Finałowy sezon “The Crown” już dostępny. Netflix publikuje nowe zdjęcia Elizabeth Debicki w roli księżnej Diany

Facebooktwitter

Netflix

Finałowy sezon “The Crown” już dostępny. Netflix opublikował nowe zdjęcia Elizabeth Debicki w roli księżnej Diany. Niepublikowana wcześniej zdjęcia inspirowane są ikoniczną sesją okładkową Vanity Fair z 1997 roku.

Elizabeth Debicki we współpracy z fotografką Charlotte Hadden nawiązały do ikonicznej sesji księżnej Diany. Opublikowane dziś przez Netflix fotografie zostały wykonane na początku tego roku, podczas kręcenia szóstego sezonu serialu, by pojawić się w scenografii Pałacu Kensington.

Oryginalna sesja autorstwa Mario Testino, która była inspiracją dla zdjęć z Elizabeth, została opublikowana jako część wywiadu udzielonego przez księżną Dianę dla Vanity Fair w 1997 roku.

Fotografka Charlotte Hadden powiedziała: “Kiedy po raz pierwszy poproszono mnie o odtworzenie tej sesji, byłam bardzo podekscytowana, ale trzeba przyznać, że trochę zdenerwowana. Musieliśmy spróbować znaleźć równowagę między naszą własną interpretacją a pewnością, że zdjęcia nadal będą rozpoznawalne jako kultowa sesja Testino z Dianą.

Doskonale pamiętam oryginalną sesję. To, co zawsze ją wyróżniało, to jej prostota, naturalne światło, czysta biała przestrzeń z sofą. Nawet niektóre zdjęcia są lekko miękkie i rozmyte… skupiono się na Dianie i uchwyceniu jej naturalnego piękna i autentyczności. 

Możliwość współpracy z Elizabeth była dla mnie wielką frajdą. Spotkałam się już z nią i fotografowałam ją kilka razy wcześniej, co naprawdę pomogło zbudować zaufanie i wzajemną sympatię w pracy. Presja związana z graniem księżnej Diany jest niewyobrażalna. Elizabeth wcieliła się w nią tak niesamowicie dobrze, że było to nieco surrealistyczne i emocjonalne doświadczenie. Chciałam, by to ona przewodziła w tym, jak chciała sportretować Dianę, a ja uchwyciłam to tak autentycznie, jak tylko mogłam”.

 

Netflix seriale

Netflix seriale

 

O serialu

Oparty na wydarzeniach historycznych serial przedstawia historię królowej Elżbiety II oraz polityczne i osobiste losy, które ukształtowały jej panowanie.

Opis szóstym sezonie

Związek księżnej Diany i Dodiego Fayeda kwitnie. Jednak niefortunna podróż samochodem ma katastrofalne skutki.

Obsada

  • Imelda Staunton (królowa Elżbieta II)
  • Jonathan Pryce (książe Filip)
  • Lesley Manville (księżniczka Małgorzata)
  • Dominic West (książe Karol)
  • Elizabeth Debicki (księżna Diana)
  • Claudia Harrison (księżniczka Anna)
  • Olivia Williams (Camilla Parker Bowles)

Zobaczymy także: Bertie Carvel (premier Tony Blair), Salim Daw (Mohamed Al Fayed), Khalid Abdalla (Dodi Fayed), Rufus Kampa (książe William w części pierwszej), Ed McVey (książe William w części drugiej), Fflyn Edwardss (książe Harry w części pierwszej), Luther Ford (książe Harry w części drugiej), a także Meg Bellamy (Kate Middleton).

Twórca i scenarzysta: Peter Morgan

Producenci wykonawczy: Peter Morgan, Suzanne Mackie, Andy Harries, Stephen Daldry, Matthew Byam Shaw oraz Robert Fox.

Premiera:

  • część pierwsza, odcinki 1-4, już w Netflix
  • część druga, odcinki 5-10, 14 grudnia 2023, tylko w Netflix


 


 

Polecamy również

Serial „W niemieckim domu” debiutuje w ofercie Disney+

Nowości w ofercie HBO Max | 16 – 30 listopada | oficjalna lista premier

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner