HBO GO Polska – dzisiejsze premiery i aktualizacja (29.01.2017)

Facebooktwitter

PiątaFala

W serwisie HBO GO Polska zadebiutowały dzisiaj między innymi film science-fiction “Piąta fala” (2016) oraz nowy odcinek serialu “Tabu” (2017).

The 5th Wave / Piąta fala (2016) – science-fiction – 15+ – polskie napisy i lektor – 107 min. Dostępne do: 29.09.2017

Świat przyszłości. Obcy chcą zniszczyć naszą planetę. Najpierw odłączyli ludziom prąd, a następnie zesłali na nich szereg kataklizmów i plag. Po czwartej fali ataku na Ziemi pozostała zaledwie garstka niedobitków. Kosmici przewyższają ziemian pod każdym względem. Przygotowywane przez nich piąte uderzenie może sprawić, że ludzka rasa zostanie ostatecznie unicestwiona. Strach paraliżuje wszystkich. Żyjący w postapokaliptycznym mieście Cassie (Chloë Grace Moretz), Evan (Alex Roe), Ben (Nick Robinson) i Sam (Zackary Arthur) próbują stawić czoła najeźdźcom.

Trzymająca w napięciu opowieść, osadzona w mrocznym świecie przyszłości, w którym obcy próbują unicestwić ludzką rasę. Pogrążeni w chaosie i rozpaczy bohaterowie starają się ze wszystkich sił stawić czoła niebezpieczeństwu. Pełen emocji obraz jest adaptacją popularnej powieści dla młodzieży autorstwa Ricka Yanceya. Za reżyserię produkcji odpowiedzialny był J Blakeson (Uprowadzona Alice Creed, scen. Zejście 2).

W rolach głównych: Chloë Grace Moretz, Nick Robinson, Ron Livingston, Maggie Siff, Alex Roe.

Closet Monster / Potwór z szafy (2015) – obyczajowy – 18+ – polskie napisy i lektor – 85 min. Dostępne do: 31.12.2017

Oscar (Connor Jessup) nie ma łatwego życia. W dzieciństwie był świadkiem brutalnego ataku o charakterze homofobicznym. Ciężko też przeżył rozwód rodziców. Dziś mieszka z ojcem (Aaron Abrams) i próbuje zrozumieć samego siebie. Boi się, że może być gejem. Chłopak ucieka w świat swojej wyobraźni. Pewnego dnia w jego życiu pojawia się przystojny i charyzmatyczny Wilder (Aliocha Schneider). Nowa znajomość sprawi, że Oscar będzie musiał skonfrontować się z rzeczywistością.

Film opowiada historię niepewnego swej tożsamości seksualnej nastolatka z dysfunkcjonalnej rodziny. Debiutującemu kanadyjskiemu reżyserowi, Stephenowi Dunnowi (krótki metraż We Wanted More), udaje się z powodzeniem oddać emocje i wewnętrzne rozterki głównego bohatera. Całość doprawiona jest ironicznym humorem i wzbogacona o elementy fantastyczne. Na MFF w Toronto produkcja zdobyła nagrodę dla najlepszej kanadyjskiej fabuły.

W rolach głównych: Connor Jessup, Aaron Abrams, Joanne Kelly, Aliocha Schneider, Mary Walsh.

Freeheld / Tytuł do praw (2015) – obyczajowy – 12+ – polskie napisy i lektor – 99 min. Dostępne do: 31.12.2017

Laurel Hester (Julianne Moore) jest policjantką z ponad dwudziestoletnim stażem, która zakochuje się bez pamięci w młodszej od siebie Stacie Andree (Ellen Page). Kobiety tworzą wspólny dom. Mają nadzieję, że zestarzeją się razem. Niestety, pewnego dnia Laurel dowiaduje się, że ma raka płuc. Jej stan jest dramatyczny. Lekarze nie dają jej żadnych szans. Przed swoim odejściem kobieta postanawia zabezpieczyć finansowo ukochaną. Chce, żeby prawa do jej świadczeń emerytalnych zostały przeniesione na Stacie. Okazuje się to jednak bardzo trudne. Prawo nie działa na korzyść kobiet. Rozpoczyna się walka o równość i sprawiedliwość.

Inspiracją dla twórców był nagrodzony Oscarem krótkometrażowy dokument z 2007 roku przedstawiający prawdziwą historię umierającej lesbijki Laurel Hester i jej batalii z konserwatywnymi władzami hrabstwa Ocean w New Jersey o prawo do przekazania świadczeń emerytalnych życiowej partnerce. Za reżyserię produkcji odpowiadał Peter Sollett (Raising Victor Vargas, serial HBO Vinyl). Autorem scenariusza jest zdobywca nominacji do Oscara Ron Nyswaner (Filadelfia). Na MFF w San Sebastián film został wyróżniony nagrodą specjalną oraz nominacją do Złotej Muszli.

W rolach głównych: Julianne Moore, Ellen Page, Michael Shannon, Steve Carell, Luke Grimes.

Taboo / Tabu (2017) – miniserial, sezon 1 – 18+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 07.01.2020

Londyn, rok 1814. Uznany za zmarłego James Keziah Delaney (Tom Hardy) po wielu latach powraca z odległych zakątków świata. Pobyt w Afryce zmienił go nie do poznania. Mężczyzna przyjeżdża do Londynu, żeby przejąć odziedziczone po ojcu imperium handlowe. Szybko jednak wychodzi na jaw, że nie będzie to łatwe. Spadek okazuje się być ciężarem, a nie błogosławieństwem. Otoczony przez wrogów i spiski James musi umiejętnie lawirować w obcym dla siebie świecie, by uchronić się przed śmiercią. Zmowa, morderstwo, podstęp i mroczna rodzinna tajemnica to tło tej intrygującej opowieści o miłości i zdradzie.

W rolach głównych: Tom Hardy, Michael Kelly, Oona Chaplin, Jonathan Pryce, David Hayman.

S1:04 – 56 min.

KOMENTARZE:

2 komentarze do “HBO GO Polska – dzisiejsze premiery i aktualizacja (29.01.2017)

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner