Netflix dostępny na terenie Polski

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 5]

Netflix logoNetflix, Inc. właściciel płatnego serwisu streamingowego NETFLIX.COM, w trakcie dzisiejszej prezentacji na targach CES odbywających się w Las Vegas obwieścił dostępność swoich usług m.in. na rynku Polskim.

Polacy mogą już oficjalnie rejestrować się w serwisie netflix.pl i korzystać z zasobów filmowych oraz serialowych przygotowanych na nasz rynek. Przygotowano dla nas trzy wersje abonamentu miesięcznego: BASIC za 7,99€ (SD, 1 urządzenie), STANDARD za 9,99€ (HD, 2 urządzenia) i PREMIUM za 11,99€ (Ultra HD, 4 urządzenia) oraz miesięczny darmowy okres próbny wybranego pakietu. Dziwi trochę wybór waluty, ale skoro Polska znajduje się w UE więc EUR wygląda na trafny wybór, bynajmniej ze strony firmy Netflixa. Niestety wobec notowań złotówki (PLN) do USD i EUR zapłacimy więcej niż w przypadku płatności np. za konto „Amerykańskie” w USD.

Standardowo dostępna jest darmowa, miesięczna wersja każdego z pakietów, jednak żeby z niej skorzystać należy w trakcie procesu rejestracji podać nr karty kredytowej lub konta PayPal. Netflix w trakcie darmowego okresu nie pobierze od nas żadnej kwoty – wykona jedynie test płatności wskazanej metody. W każdym momencie można zrezygnować z abonamentu – nawet przed końcem trwania darmowego miesięcznego okresu.

Rejestrując się w polskiej wersji Netflixa również standardowo można korzystać z bibliotek nagrań innych państw/geolokalizacji przy użyciu usług VPN lub SmartDNS – trzeba dodatkowo za nie zapłacić, ale jest to koszt warty poniesienia jeśli za to zdobędziemy dostęp do większości dostępnych nagrań Netflixa. Na szczęście serwis nie rozróżnia swoich użytkowników wg geolokalizacji, w której nastąpiła rejestracja.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...