HBO GO Polska – dzisiejsze premiery i aktualizacja (22.01.2017)

Facebooktwitter

Alicja2

W serwisie HBO GO Polska pojawiły się dzisiaj następujące pozycje:

Alice Through the Looking Glass / Alicja po drugiej stronie lustra (2016) – fantasy – 12+ – polskie napisy i dubbing – 108 min. Dostępne do: 12.07.2017

Alicja (Mia Wasikowska) spędziła ostatnie lata, żeglując po morzach i oceanach. Została kapitanem statku i stoczyła bohaterską walkę z piratami. Po powrocie do Londynu dziewczyna, za pomocą magicznego lustra, przenosi się ponownie do Krainy Czarów. Czekają tam na nią starzy znajomi: Biały Królik, Kot z Cheshire oraz Szalony Kapelusznik (Johnny Depp). Ten ostatni jednak bardzo się zmienił i wygląda jak cień dawnego siebie. Aby ratować pogrążonego w smutku przyjaciela, Alicja wyrusza w przeszłość, podejmując nierówną walkę z Czasem (Sacha Baron Cohen). Jeśli jej misja się nie powiedzie, Kapelusznik będzie zgubiony.

Baśniowa opowieść na motywach klasycznej książki Lewisa Carrolla to sequel przebojowego filmu Tima Burtona z 2010 roku. Ekscentryczny reżyser tym razem występuje w roli producenta, a za kamerą jego miejsce zajął James Bobin (serial HBO Flight of the Conchords, Muppety).

W rolach głównych: Mia Wasikowska, Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Anne Hathaway, Sacha Baron Cohen.

Starter for 10 / Miłosna układanka (2006) – komedia romantyczna – 15+ – polskie napisy i lektor – 92 min. Dostępne do: 21.04.2025

Rok 1985, Wielka Brytania. Brian (James McAvoy) jest bystrym, pochodzącym z typowej robotniczej rodziny chłopakiem, który rozpoczyna właśnie pierwszy rok studiów na Uniwersytecie w Bristolu. Brak mu jednak pewności siebie i wiary we własne możliwości. Brian nie boi się jednak ciężko pracować na sukces. Chłonie wiedzę i ostanawia wystartować w najsłynniejszym brytyjskim turnieju telewizyjnym. Przygotowania pochłaniają mu cały wolny czas. Wszystko do czasu, kiedy w jego okolicy pojawiają się dwie dziewczyny – seksowna blondynka Alice (Alice Eve) oraz inteligentna szatynka Rebecca (Rebecca Hall).

W rolach głównych: James McAvoy, Rebecca Hall, Alice Eve, Catherine Tate, Dominic Cooper.

Canone inverso – Making Love / Historia miłosna (2000) – obyczajowy – 12+ – polskie napisy i lektor – 104 min. Dostępne do: 30.06.2018

Jeno Varga (Hans Matheson) został wychowany przez samotną matkę (Rachel Shelley). Kobieta ze wszystkich sił dbała, żeby chłopak kultywował pamięć o swoim żydowskim ojcu, który był utalentowanym skrzypkiem. Pasja do muzyki i instrument, który Jeno odziedziczył po tacie, sprawiają, że chłopak każdą wolną chwilę poświęca na grę. Dzięki audycjom radiowym poznaje twórczość znakomitej pianistki Sophie Levi (Mélanie Thierry). Niedługo potem ich drogi się krzyżują. Czasy są jednak niespokojne, w Europie wzrasta antysemityzm. Pod koniec burzliwych lat trzydziestych życie obojga zaczyna się mocno komplikować.

Uhonorowana pięcioma nagrodami Davida di Donatello, działająca na zmysły opowieść o niezwykłej miłości, która potrafiła przezwyciężyć wszelkie przeciwności losu. Obok intrygującej, wielowarstwowej fabuły niewątpliwym atutem jest wspaniała muzyka autorstwa legendarnego Ennia Morricone (Misja, Malena). Za reżyserię produkcji odpowiedzialny był zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia Ricky Tognazzi (Ultrà, Obstawa). Scenariusz filmu powstał na podstawie powieści Paola Maurensiga pt. „Canone Inverso”.

W rolach głównych: Hans Matheson, Mélanie Thierry, Lee Williams, Gabriel Byrne, Ricky Tognazzi.

Taboo / Tabu (2017) – miniserial, sezon 1 – 18+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 07.01.2020

Londyn, rok 1814. Uznany za zmarłego James Keziah Delaney (Tom Hardy) po wielu latach powraca z odległych zakątków świata. Pobyt w Afryce zmienił go nie do poznania. Mężczyzna przyjeżdża do Londynu, żeby przejąć odziedziczone po ojcu imperium handlowe. Szybko jednak wychodzi na jaw, że nie będzie to łatwe. Spadek okazuje się być ciężarem, a nie błogosławieństwem. Otoczony przez wrogów i spiski James musi umiejętnie lawirować w obcym dla siebie świecie, by uchronić się przed śmiercią. Zmowa, morderstwo, podstęp i mroczna rodzinna tajemnica to tło tej intrygującej opowieści o miłości i zdradzie.

W rolach głównych: Tom Hardy, Michael Kelly, Oona Chaplin, Jonathan Pryce, David Hayman.

S1:O3 – 55 min.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...