HBO GO Polska – dzisiejsze premiery (15.03.2018)

Facebooktwitter

Tom Holland stars as Spider-Man in Columbia Pictures' SPIDER-MAN™: HOMECOMING.

Dzisiaj w ofercie serwisu HBO GO Polska zadebiutowały cztery nowe filmy.

Spider-Man: Homecoming (2017) – superhero – 12+ – polskie napisy i lektor – 128 min. Dostępne do: 14.03.2019

Peter Parker, z pomocą swojego mentora Tony’ego Starka, musi stawić czoło niebezpiecznemu przestępcy.

Młody Peter Parker (Tom Holland) przeżywa ekscytująca przygodę z Avengersami, po której wraca do domu. Chłopak za wszelką cenę stara się na nowo przywyknąć do swojej codzienności. Dalej mieszka z ciotką May (Marisa Tomei). Pozostaje też pod czujnym okiem swego mentora – Tony’ego Starka (Robert Downey Jr.). Pewnego dnia w jego życiu pojawia się groźny Vulture (Michael Keaton). Peter musi działać, aby nie stracić wszystkiego, co kocha.

Kolejna widowiskowa opowieść o przygodach kultowego Spider-Mana w reżyserii Jona Wattsa (Klaun). Obraz zachwyca rozmachem. Sceny akcji w filmie dopracowane są do perfekcji i prezentują się imponująco. Twórcy mieszają gatunki filmowe, co tworzy bardzo ciekawą całość. W role głównych bohaterów wcielają się laureat BAFTY Tom Holland (Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów), nominowany do Oscara Michael Keaton (Birdman), wyróżniony trzema Złotymi Globami Robert Downey Jr. (Iron Man), laureatka Nagrody Akademii Marisa Tomei (Zapaśnik) oraz Jon Favreau (Wilk z Wall Street). Produkcja zarobiła blisko 900 mln dolarów na całym świecie i została bardzo dobrze przyjęta przez widzów.

W rolach głównych: Tom Holland, Michael Keaton, Robert Downey Jr., Marisa Tomei, Jon Favreau.


Breaking News / Z ostatniej chwili (2017) – dramat – 12+ – polskie napisy i lektor – 77 min. Dostępne do: 31.08.2019

Dziennikarz telewizyjny postanawia zrobić reportaż o życiu tragicznie zmarłego kolegi z pracy.

Trzydziestopięcioletni Alex Mazilu (Andi Vasluianu) jest odnoszącym sukcesy reporterem telewizyjnym, który wiedzie spokojne życie. Pewnego dnia na planie zdjęciowym jego kamerzysta doznaje śmiertelnego urazu. Alex czuje się współodpowiedzialny za tę tragedię. Postanawia zrobić materiał o życiu kolegi. Podczas pracy nad materiałem poznaje jego zbuntowaną, piętnastoletnią córkę Simonę (Voica Oltean). Mężczyzna i dziewczyna niespodziewanie zbliżają się do siebie.

Wymykające się wszelkim schematom dzieło filmowe w reżyserii wyróżnionej na Transilvania International Film Festival, rumuńskiej utalentowanej artystki Iulii Ruginy (Sã mori de dragoste rãnitã). Produkcja pełna jest silnych emocji. Mówi o nieoczywistej relacji, która zmienia życie głównego bohatera. Ciekawe kreacje w filmie tworzą m.in. Andi Vasluianu (Papier będzie niebieski), nagrodzona za swoją rolę na MFF w Karlowych Warach Voica Oltean (film krótkometrażowy Croquis), Dorin Andone (Trzy światy), Ioana Flora (Peryferie) oraz David Blaj (serial Ai nostri).

W rolach głównych: Andi Vasluianu, Voica Oltean, Dorin Andone, Ioana Flora, David Blaj.


Ebola (2016) – dokumentalny – 15+ – polskie napisy i lektor – 50 min. Dostępne do: 13.03.2026

Zestaw trzech krótkometrażowych filmów dokumentalnych poświęconych epidemii wirusa Ebola.

Zestaw trzech krótkometrażowych filmów dokumentalnych poświęconych epidemii wirusa Ebola. Ich bohaterami są: Brytyjczyk, członek ekipy ratunkowej Lekarzy Bez Granic, pracujący podczas szczytu epidemii w Sierra Leone, liberyjska pracownica Czerwonego Krzyża, której zadaniem jest odbieranie ciał zmarłych z domów w celu zapobiegania roznoszenia się choroby, oraz Abu – dwunastolatek z wioski w Sierra Leone, zmuszony do rozpoczęcia życia na nowo po tym, jak wirus zabija ośmiu członków jego rodziny.


Traffic Stop (2017) – krótkometrażowy dokument – 15+ – polskie napisy i lektor – 29 min. Dostępne do: 12.03.2020

Nominowany do Oscara dokument HBO opowiadający o młodej nauczycielce, która została brutalnie potraktowana przez policję.

Breaion King jest Afroamerykanką, która jako pierwsza w rodzinie zdobyła tytuł magistra. 15 czerwca 2015 roku ta zaangażowana w swoją pracę nauczycielka została zatrzymana przez policję w Austin w Teksasie za marginalne wykroczenie drogowe. Funkcjonariusz niespodziewanie użył wobec niej siły i przekroczył swoje kompetencje. Poszkodowana kobieta próbuje dochodzić swych praw. Wydarzenie miało ogromny wpływ na jej codzienność. Straumatyzowana stara się otrząsnąć i znaleźć siłę, żeby żyć dalej.

Wstrząsający dokument HBO w reżyserii wyróżnionej nagrodą Emmy Kate Davis (Jockey). Popisowo zrealizowana produkcja porusza ważny społecznie temat nadużywania władzy przez funkcjonariuszy policji wobec obywateli afroamerykańskiego pochodzenia. Obraz pokazuje sylwetkę pogodnej i pełnej ambicji kobiety, której życie niespodziewanie przewróciło się do góry nogami. Sprawcami jej cierpienia były osoby, które powinny były bronić jej praw, a nie je łamać.


Czytaj również:

HBO GO Polska – dzisiejsza premiera i aktualizacje (14.03.2018)

Netflix prezentuje zwiastun nowego filmu „Paradox” z Neilem Youngiem w roli głównej

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner