieszyc zeby zobaczyc jesli cos interesujacego. A to ze jest rotacja oferty to ja rozumiem akurat:).

 • 26.08.2017 o 11:46
  Bezpośredni odnośnik

  A to nie jest tak, że netflix ju jakiś czas temu powiedział, że będzie odchodził od produkcji innych na rzecz własnych? Przecież nawet publikował dane, że większość ogląda na netflixie właśnie ich własne produkcję.

 • 28.08.2017 o 13:43
  Bezpośredni odnośnik

  To jest jakaś kpina. Usuwanie filmów to najlepszy sposób na odstraszenie ludzi od abonamentowych usług VoD. Nie powinni usuwać NIC. Płacę abonament i z każdym miesiącem zwiększa się kwota, którą im przekazałem i tracę dostęp do filmów za które zapłaciłem? Rozumiem ich zasadę działania ale to bardzo źle czuję się z tym co robią. Kupując filmy na płytach (albo nawet nielegalnie ściągając!) żadnego z czasem nie tracę, a moja kolekcja się rozszerza. Co ciekawe Apple Music albo Spotify nie ma takich problemów – stamtąd nie znikają piosenki – są tylko dodawane, a każdy użytkownik ma dostęp do prawie wszystkich utworów na świecie – to jest ok bo daje poczucie, że jak “dodam do swojej biblioteki” jakiś utwór to on tam będzie tak długo aż go nie usunę albo nie przestanę płacić za usługę.

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner