HBO GO Polska – dzisiejsze premiery i aktualizacje (17.07.2017)

Facebooktwitter

Got

W dniu dzisiejszym, poza najgłośniejszą aktualizacją oferty HBO GO Polska o pierwszy epizod nowego sezonu “Gry o tron” (2011- ), w serwisie udostępniono także dwa filmy, kilka odcinków seriali oraz trzy pełne sezony “The Affair” (2014- ).

Game of Thrones / Gra o tron (2011- ) – serial fantasy, sezon 7 – 18+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 19.07.2019

W krainie Westeros królowie i królowe, rycerze i renegaci, kłamcy, a także ci o szlachetnym sercu toczą nieustającą walkę o władzę nad siedmioma królestwami. Tam, gdzie lato trwa dziesięciolecia, a zima przez całe ludzkie życie, trudności piętrzą się każdego dnia. Od pełnego intryg Południa przez barbarzyński Wschód i zlodowaciałą Północ, aż po pradawny mur, który strzeże królestwa przed tajemniczymi mocami ciemności, potężne rody zaangażowane są w bezkompromisową walkę o władzę. Bohaterowie, którzy chcą rządzić krainą Westeros, są gotowi na bezwzględną rozgrywkę. Jednak dla wielu z nich walka o władzę to również walka o życie. Nikt nie jest bezpieczny, szczególnie gdy na horyzoncie pojawia się nowe, nieznane i przerażające zagrożenie.

Bijący rekordy popularności serial produkcji HBO jest ekranizacją bestsellerowej sagi George’a R.R. Martina „Pieśni lodu i ognia”. W 2012, 2015, 2016 oraz 2017 roku Gra o tron zdobyła nominacje do Złotego Globu w prestiżowej kategorii „najlepszy serial obyczajowy”. W 2015 roku produkcja została nagrodzona aż 12 statuetkami Emmy. Jej twórcami są David Benioff i D. B. Weiss.

W rolach głównych: Lena Headey, Peter Dinklage, Nikolaj Coster-Waldau, Emilia Clarke.

S7:O1 – 56 min.


The Return of Ringo / Powrót Ringa (1965) – western – 15+ – polskie napisy i lektor – 92 min. Dostępne do: 31.12.2018

Montgomery Brown (Giuliano Gemma) jest ciężko doświadczonym w walce żołnierzem, który powraca z wojny secesyjnej w rodzinne strony. W domu mężczyzna pozostawił żonę (Lorella De Luca) i córeczkę. Po przybyciu na miejsce zmagający się z amnezją Montgomery odkrywa, że spokojne niegdyś miasteczko zostało opanowane przez meksykańską bandę pod wodzą Paco (George Martin) i Estebana (Fernando Sancho) Fuentesów. Zdesperowany, postanawia udawać Indianina z nadzieją, że uda mu się rozprawić z bandziorami i odzyskać ukochaną żonę, która zostaje zmuszona do wyjścia za mąż za Paco.

W rolach głównych: Giuliano Gemma, Fernando Sancho, Lorella De Luca, Nieves Navarro, Antonio Casas, George Martin.


Woyzeck (1979) – obyczajowy – 18+ – polskie napisy i lektor – 76 min. Dostępne do: 30.06.2018

Połowa XIX wieku. Woyzeck (Klaus Kinski) jest prostym czterdziestoletnim żołnierzem, który ze wszystkich sił usiłuje radzić sobie z trudami koszarowego życia. Tym bardziej że ma on młodą partnerkę Marię (Eva Mattes) oraz małe dziecko. Nie jest mu jednak łatwo. Mężczyzna musi znosić nieustanne upokorzenia ze strony swojego przełożonego (Wolfgang Reichmann). Co gorsza, jego ukochana pewnego dnia wdaje się w romans z wysoko postawionym oficerem (Josef Bierbichler). Woyzeck nie może tego przeboleć i popada w szaleństwo.

Wybitny twórca filmowy Werner Herzog (Zagadka Kaspara Hausera, Spotkania na krańcach świata – nominacja do Oscara) przenosi na ekran nieukończoną sztukę niemieckiego pisarza doby romantyzmu, Georga Büchnera (1813-1837). W ślad za autorem pierwowzoru pokazuje tragedię człowieka, który rozdarty jest między opresyjną kulturą a rządzoną impulsami naturą.

W rolach głównych: Klaus Kinski, Eva Mattes, Wolfgang Reichmann, Willy Semmelrogge, Josef Bierbichler.


Twin Peaks (2017) – serial thriller, sezon 1 – 18+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 21.05.2020

Twin Peaks to jeden z najbardziej przełomowych i wpływowych seriali telewizyjnych wszechczasów. Nowa produkcja SHOWTIME® zaczyna się dwadzieścia pięć lat po tym, jak mieszkańców osobliwego miasteczka zszokowała wiadomość, że urocza Laura Palmer została zamordowana.

W rolach głównych: Mädchen Amick, Dana Ashbrook, Everett Mcgill, Kyle Maclachlan, Sheryl Lee.

S1:O10 – 51 min.


The Affair (2014- ) – serial obyczajowy, sezony 1-3 – 15+ – polskie napisy i lektor – 55 min. Dostępne do: 30.09.2020

Noah (Dominic West) jest mieszkającym w Nowym Jorku nauczycielem literatury, który marzy o karierze pisarza. Mężczyzna od blisko dwudziestu lat jest żonaty z Helen (Maura Tierney), z którą ma czwórkę dzieci. Pewnego dnia para rusza na wakacje do nadmorskiej miejscowości Montauk. Na miejscu odwiedzają restaurację, gdzie kelnerką jest młodziutka Alison (Ruth Wilson). Zamężna kobieta nie może się otrząsnąć po stracie ukochanego dziecka. Noah jest nią bardzo zafascynowany…

Produkcja została wyróżniona Złotym Globem dla najlepszego serialu dramatycznego.

W rolach głównych: Dominic West, Ruth Wilson, Maura Tierney, Joshua Jackson, Julia Goldani Telles.


I’m Dying Up Here / Umrzeć ze śmiechu (2017- ) – serial komediodramat, sezon 1 – 15+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 03.06.2020

Los Angeles, lata siedemdziesiąte. Grupa spragnionych sławy komików każdej nocy pragnie wystąpić w najgorętszym stand-upowym klubie w mieście. Zanim jednak staną na głównej scenie, muszą przejść selekcję dokonywaną przez surową właścicielkę lokalu Goldie (Melissa Leo). Stand-up jest całym ich światem. Zrobią wszystko, żeby tylko spełnić marzenia o sławie. Odważni do bólu, wyjawiają na scenie swoje najskrytsze myśli i najmroczniejsze sekrety w nadziei, że uda im się rozbawić widownię.

W rolach głównych: RJ Cyler, Ari Graynor, Clark Duke, Michael Angarano, Stephen Guarino, Melissa Leo.

S1:O6 – Girls Are Funny Too – 56 min.


Hollywood on Set / Na planie (2003- ) – magazyn, sezon 14 – b.o. – polski lektor. Dostępne do: 18.06.2017

Każdego tygodnia podglądamy najnowsze wydarzenia filmowe, prezentujemy wywiady z gwiazdami oraz zdjęcia z planów filmowych. Gale i czerwone dywany z całego świata i spojrzenie na największe gwiazdy Hollywood w półgodzinnym magazynie filmowym.

S14:O29 – 24 min.

KOMENTARZE:

8 komentarzy do “HBO GO Polska – dzisiejsze premiery i aktualizacje (17.07.2017)

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner