Netflix: Oficjalne podsumowanie sezonów 1-6 serialu “Orange Is the New Black”

Facebooktwitter


Netflix zaprezentował dziś oficjalne podsumowanie sezonów 1-6 serialu Orange Is the New Black.

Nie pamiętasz, co się wydarzyło w poprzednich sześciu sezonach serialu „Orange Is the New Black”? Oto przypomnienie. Ostatnie odcinki już 26 lipca 2019r.

„Orange is the New Black” to doceniony przez krytyków skandalizujący serial wyróżnionej nagrodą Emmy Jenji Kohan. Opowiada on o zróżnicowanej grupie osadzonych odsiadujących wyroki w więzieniu dla kobiet.


Serial Orange Is The New Black przez sześć niezapomnianych sezonów pokazywał nam wyjątkowo aktualne, trudne, ważne i bliskie nam historie. W ostatnim sezonie dziewczyny z Litchfield wspólnie dochodzą do wniosku, że więzienie odmieniło ich życie na zawsze.

Piper próbuje odnaleźć się na wolności, podczas gdy życie w Maxie, skorumpowanym i niesprawiedliwym jak nigdy przedtem, toczy się dalej. Przyjaźń Taystee z Cindy staje pod znakiem zapytania, kiedy zaczyna grozić jej dożywocie. Gloria i jej kuchnia muszą zmierzyć się z brutalną prawdą o nowym strumieniu zysków Polyconu. Cała reszta trwa w pogoni za marzeniami lub narkotykami i zmaga się z rzeczywistością, w której przyszło im żyć.


Orange Is the New Black (2013) | serial, sezon 1-6 | 16+ | 8,8/10 | UHD, 4K | polskie napisy i lektor
IMDb: 8.1/10

Opis Netflix: Uhonorowany nagrodą Emmy serial, w którym dobrze sytuowana mieszkanka Nowego Jorku trafia do więzienia dla kobiet, gdy na jaw wychodzi jej dawny konflikt z prawem.

W rolach głównych: Taylor Schilling, Kate Mulgrew, Laura Prepon
Twórca: Jenji Kohan

Uzo Aduba zdobyła za tę rolę nagrodę Emmy aż w dwóch kategoriach: dla najlepszej aktorki dramatycznej i komediowej.

 

Sezon 1: Piper musi pożegnać się z wygodnym nowojorskim życiem i przywdziać pomarańczowy strój więzienny, gdy na jaw wychodzą jej dawne powiązania z przemytem narkotyków.

Sezon 2: W wyczekiwanej kontynuacji serialu na życie pensjonariuszek Litchfield i relacje pomiędzy nimi wpływ mają szokujące informacje oraz przybycie nowych więźniarek.

Sezon 3: Nowe interesy, ruchy duchowe i problemy rodzicielskie wywracają do góry nogami życie więźniów oraz strażników Litchfield i prowadzą do walki o władzę.

Sezon 4: Nowe twarze i stare urazy — to może być mieszanka wybuchowa, zwłaszcza teraz, kiedy więzienie Litchfield ma zacząć zarabiać.

Sezon 5: W nowym, pełnym emocji sezonie układ sił w Litchfield ulega drastycznej zmianie w wyniku reakcji więźniarek na osobistą tragedię.

Sezon 6: W następstwie buntu niektóre osadzone lądują w Maksie, gdzie życie jest ciągłą walką pomiędzy nienawidzącymi się więziennymi blokami.

 

Gatunki: Seriale oparte na literaturze, Dramaty telewizyjne, Seriale komediowe, Amerykańskie seriale i programy
Kategorie: Udawana powaga, Błyskotliwe, Zabawne

Obsada: Taylor Schilling, Kate Mulgrew, Laura Prepon, Jason Biggs, Natasha Lyonne, Michael Harney, Uzo Aduba, Danielle Brooks, Samira Wiley, Dascha Polanco, Selenis Leyva, Nick Sandow, Yael Stone, Taryn Manning, Lea DeLaria, Matt McGorry, Emma Myles, Vicky Jeudy, Laverne Cox, Pablo Schreiber, Lori Petty, Ruby Rose, Adrienne C. Moore, Jackie Cruz, Elizabeth Rodriguez, Jessica Pimentel, Laura Gómez, Dale Soules, Amanda Fuller, Henny Russell, Mackenzie Phillips, Vicci Martinez


Czytaj również:

Nowy serial komediowy HBO „Prawi Gemstonowie” zadebiutuje w HBO i HBO GO już 19 sierpnia

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska – 22-23 lipiec 2019

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...