HBO GO Polska – dzisiejsze premiery (18.03.2018)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.8]

Do oferty HBO GO Polska trafiły dzisiaj dwa nowe filmy.

Baby Driver (2017) – sensacyjny – 18+ – polskie napisy i lektor – 108 min. Dostępne do: 14.03.2019

Pragnący zerwać z kryminalną przeszłością chłopak, zostaje zmuszony do wzięcia udziału w niebezpiecznym napadzie. Trzy nominacje do Oscara.

Baby (Ansel Elgort) jest młodym, utalentowanym kierowcą, który zarabia na życie biorąc udział w napadach. Jego zadanie jest zawsze takie samo – jak najszybsze zabranie całej ekipy z miejsca zdarzenia. Wielką pasją chłopaka jest muzyka. Kiedy poznaje on dziewczynę swoich marzeń – Deborah (Lily James) – postanawia porzucić przestępczą przeszłość i w końcu zacząć żyć normalnie. Szybko jednak okaże się, że nie będzie to takie łatwe. Mafijny boss (Kevin Spacey) zmusza go do udziału w jeszcze jednym skoku. Czy Baby wyjdzie cało z opresji?

Autorski, niekonwencjonalny film w gwiazdorskiej obsadzie. Ekscytujący obraz w reżyserii Edgara Wrighta (Wysyp żywych trupów) jest jedyną w swoim rodzaju mieszanką heist movie z musicalem. W główne role wcielają się nominowany do Złotego Globu za stworzoną przez siebie kreacje Ansel Elgort (Gwiazd naszych wina), dwukrotny laureat Oscara Kevin Spacey (American Beauty), Lily James (Kopciuszek), Jon Bernthal (Wilk z Wall Street) oraz wyróżniony dwoma Złotymi Globami Jon Hamm (serial Mad Men). Niewątpliwym atutem obrazu jest muzyka, która nadaje mu niezwykły rytm i dynamikę. Produkcja została wyróżniona trzema nominacjami do Oscara – za dźwięk, montaż oraz montaż dźwięku.

W rolach głównych: Ansel Elgort, Kevin Spacey, Lily James, Jon Bernthal, Jon Hamm.


Tess (2016) – dramat – 18+ – polskie napisy i lektor – 87 min. Dostępne do: 31.08.2019

Zdesperowana prostytutka w ciąży zrobi wszystko, żeby uciec od trudnej przeszłości.

Tess (Christia Visser) jest dwudziestolatką, która zarabia na życie jako prostytutka w nadmorskich przedmieściach Kapsztadu w RPA. Przy życiu trzymają ją leki przeciwbólowe oraz specyficzne poczucie humoru. Pewnego dnia zdarza się coś, co wywraca jej codzienność do góry nogami. Dziewczyna zostaje zgwałcona i zachodzi w niechcianą ciążę. Tess powoli zaczyna tracić kontrolę nad własnym życiem i robi wszystko, żeby przetrwać.

Wstrząsający dramat o zmagającej się z losem, pochodzącej z nizin społecznych prostytutce. Upokorzona i wykorzystana kobieta musi znaleźć w sobie siłę, żeby iść dalej. W jej postać bezbłędnie wciela się Christia Visser (Planeta rekinów). W mocnym i wyrazistym filmie w reżyserii Meg Rickards (Kraina pragnienia) występują również Brendon Daniels (Po dwóch stronach), Nse Ikpe-Etim (Black November), Dann Jaques Mouton (Mów mi złodziej) oraz Lee-Ann Van Rooi (Krakatau: Dni ostatnie). Scenariusz obrazu został oparty na powieści Tracey Farren pt. Whiplash.

W rolach głównych: Christia Visser, Brendon Daniels, Nse Ikpe-Etim, Dann Jaques Mouton, Lee-Ann Van Rooi.


Czytaj również:

HBO GO Polska – dzisiejsza aktualizacja (17.03.2018)

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska (18.03.2018)

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...