HBO GO Polska – dzisiejsze premiery (24.09.2017)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.9]

Sprzymierzeni

Do oferty HBO GO Polska trafiły dzisiaj dwie premiery filmowe.

Allied / Sprzymierzeni (2016) – szpiegowski thriller – 15+ – polskie napisy i lektor – 119 min. Dostępne do: 30.08.2018

1942 rok, Afryka Północna. Max Vatan (Brad Pitt) jest oficerem wywiadu, który spotyka na swej drodze działaczkę francuskiego ruchu oporu, Marianne Beauséjour (Marion Cotillard). Para udaje małżeństwo. Ich zadaniem jest zabicie nazistowskiego ambasadora stacjonującego w Casablance. Vatan i Beauséjour spędzają razem kilka dni i zakochują się w sobie. Mężczyzna postanawia zabrać partnerkę do swojej bazy w Londynie. Pewnego dnia dowiaduje się, że Marianne jest podejrzewana o bycie niemieckim szpiegiem. Ma tylko 72 godziny, aby udowodnić jej niewinność.

W rolach głównych: Brad Pitt, Marion Cotillard, Lizzy Caplan, Jared Harris, Simon McBurney.


Toni Erdmann (2016) – komediowy – 15+ – polskie napisy i lektor – 155 min. Dostępne do: 22.09.2018

Winfried Conradi (Peter Simonischek) to emerytowany nauczyciel gry na pianinie, który nieustannie wygłupia się i błaznuje. Jego córka Ines (Sandra Hüller) pracuje za granicą w wielkiej korporacji. Kobieta lubi porządek i poważnie podchodzi do życia. Nie ma też najlepszej relacji z ojcem. Pewnego dnia Winfried postanawia ją odwiedzić. Dla Ines nie jest to najlepszy czas na przyjmowanie gości. Pracuje właśnie nad ważnym projektem i niezbyt dobrze znosi szalone pomysły ojca.

Produkcja otrzymała nominacje do Oscara oraz Złotego Globu w kategorii „najlepszy film nieanglojęzyczny”. Stała się również wydarzeniem festiwalu w Cannes i triumfatorem Europejskich Nagród Filmowych (w sumie pięć statuetek – w tym za najlepszy film, reżyserię i scenariusz).

W rolach głównych: Peter Simonischek, Sandra Hüller.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...