„Zakłamane życie dorosłych”, najnowsza powieść Eleny Ferrante, zostanie przeniesiona na ekran jako serial oryginalny Netflix we współpracy z Fandango

Facebooktwitter

Netflix seriale

Netflix we współpracy z Fandango nakręci serial oryginalny na podstawie najnowszej powieści Eleny Ferrante „Zakłamane życie dorosłych”.

Netflix i Fandango wspólnie zrealizują serial na podstawie „Zakłamanego życia dorosłych”, najnowszej powieści uwielbianej przez czytelników włoskiej pisarki Eleny Ferrante.

Zakłamane życie dorosłych” w przekonujący i nietuzinkowy sposób obrazuje przemianę Giovanny z dziecka w młodą kobietę na tle realiów lat 90. ubiegłego wieku. Poszukująca swojego prawdziwego wizerunku dziewczyna poznaje dwie twarze Neapolu: tego położonego wysoko i noszącego maskę wyrafinowania, jak i tego z nizin, pełnego wulgarności i ryzykownych zabaw. Czy rozdarta i nieustannie miotająca się pomiędzy tymi dwoma obliczami miasta Giovanna odnajdzie w końcu swoje miejsce?

Oryginalna wersja językowa książki ukazała się we Włoszech nakładem wydawnictwa Edizioni E/O 7 listopada 2019 r., zaś międzynarodowa premiera jej anglojęzycznej wersji, przygotowanej przez amerykańskie i brytyjskie oddziały wydawnictwa Europa Editions, będzie miała miejsce 1 września 2020 r. w 25 krajach świata.

W 2016 r. Elena Ferrante, której książki zostały przetłumaczone na 45 języków, znalazła się na liście stu najbardziej wpływowych osób magazynu TIME. Do jej najbardziej znanych dzieł należą cztery powieści składające się na tzw. „kwartet neapolitański”, które dotychczas sprzedały się w 15 milionach egzemplarzy. Kilka spośród książek Ferrante zostało przeniesionych na ekran w postaci popularnych filmów („Obsesyjna miłość” i „Czas porzucenia”) i seriali („Genialna przyjaciółka”, również współprodukowana przez Fandango).

Netflix seriale

„To niesamowity zaszczyt, że powierzono nam realizację serialu na podstawie »Zakłamanego życia dorosłych«. Książki Eleny Ferrante inspirują i angażują czytelników we Włoszech i na całym świecie. Nie możemy się doczekać dnia, w którym ekranową adaptację jej najnowszej powieści będą mogli zobaczyć również widzowie z całego świata. Cieszy nas także wizja kontynuacji partnerstwa z Fandango oraz możliwość inwestycji w lokalne włoskie historie, które naszym zdaniem przemówią do publiczności z każdego zakątka globu”, mówi Felipe Tewes, dyrektor ds. seriali oryginalnych w językach lokalnych w firmie Netflix.

„Cieszymy się, że możemy przybliżać świat stworzony przez Elenę Ferrante globalnej publiczności. »Zakłamane życie dorosłych«, które ukazało się nakładem naszego zaprzyjaźnionego wydawnictwa E/O, przedstawia kolejną, nieco inną odsłonę tego świata. Praca nad serialem będzie wspaniałą przygodą i cieszy nas, że będzie nam w niej towarzyszyć Netflix, z którym łączy nas bliska współpraca”, dodaje Domenico Procacci, założyciel Fandango.

Informacje o firmie Netflix
Netflix to jeden z największych na świecie rozrywkowych serwisów streamingowych, z którego korzysta 183 mln opłacających abonament użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali i programów w różnych językach. Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów bez ograniczeń czasowych, o każdej porze, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i połączonego z internetem. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania — bez reklam i zobowiązań.

Informacje o firmie Fandango
Domenico Procacci założył Fandango w 1989 r. Od tamtego czasu firma zrealizowała ponad 100 filmów. Wśród współpracujących z nią reżyserów znaleźli się m.in. Nanni Moretti, Matteo Garrone, Paolo Sorrentino, Michelangelo Antonioni, Emir Kusturica, Rolf De Heer, Milcho Mancevski, Emanuele Crialese, Richard Lowenstein, Gabriele Muccino, Francesca Comencini, Daniele Vicari, Luciano Ligabue, Ferzan Ozpetek, Susanna Nicchiarelli czy François Girard. Fandango jest także producentem seriali „Gomorra” (powstały już 4 sezony), we współpracy z Cattleya i Sky; „Genialna przyjaciółka” (emitowanego na HBO-RAI), we współpracy z Wildside na podstawie powieści Eleny Ferrante; jak również „Czarny księżyc”, we współpracy z Netflix.

Obecnie Fandango produkuje film „Tre Piani” (we współpracy z Rai Cinema i Sacher Film) w reżyserii Nanniego Morettiego, a także serial „L’Alligatore” (razem z Rai Fiction) na podstawie serii kryminałów autorstwa Massimo Carlotto, którego reżyserami są Daniele Vicari i Emanuele Scaringi.

Fandango jest również domem wydawniczym (jako Fandango Libri), wytwórnią płytową (Radiofandango), a także dystrybutorem filmowym i międzynarodową firmą handlową.

 

#zostanwdomu


Polecamy również

Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – „Czarownica” i „Pili”

Premiery filmowe w ofercie Netflix Polska – „Harry Potter” (wszystkie części), „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” i inne

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner