Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – „Czarownica” i „Pili”

Facebooktwitter

hbo go filmy

Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na maj 2020r. do oferty trafiły dziś dwa filmy.

Dzisiejsze nowości

Czarownica / MALEFICENT (2014) | film, fantasy, baśń | 94m | 12+ | polskie napisy i dubbing
IMDb: 7/10

Diabolina (Angelina Jolie) była niegdyś dzielną i dobrą dziewczyną. Gdy jej leśna kraina została zaatakowana przez ludzi, wykazała się bohaterstwem, stając w jej obronie. Niestety, zło i niegodziwość, których była świadkiem w czasie wojny, zmieniły jej serce – stała się okrutną czarownicą. Żądna zemsty na władcy wrogiego królestwa, rzuca klątwę na jego nowo narodzoną córkę Aurorę. W miarę upływu lat kobieta zauważa jednak, że królewna (Ella Fanning) może przyczynić się do zakończenia wojny.

Przeznaczona dla młodej widowni, uniwersalna opowieść o miłości, poświęceniu, dobru i złu. Obraz zachwyca rozmachem i przepiękną scenografią, na nowo opowiadając słynną baśń Charles’a Perrault. W rolę pełnej wewnętrznych sprzeczności czarownicy wcieliła się brawurowo jedna z najpiękniejszych i najbardziej wpływowych kobiet Hollywood – Angelina Jolie (Przerwana lekcja muzyki – Oscar, Oszukana). W wyreżyserowanym przez wybitnego scenografa Roberta Stromberga (Oscar za Avatara i Alicję w Krainie Czarów) filmie wystąpili także między innymi: Elle Fanning (Somewhere. Między miejscami, Ginger i Rosa), Sharlto Copley (Dystrykt 9, Elizjum), Lesley Manville (Topsy-Turvy, Kolejny rok) i nominowana do Nagrody Akademii Imelda Staunton (cykl Harry Potter, Vera Drake).

Reżyseria: Robert Stromberg
Obsada: Angelina Jolie, Elle Fanning, Sam Riley, Sharlto Copley, Lesley Manville, Imelda Staunton
Kraj: USA


hbo go filmy

Pili (2017) | film, dramat | 80m | 12+ | polskie napisy i lektor

Pili (Bello Rashid) mieszka w na wiejskim obszarze Tanzanii, gdzie pracuje na polu za mniej niż 2 dolary dziennie, aby wyżywić dwójkę swoich dzieci. Jednocześnie za wszelką cenę stara się ukryć fakt, że jest nosicielką wirusa HIV. Gdy kobieta otrzymuje propozycję wynajmu stoiska na targu, desperacko robi wszystko, aby je zdobyć. Mając tylko dwa dni na złożenie depozytu, Pili musi podejmować coraz trudniejsze decyzje, które mogą mieć poważne konsekwencje. Ile kobieta będzie w stanie zaryzykować, żeby tylko zmienić swoje życie?

Świetnie zagrany i zrealizowany dramat, którego bohaterką jest marząca o lepszym jutrze samotna matka dwójki dzieci, która ukrywa przed światem fakt, że jest nosicielką wirusa HIV. Obraz został bardzo ciepło przyjęty przez krytyków, a jego debiutujące w długim metrażu twórczynie, Sophie Harman oraz Leanne Welham (krótki metraż Castaway), wyróżniono nominacją do BAFTY. W głównych rolach występują Bello Rashid, Nkwabi Elias Ng’angasamala (Siri ya Mtungi), Sesilia Florian Kilimila, Sikijua Rashid oraz Mwanaidi Omari Sefi.

Reżyseria: Leanne Welham
Obsada: Bello Rashid, Nkwabi Elias Ng’angasamala, Sesilia Florian Kilimila, Sikijua Rashid, Mwanaidi Omari Sefi
Kraj: GB

 

#zostanwdomu


Polecamy również

Premiery filmowe w ofercie Netflix Polska – „Harry Potter” (wszystkie części), „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” i inne

Nowy polski filmowy projekt HBO Europe: W domu – 14 filmowych opowieści w jednej produkcji HBO – antologii o niespodziewanym doświadczeniu izolacji

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner