Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 22-23 listopada 2019

Facebooktwitter


Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na listopad 2019r. swoją premierę w ofercie mają dziś 2 nowe filmy. Wczoraj do oferty powrócił jeden film.

Dzisiejsze nowości

Moulin Rouge! (2001) | film romantyczny, musical | 122m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 7.6/10

Paryż, 1899 rok. Christian (Ewan McGregor) jest młodym, idealistycznym poetą, który na przekór ojcu przyjeżdża do stolicy Francji, aby spróbować życia bohemy. Pewnego dnia mężczyzna trafia do legendarnego klubu Moulin Rouge, którego gwiazdą jest najlepiej opłacana w mieście kurtyzana Satine (Nicole Kidman). Między kobietą a mężczyzną niespodziewanie wybucha gorący romans. Satine nie może jednak pozwolić sobie na miłość i musi trzeźwo myśleć o swojej przyszłości.Klasyczna historia miłości ubogiego pisarza i prostytutki w reżyserii Baza Luhrmanna (nominacja do Oscara i Złotego Globu). Do pracy przy swoim widowiskowym musicalu artysta zdołał namówić wiele gwiazd – w tym laureatkę Nagrody Akademii Nicole Kidman (Godziny) oraz wyróżnionego Złotym Globem Ewana McGregora (Połów szczęścia w Jemenie). W obsypanym nagrodami filmie występują także nominowany do Złotego Globu John Leguizamo (Ślicznotki), zdobywca Oscara Jim Broadbent (Iris) oraz Richard Roxburgh (serial Rake). Produkcja została wyróżniona dwiema Nagrodami Akademii – za kostiumy i scenografię.

Reżyseria: Baz Luhrmann
Obsada: Nicole Kidman, Ewan Mcgregor, John Leguizamo, Jim Broadbent, Richard Roxburgh
Kraj: USANa zakładkę
/ TUCKED (2018) | film, dramat | 81m | 15+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.3/10

Jackie Collins (Derren Nesbitt) jest starzejącą się drag queen, która pewnego dnia dowiaduje się, że zostało jej nie więcej niż sześć tygodni życia. Jackie ze wszystkich sił stara się zachować spokój i udawać, że nic się nie dzieje. Niespodziewanie w tym czasie nawiązuje znajomość z wschodzącą gwiazdą drag queen, która wiele wnosi do jego codzienności. Próbuje też wyjaśnić niedomknięte sprawy ze swoją córką.Brytyjskie kino tryskające wdziękiem i dobrym humorem o przyjaźni, szukaniu tożsamości płciowej i konfrontacji ze swoją śmiertelnością. Reżyserem tego błyskotliwego i pokrzepiającego obrazu jest młody, dobrze rokujący brytyjski twórca Jamie Patterson (Home for Christmas). W obsadzie znaleźli się Derren Nesbitt (Tylko dla orłów), Jordan Stephens (Moja gwiazda: Teen Spirit), April Pearson (serial Kumple), Steve Oram (minoserial The End of the F***ing World) oraz Brendon Burns (Na ringu z rodziną). Produkcja zdobyła wiele wyróżnień – w tym nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Neapolu.

Reżyseria: Jamie Patterson
Obsada: Derren Nesbitt, Jordan Stephens, April Pearson, Steve Oram, Lucy-Jane Quinlan, Brendon Burns
Kraj: GB


Znowu w HBO GO od wczoraj


Gran Torino
(2008) | film, dramat | 112m | 15+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 8.1/10

Zasadniczy, przywiązany do tradycji, weteran wojny w Korei Walt Kowalski (Clint Eastwood) z ogromną niechęcią patrzy na wszelkie zmiany, jakie mają miejsce w jego małym świecie. Mężczyzna jest orędownikiem starego porządku i definiujących go wartości. Wierzy, że ciężka praca, honor oraz miłość do ojczyzny to podstawowe atrybuty prawego człowieka i obywatela. Ciężko mu pogodzić się z faktem, że w jego dzielnicy mieszka tak wielu obcokrajowców. Jego zdaniem nie mają oni szacunku do kultury i historii Ameryki. Jemu samemu natomiast nie podobają się ich zwyczaje i zachowanie. Nie próbuje ich zrozumieć. Wszystko jednak zmienia się za sprawą jego samochodu, Forda Gran Torino. Kowalski niespodziewanie nawiązuje kontakt z sąsiadami. Najpierw niechętny i nieufny szybko musi skonfrontować swoje uprzedzenia z rzeczywistością.Obsypany nagrodami niezwykle inteligentny film w reżyserii zdobywcy czterech Oscarów – Clinta Eastwooda (Za wszelką cenę, Wyspy z Iwo Jimy, Rzeka Tajemnic).

Reżyseria: Clint Eastwood
Obsada: Ahney Her, Clint Eastwood, Bee Vang, Brian Haley, Christopher Carley
Kraj: USA


Polecamy również

Netflix udostępnia pierwsze zdjęcia z serialu „The Eddy”

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska – 22 listopada 2019

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner