HBO GO Polska – dzisiejsza premiera (13.01.2018)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 1.8]

Gdybym była chłopcem

Dzisiaj w serwisie HBO GO Polska pojawił się jeden nowy film.

Si j’étais un homme / Gdybym była chłopcem (2017) – komediowy – 12+ – polskie napisy i lektor – 94 min. Dostępne do: 30.06.2019

Szalona komedia o rozwódce z dwójką dzieci, która niespodziewanie zamienia się w mężczyznę.

Jeanne (Audrey Dana) jest kobietą po przejściach. Rozwiódł się z nią mąż, który zdradził ją z inną. Trzydziestokilkulatka ma dość facetów i obiecuje sobie, że przez jakiś czas nie będzie miała z nimi do czynienia. Postanawia skupić się na dzieciach i pracy. Pewnego dnia jednak dzieje się coś dziwnego. Kobieta budzi się rano i niespodziewanie odkrywa, że wyrósł jej penis. Zdesperowana, prosi o pomoc przyjaciółkę i lekarza.

Perypetie trzydziestokilkuletniej paryżanki, która musi uporać się z pewnym delikatnym problemem. Za reżyserię tej pełnej gagów, feministycznej komedii odpowiedzialna była popularna aktorka Audrey Dana (Czytadło, Spódnice w górę!), która wcieliła się również w postać głównej bohaterki. Obok niej w obsadzie znaleźli się Christian Clavier (Goście, goście), laureat Cezara Eric Elmosnino (Gainsbourg), Alice Belaïdi (Zabójczy Jacques) oraz Antoine Gouy (Jutro będziemy szczęśliwi). Twórcy bawią się stereotypami na temat płci i pokazują, że w każdym z nas tkwi zarówno pierwiastek męski, jak i kobiecy.

W rolach głównych: Audrey Dana, Christian Clavier, Eric Elmosnino, Alice Belaïdi, Antoine Gouy.


Czytaj również:

Premiery w ofercie Netflix Polska (12.01.2018)

Netflix Polska: Aktualizacje w ofercie (13.01.2018)

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...