HBO GO Polska: Premiery filmowe w ofercie (16.11.2017)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.8]

hbogo-vincent-bg-1Swoją premierę w ofercie HBO GO Polska mają dziś filmy:

VINCENT AND THE END OF THE WORLD / Vincent (2016) – film – 116m – 15+ – polskie napisy i lektor
IMDb: 7.1/10

Vincent (Spencer Bogaert) jest wrażliwym siedemnastolatkiem, który ma za sobą kilka prób samobójczych. Chłopak ma też obsesję na punkcie ochrony przyrody. Wierzy, że świat czeka rychła zagłada. Postanawia więc rzucić szkołę i przejść na wegańską dietę. Pewnego dnia jego mieszkająca we Francji, ekstrawagancka ciotka Nikki (Alexandra Lamy) zabiera go do Paryża, aby przekonał się, że życie może być piękne.

Podlana czarnym humorem, słodko-gorzka komedia o depresji, manii, myślach samobójczych, ekologii oraz nadziei. Wyróżniony na MFF w Cannes nagrodą Grand Golden Rail reżyser Christophe Van Rompaey (Moskwa, Belgia) bezbłędnie ukazuje kondycję psychiczną współczesnej zachodniej klasy średniej. Ciekawe, wymykające się schematom postacie tworzą w filmie Alexandra Lamy (Ze wszystkich sił), Spencer Bogaert (Labyrinthus), Barbara Sarafian (8 i pół kobiety), Geert Van Rampelberg (W kręgu miłości) oraz Frédéric Epaud (Estonka w Paryżu). Obraz brał udział w konkursie na MFF w Locarno.

Dostępny do: 30.04.2019

Gatunek: obyczajowy, komedia
Reżyser: Christophe Van Rompaey
Obsada: Alexandra Lamy, Spencer Bogaert, Barbara Sarafian, Geert Van Rampelberg, Frédéric Epaud


HBOGO-MARZYLAM-O-AFRYCE-BG-1I DREAMED OF AFRICA / Marzyłam o Afryce (2000) – film – 109m – 12+ – polskie napisy i lektor
IMDb: 5.6/10

Nieszczęśliwy wypadek samochodowy powoduje duże zmiany w życiu zamożnej rozwódki Kuki Gallmann (Kim Basinger). Kobieta postanawia przyjąć oświadczyny mężczyzny (Vincent Perez), którego dobrze nie zna, i przeprowadzić się z nim do Kenii. Realizuje w ten sposób swoje marzenia z dzieciństwa. Rzeczywistość okazuje się jednak daleka od jej wyobrażeń. Mąż Kuki zostaje zastrzelony. Dramat jest tym większy, że kobieta spodziewa się dziecka. Teraz nie tylko sama musi zająć się ranczem, ale także zmierzyć się z kataklizmami i dzikimi zwierzętami.

Zrealizowana z rozmachem ekranizacja tak samo zatytułowanej autobiograficznej powieści Kuki Gallmann. Reżyserii filmu podjął się nominowany do Oscara za Rydwany ognia Hugh Hudson (także: Greystoke: Legenda Tarzana, władcy małp). Gwiazdą produkcji jest zdobywczyni Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej Kim Basinger (9 1/2 tygodnia, Tajemnice Los Angeles). Obok niej w filmie wystąpili, m.in.: wyróżniony nominacjami do Cezara i Europejskiej Nagrody Filmowej Vincent Perez (Fanfan Tulipan), laureatka Oscara Eva Marie Saint (Na nabrzeżach) oraz Daniel Craig (Skyfall). Autorem nastrojowej muzyki jest utytułowany Maurice Jarre (Doktor Żywago). Za niekwestionowany atut filmu krytyka uznała epickie zdjęcia autorstwa tragicznie zmarłego Bernarda Lutica (Makrokosmos). Powstały one w pięknych plenerach Afryki Południowej i Kenii.

Dostępny do: 30.04.2019

Gatunek: obyczajowy, przygodowy
Reżyser: Hugh Hudson
Obsada: Kim Basinger, Vincent Perez, Liam Aiken, Garrett Strommen, Eva Marie Saint


Wczorajsza premiera w ofercie HBO GO Polska to film:

hbogo-rosemari-1ROSEMARI (AKA. FRAMING MOM) (2016) – film – 93m – 12+- polskie napisy i lektor
IMDb: 6.3/10

Podczas swojego przyjęcia weselnego Unn Tove (Tuva Novotny) znajduje w toalecie noworodka, którego później przekazuje odpowiednim służbom. Szesnaście lat później pracująca w telewizji rozwódka z dwójką dzieci spotyka porzuconą przed laty dziewczynkę. Dorastająca Rosemari (Ruby Dagnall) stara się ze wszystkich sił odnaleźć swoją biologiczną matkę. Unn postanawia pomóc nastolatce, robiąc o niej reportaż telewizyjny. Podczas wspólnej podróży przez Norwegię do Danii kobiety zbliżają się do siebie.

Poruszający dramat o zerwanej więzi oraz skrywanych przez lata tajemnicach w reżyserii obiecującej norweskiej twórczyni, laureatki dwóch nagród Amanda – Sary Johnsen (Mroźny pocałunek, Upperdog). Artystce udało się stworzyć intrygujące od strony psychologicznej postacie dwóch kobiet, które łączy nieoczywista i złożona relacja. Film zmusza do refleksji, ale nie brakuje w nim również subtelnego humoru. W główne role wcielają się z wyczuciem ceniona szwedzka aktorka Tuva Novotny (Jedz, módl się, kochaj, Wojna) i wyróżniona za stworzoną przez siebie kreację nagrodą Amanda – debiutantka Ruby Dagnall (serial Skam). Partnerują im Laila Goody (Fala), Tommy Kenter (Marie Krøyer) oraz Emil Johnsen (Zniknięcie).

Dostępny do: 30.04.2019

Gatunek: obyczajowy
Reżyser: Sara Johnsen
Obsada: Tuva Novotny, Ruby Dagnall, Laila Goody, Tommy Kenter, Helga Guren


Czytaj również:

Premiery filmowe w ofercie Showmax Polska (16.11.2017)

Aktualizacje w ofercie Netflix Polska (16.11.2017)


 

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...