HBO GO Polska – dzisiejsze premiery (18.10.2017)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.7]

OJ Made in America

W serwisie HBO GO Polska pojawił się dzisiaj film oraz pierwszy odcinek miniserialu dokumentalnego.

Two Down / Do odstrzału (2015) – czarna komedia – 15+ – polskie napisy i lektor – 87 min. Dostępne do: 30.09.2019

Sophie (Tori Hart) wychodzi wyrzucić śmieci. Niespodziewanie przy drzwiach do klatki domu spotyka rannego mężczyznę (Alex Hassell), który grozi jej bronią. Kobieta zostaje zmuszona do wpuszczenia go do swojego mieszkania. Jakiś czas później do jej drzwi puka znajomy (Graham Butler). Zdenerwowana Sophie próbuje go odprawić. Szybko wychodzi na jaw, że coś jest nie tak. Zdesperowany porywacz postanawia wziąć kolejnego zakładnika.

Obraz spotkał się z ciepłym przyjęciem krytyków i został wyróżniony nagrodami na festiwalach filmowych w Amsterdamie, Manchesterze oraz Oksfordzie.

W rolach głównych: Alex Hassell, Tori Hart, Graham Butler, Felicity Montagu, Conleth Hill.


O.J.: Made in America (2016) – miniserial biograficzny – 15+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 31.08.2019

O.J. Simpson był wielką gwiazdą amerykańskiego futbolu. Po zakończeniu kariery pracował jako komentator sportowy. Próbował również swoich sił w aktorstwie. W 1994 roku mężczyzna został oskarżony o zasztyletowanie swojej byłej żony Nicole Brown i jej przyjaciela Rona Goldmana. Po długim i wyczerpującym procesie ława przysięgłych uniewinniła go jednak z zarzutu podwójnego morderstwa. Kilka lat później Simpsona skazano za napad i porwanie na 33 lata pozbawienia wolności z możliwością warunkowego zwolnienia po odbyciu co najmniej 9 lat orzeczonej kary.

Porywający, prawie ośmiogodzinny dokument o sprawie O.J. Simpsona w reżyserii Ezry Edelmana (prod. Piękna i bokser). Nagrodzona Oscarem produkcja opowiada historię procesu stulecia, którym w latach 90. żyła cała Ameryka. Reżyser umieścił postać Simpsona w szerokim kontekście społecznym i politycznym. Film pokazuje, że w Ameryce kwestie rasowe w dalszym ciągu nie zostały należycie uporządkowane i nadal odgrywają tam ogromną rolę.

O1 – 90 min.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...