Jerry Seinfeld i Netflix nawiązują współpracę

Facebooktwitter

jerry-seinfeld-1Jerry Seinfeld nagra dwa nowe występy stand-upowe specjalnie dla serwisu Netflix. Nowe odcinki serialu “Comedians in Cars Getting Coffe” od końca 2017 roku tylko na platformie Netflix.

Warszawa, 20 stycznia – Producent, scenarzysta, pisarz i aktor Jerry Seinfeld przenosi swoje programy komediowe do serwisu Netflix. Nowe produkcje pojawią się na platformie jeszcze w tym roku.

Pod koniec 2017 roku Netflix, jako jedyny, opublikuje nowe odcinki Comedians in Cars Getting Coffee, przy okazji udostępniając także poprzednie sezony nominowanego do nagród Emmy programu. Specjalnie dla użytkowników serwisu Netflix Seinfeld nagra także dwa zupełnie nowe występy komediowe – pierwszy z nich pojawi się na największej internetowej platformie telewizyjnej na świecie jeszcze w tym roku. Seinfeld pomoże także Netfliksowi opracować ofertę programów komediowych (zarówno reżyserowanych, jak i improwizowanych). Szczegóły umowy zostaną podane później.

– Jerry podbił serca widzów na całym świecie jako innowator i komik – powiedział Ted Sarandos, Chief Content Officer serwisu Netflix. – Niezmiernie cieszymy się, że możemy powitać go w naszym zespole.

– Kiedy zacząłem pracować nad programem Comedians in Cars Getting Coffee, cały model biznesowy Netfliksa polegał na wysyłaniu płyt DVD w kopertach. Bardzo się cieszę, że nawiązaliśmy współpracę, łącząc ze sobą dwie bardzo różne perspektywy – powiedział Seinfeld, który jest producentem, reżyserem i prowadzącym programu. Nie mogę doczekać się współpracy z Tedem Sarandosem. Zarówno on, jak i jego zespół podzielają mój entuzjazm do komedii i stand-upu. Udało im się stworzyć niesamowitą platformę, na której można prezentować treści komediowe w zupełnie wyjątkowy sposób. Jestem naprawdę podekscytowany perspektywą pracy dla Netfliksa.  

Dwadzieścia cztery nowe odcinki programu komediowego Comedians in Cars Getting Coffee by Jerry Seinfeld, w którym komik umawia się ze znajomymi gwiazdami na kawę i przejażdżkę samochodem, trafią na platformę Netflix na całym świecie jeszcze w tym roku, a w następnych latach w serwisie pojawią się kolejne odcinki. Jednocześnie Netflix jako jedyny udostępni także poprzednie sezony serialu (59 nagranych dotąd odcinków).

Jerry Seinfeld
W 1989 roku Jerry Seinfeld wspólnie z komikiem Larrym Davidem stworzył najpopularniejszy serial komediowy w historii telewizji: Kroniki Seinfelda.   Serial emitowany był przez stację NBC przez dziewięć sezonów, zdobywając w tym okresie szereg nagród Emmy, Złotych Globów i People’s Choice Award. Ponadto w 2009 roku został okrzyknięty mianem najlepszego programu telewizyjnego wszechczasów przez magazyn TV Guide, a w 2012 roku zwyciężył w plebiscycie 60 Minutes/Vanity Fair na najlepszy sitcom w historii.  Seinfeld kontynuował swoją karierę aktora, scenarzysty i producenta filmowego (Comedian, Film o pszczołach), wyreżyserował i wyprodukował spektakl na Broadwayu (Colin Quinn Long Story Short), a nawet zdobył uznanie jako autor bestsellera (Seinlanguage) i książki dla dzieci (Halloween).  Emitowany w internecie program Seinfelda zatytułowany Comedians in Cars Getting Coffee został trzykrotnie nominowany do nagrody Emmy. Seinfeld mieszka w Nowym Jorku z żoną i trójką dzieci. W dalszym ciągu występuje na scenie, nieustannie podróżując po Stanach Zjednoczonych ze swoim programem komediowym.

Informacje o serwisie Netflix
Netflix to jeden z największych na świecie internetowych serwisów telewizyjnych, z którego korzysta ponad 93 mln aktywnych użytkowników w ponad 190 krajach. Każdego dnia udostępnia on łącznie ponad 125 mln godzin filmów i seriali, w tym własnych seriali, dokumentów i filmów pełnometrażowych (tzw. Netflix Originals). Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów w dowolnej liczbie, w dowolnej chwili, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i łącze internetowe. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania bez reklam i dalszych zobowiązań.

Źródło: Materiały prasowe firmy Netflix.

KOMENTARZE:

4 thoughts on “Jerry Seinfeld i Netflix nawiązują współpracę

    • Widziałem serial dwukrotnie i polecam, bo to jednak sitcomowy klasyk z fenomenalną obsadą i scenariuszem, który dał podwaliny pod późniejsze niezwiazane z nim produkcje jak Friends czy HIMYM. Swoją drogą serial nazywał się Kroniki tylko przez pierwszy sezon, czy dwa, później zrezygnowano z tego na rzecz samego Seinfeld. Jak ktoś nie wie czy warto oglądać to polecam zerknąć na YT na fragment odcinka Soup Nazi.

      Inną sprawą jest Jerry jako komik sceniczny. Jego humor jest bardzo daleki on popularnego podejścia i ciężki nawet dla amerykańskiego widza. Z ciekawostek to fakt, że Jerry na scenie nie przeklina i zarobił w swoim życiu ponad miliard dolarów na rozsmieszaniu ludzi.

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...