Netflix ogłasza nowy polski serial oryginalny „Otwórz oczy” i prezentuje pierwsze zdjęcia z planu

Facebooktwitter

 Netflix seriale

Netflix ogłasza nowy polski serial oryginalny Otwórz oczy.

Warszawa, 18 listopada 2020 r. – Netflix ogłosił nowy polski serial oryginalny Otwórz oczy – tajemniczą historię z gatunku science-fiction o losach nastoletniej Julki, która w następstwie tragicznego wypadku trafia do ośrodka leczenia amnezji.  Kiedy jednak Julka zaczyna mieć dziwne sny, które wydają się jej aż nazbyt realne, zaczyna kwestionować rzeczywistość i stara się uciec z ośrodka, jednocześnie dążąc do odkrycia prawdy: ten świat nie jest tym, czym się wydaje.

Sześcioodcinkowy serial wyreżyserowali Anna Jadowska (Erotica 2022, Dzikie róże) oraz Adrian Panek (Wilkołak, Daas). Serial produkuje MediaBrigade, a producentami wykonawczymi są Marcin Kurek oraz Cyprian Marchewka.

W serialu zobaczymy debiutującą Marię Wawreniuk, która wcieli się w postać Julki oraz Ignacego Lissa (Erotica 2022) w roli tajemniczego Adama, który staje się przewodnikiem dziewczyny po ośrodku. Serial jest na etapie postprodukcji, a premiera na Netflix odbędzie się w 2021 roku.

Netflix seriale

Anna Nagler, dyrektor produkcji oryginalnych w regionie Europy Środkowej i Wschodniej komentuje nową produkcję Netflix:

Cieszymy się ogromnie, że już w przyszłym roku będziemy mogli zaprezentować użytkownikom Netflix w Polsce i na całym świecie tę wyrazistą i poruszającą historię. „Otwórz oczy” to zrodzona z ogromnej wyobraźni wyjątkowa opowieść o dojrzewaniu widziana oczami współczesnych bohaterów z zaostrzonej perspektywy. 

Anna Jadowska, reżyserka serialu, tak mówi o produkcji:

„Otwórz oczy” to intrygująca opowieść o wchodzeniu w dorosły świat i poszukiwaniu własnej tożsamości. Dla mnie interesujące w pracy nad tą historią było to, że opisując drogę głównej bohaterki sięgnęliśmy również do jej świata wewnętrznego. A pełna energii i pomysłów obsada, składająca się głównie z młodych aktorów, często pierwszy raz pojawiających się na ekranie, stworzyła atmosferę, która mam nadzieję, będzie odczuwalna w serialu.

Adrian Panek, reżyser serialu, dodaje:

Julka to bardzo współczesna bohaterka, która próbuje rozwiązać zagadkę swojej tożsamości i świata, w którym się znalazła. Musi zmierzyć się z kłamstwem i manipulacją, żeby odkryć prawdę. Jej historia jest pełna napięcia i kolejnych zwrotów akcji. To wyjątkowy projekt łączący gatunki, które bardzo cenię: romans, horror, film gotycki, oraz kino mystery, drogi i akcji czy teenage drama. Mieliśmy wielką frajdę kręcąc tę historię!

Netflix seriale

O serialu
Julka trafia do centrum leczenia amnezji w następstwie tragicznego wypadku, w którym traci rodzinę. W ośrodku nawiązuje relacje z innymi pacjentami o podobnych doświadczeniach i urazach. Poznaje również tajemniczego Adama. Chłopak staje się tam jej przewodnikiem. Kiedy jednak Julka zaczyna mieć dziwne sny, które wydają się jej aż nazbyt realne, zastanawia się, czy miejsce, w którym się znajduje jest tym, za które je dotychczas uważała. Dziewczyna stara się uciec z ośrodka jednocześnie dążąc do odkrycia prawdy: ten świat nie jest takim, jakim się wydaje.

Podstawowe informacje:

  • Reżyseria: Anna Jadowska, Adrian Panek
  • Scenariusz: Kasper Bajon, Igor Brejdygant, Milena Dutkowska, Klara Kochańska 
  • W rolach głównych:  Maria Wawreniuk, Ignacy Liss
  • Produkcja: MediaBrigade
  • Liczba odcinków: 6
  • Gatunek: dramat
  • Data premiery: 2021 r.

Dodatkowe informacje:

Scenariusz powstał na podstawie powieści Katarzyny Bereniki Miszczuk Druga szansa.  Serial jest wsparty finansowo przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

O MediaBrigade
Mediabrigade to doświadczona, dynamicznie rozwijająca się firma producencka, powstała w 2005 roku we Wrocławiu. Jej założycielami są Marcin Kurek i Sylwester Banaszkiewicz. MediaBrigade specjalizuje się w dużych formach filmowych i telewizyjnych takich jak: filmy fabularne, filmy dokumentalne, teatry telewizji, seriale. W portfolio firmy znajdują się takie produkcje jak serial “Głęboka Woda” (sezon 1 i 2), polsko-czesko-słowacko-francuska koprodukacja fabularna “Ja, Olga Hepnarova”, czy film fabularny “80 milionów”.

Informacje o serwisie Netflix
Netflix to jeden z największych na świecie rozrywkowych serwisów streamingowych, z którego korzysta ponad 195 mln opłacających abonament użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali i programów w różnych językach. Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów bez ograniczeń czasowych, o każdej porze, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i połączonego z internetem. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania — bez reklam i zobowiązań.


 

Polecamy również

Drugi sezon serialu „Mroczne materie” debiutuje dzisiaj w HBO i HBO GO

Netflixowe lifehacki – sztuczki klawiaturowe

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner