HBO GO Polska – dzisiejsza premiera (10.06.2017)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.9]

Der Staat gegen Fritz Bauer

W ofercie serwisu HBO GO Polska pojawił się dzisiaj jeden nowy film.

Der Staat gegen Fritz Bauer / Fritz Bauer kontra państwo (2015) – biograficzny – 12+ – polskie napisy i lektor – 100 min. Dostępne do: 01.06.2018

Niemcy, rok 1957. Fritz Bauer (Burghart Klaussner), prawnik żydowskiego pochodzenia, zdobywa dowody świadczące o winie Adolfa Eichmanna, wysokiej rangi hitlerowskiego oficera, który był odpowiedzialny za organizację masowych transportów Żydów do obozów zagłady. Bauer, który przeżył holokaust, walczy o sprawiedliwość i pragnie zrobić wszystko, żeby postawić przed sądem zbrodniarzy wojennych. Niestety, niemiecki system sądowniczy jest nieudolny. Zdesperowany prawnik decyduje się na kontakt z izraelskim wywiadem i przekazanie mu dokumentów obciążających Eichmanna.

Film Larsa Kraumego (Bez piosenek o miłości, Die Kommenden Tage) jest rekonstrukcją niemieckiego etapu śledztwa dotyczącego zbrodniarza wojennego Adolfa Eichmanna. Produkcja została wyróżniona Nagrodą Publiczności na MFF w Locarno. Zdobyła ponadto sześć Niemieckich Nagród Filmowych, w tym za najlepszy film, najlepszą reżyserię i najlepszy scenariusz.

W rolach głównych: Burghart Klaussner, Ronald Zehrfeld, Sebastian Blomberg, Michael Schenk, Jörg Schüttauf, Lilith Stangenberg.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...