HBO GO Polska – dzisiejsza premiera (07.01.2018)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3.1]

Przez otwarte drzwi

Bibliotekę serwisu HBO GO Polska wzbogacił dzisiaj jeden nowy film.

La puerta abierta / Przez otwarte drzwi (2016) – komediodramat – 12+ – polskie napisy i lektor – 84 min. Dostępne do: 30.06.2019

Rosa (Carmen Machi), podobnie jak jej matka Antonia (Terele Pávez), jest prostytutką. Kobieta nie ma łatwego życia. Na domiar złego jej sędziwa matka zaczyna dziwnie się zachowywać. Wydaje jej się, że jest popularną piosenkarką i aktorką – Sarą Montiel. Rosa nie radzi sobie z tą sytuacją. Jej codzienność zaczyna zamieniać się w piekło. Pewnego dnia jednak w jej domu pojawia się ktoś, kto pokazuje jej, jak osiągnąć spokój i szczęście.

Wymykająca się schematom hiszpańska tragikomedia, osadzona w środowisku madryckich prostytutek. Fabularny debiut Mariny Seresesky (krótki metraż La Boda) to chwytające za serce kino, które bawi i wzrusza. Film opowiada o kobiecej solidarności, poszukiwaniu siebie, otwieraniu się na szczęście i dobro. Autorem nastrojowej muzyki jest Mariano Marín (Otwórz oczy). Obraz otrzymał Nagrodę Publiczności na Transilvania International Film Festival.

W rolach głównych: Carmen Machi, Terele Pávez, Asier Etxeandia, Lucía Balas, Paco Tous.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...