HBO GO Polska – dzisiejsze premiery (20.01.2017)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.1]

TheAssassinSerwis HBO GO Polska dodał dzisiaj do swojej oferty pięć nowych pozycji:

Scherzo Diabolico (2015) – horror komediowy – 18+ – polskie napisy i lektor – 86 min. Dostępne do: 31.12.2017

Aram (Francisco Barreiro) jest znudzonym życiem księgowym, który desperacko marzy o lepszym jutrze. Mężczyzna wyczekuje awansu, który nigdy nie nadchodzi. Co więcej, jego małżeństwo też wisi na włosku. Pewnego dnia, zrozpaczony, decyduje się na ryzykowny krok i porywa nastoletnią córkę szefa (Daniela Soto Vell). Zagubiony w rzeczywistości i nieświadomy niczego pracodawca (Jorge Molina) postanawia oddać prowadzenie firmy w ręce Arama, któremu wydaje się, że w końcu złapał pana Boga za nogi. Co z tego wyniknie?

Scherzo diabolico to wciągająca intryga, doprawiona solidną dawką makabry i czarnego humoru. Reżyser Adrián García Bogliano (Here Comes The Devil, Późne fazy człowieczeństwa) wodzi widza za nos i bawi się z nim w kotka i myszkę. Obraz zachwyca świeżością i nieprzeciętnym stylem. Nie brakuje w nim zaskakujących zwrotów akcji.

W rolach głównych: Francisco Barreiro, Daniela Soto Vell, Jorge Molina, Milena Pezzi, Vita Vargas.

The Assassin / Zabójczyni (2015) – akcja – 12+ – polskie napisy i lektor – 101 min. Dostępne do: 31.12.2017

Chiny, VIII wiek. Nie Yinniang (Qi Shu), dziesięcioletnia córka generała, zostaje porwana przez mniszkę (Fang-Yi Sheu), która wprowadza ją w tajniki sztuki walki. Dziewczynka zamienia się w doskonale wyszkoloną zabójczynię. Jest bezwzględna i posłuszna. W wieku dwudziestu dwóch lat zostaje wysłana w rodzinne strony z zadaniem zabicia mężczyzny (Chen Hang), którego miała poślubić. Jako przywódca Północnych Chin rośnie on w siłę i zaczyna zagrażać stolicy. Związana przysięgą wierności wobec przełożonej, Nie musi wybierać między obowiązkiem a tym, co podpowiada jej serce.

Brawurowo zrealizowana opowieść należąca do popularnego w krajach Azji gatunku wuxia. Scenariusz nawiązuje do pochodzącej z IX wieku, klasycznej noweli autorstwa chińskiego pisarza Pei Xinga. Twórcą filmu jest wielokrotnie nagradzany reżyser Hsiao-Hsien Hou, autor m.in. Miasta smutku, Lalkarza, Kwiatów Szanghaju czy Podróży czerwonego balonika. Za reżyserię Zabójczyni artysta otrzymał Złotą Palmę na MFF w Cannes. W 2015 roku obraz był tajwańskim kandydatem do Oscara w kategorii „najlepszy film nieanglojęzyczny”. Został ponadto wyróżniony nominacją do prestiżowej nagrody BAFTA.

W rolach głównych: Qi Shu, Chen Chang, Yun Zhou, Satoshi Tsumabuki.

Underdog / Ultrapies (2007) – familijny – b.o. – polski lektor – 78 min. Dostępne do: 19.07.2017

Wyrzucony z pracy po kolejnej wpadce pies policyjny zostaje porwany przez szalonego naukowca, który aplikuje mu pewną substancję. Psu udaje się uciec z nabytymi supermocami. Zostaje przygarnięty przez wdowca, byłego policjanta, a obecnie ochroniarza, posiadającego humorzastego nastoletniego syna. Chłopak odkrywa niesamowite zdolności zwierzaka.

W rolach głównych: Jason Lee, Peter Dinklage, James Belushi, Patrick Warburton, Alex Neuberger, Taylor Momsen.

Tex (1982) – obyczajowy – 12+ – polskie napisy i lektor – 98 min. Dostępne do: 19.07.2017

USA, stan Oklahoma. Rezolutny i wrażliwy Tex McCormick (Matt Dillon) mieszka razem ze swoim starszym bratem Masonem (Emilio Estevez) na farmie. Ich ciepła i kochająca matka zmarła przedwcześnie, a skupionego na własnych problemach ojca nigdy nie ma w domu. Młodszy z braci przestaje sobie radzić z rzeczywistością i wpada w podejrzane towarzystwo. Pewnego dnia okazuje się również, że Mason zmuszony jest sprzedać ukochanego konia Texa. Nastolatek jest zrozpaczony.

Pełna głębi opowieść o braterskiej przyjaźni i trudach dorastania w reżyserii Tima Huntera (Control) bawi i wzrusza do łez. Zachwyca inteligentnym scenariuszem, pobudza wyobraźnię i przywraca wiarę w lepsze jutro.

W rolach głównych: Matt Dillon, Emilio Estevez, Meg Tilly.

Films & Stars / Filmy i gwiazdy (2017) – magazyn – polski lektor.

Każdego tygodnia podglądamy najnowsze wydarzenia filmowe, prezentujemy wywiady z gwiazdami oraz zdjęcia z planów filmowych. Gale i czerwone dywany z całego świata i spojrzenie na największe gwiazdy Hollywood w półgodzinnym magazynie filmowym.

S9:O3 – 25 min. Dostępne do: 16.02.2017

W odcinku rozmowy z obsadą The Edge of Seventeen (2016) oraz materiały o produkcji filmów I, Daniel Blake / Ja, Daniel Blake (2016) i Fantastic Beasts and Where to Find Them / Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć (2016).

KOMENTARZE:

Jedna myśl nt. „HBO GO Polska – dzisiejsze premiery (20.01.2017)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...