Netflix ogłasza obsadę serialu “Kierunek: Noc”. W serialu wystąpi polski aktor – Ksawery Szlenkier

Facebooktwitter


Rozpoczęły się zdjęcia do pierwszego belgijskiego serialu oryginalnego Netflix – Kierunek: Noc.

W serialu wystąpi międzynarodowa obsada z Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Polski, Rosji oraz Turcji. W skład obsady wchodzą m.in.: Ksawery Szlenkier, Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Nabil Mallat, Stéfano Cassetti, Jan Bijvoet, Astrid Whettnall, Vincent Londez, Regina Bikkinina, Alba Gaïa Bellugi, Babetida Sadjo i Mehmet Kurtulus.

Serial rozpoczyna katastrofalne w skutkach zjawisko słoneczne, które sprawia, że gwiazda zaczyna niszczyć wszystko na swojej drodze. Akcja toczy się wokół pasażerów i członków załogi nocnego lotu z Brukseli, którzy postanawiają obrać kurs na zachód, aby szukać schronienia w mroku. Na pokładzie samolotu o przeżycie walczą bogaci i biedni, młodzi i starzy, cywile i wojskowi pochodzący z różnych środowisk i mówiący różnymi językami. Wszystkich ich łączy jedna rzecz: wola przetrwania końca świata – za wszelką cenę.

W obsadzie Kierunek: Noc zobaczymy także Yassine Fadel, Laurę Sepul i Nicolasa Aleshine’a. Za reżyserię serialu odpowiada belgijski duet Inti Calfat i Dirk Verheye (Over Water). Twórcą i scenarzystą jest Jason George (The Protector, Narcos), który pełni też funkcję showrunnera i producenta wykonawczego. Producentami wykonawczymi będą także Tomek Bagiński oraz Jacek Dukaj, natomiast za produkcję odpowiadać będzie belgijska wytwórnia Entre Chien et Loop.

Serial zadebiutuje na platformie Netflix na całym świecie w 2020 roku.

Obsada:

Jakub – Ksawery Szlenkier

Ksawery Szlenkier to polski aktor filmowy i teatralny. Jest absolwentem renomowanej Łódzkiej Szkoły Filmowej. Związany z Teatrem Narodowym w Warszawie. Występował w europejskich koprodukcjach, takich jak Wichry Kołymy w reżyserii Marleen Gorris, My name is Sara Stevena Oritta oraz filmie  Správa (The Report Movie) w reżyserii Petera Bebjaka, który będzie mieć swoją premierę w 2020 roku.

Sylvie – Pauline Etienne

Pauline Etienne to belgijska aktorka znana z Le bel âge, gdzie występowała u boku Michela Piccoliego. Na swoim koncie ma rolę w La Religieuse Guillaume’a Niclouxa z udziałem Isabelle Huppert, za którą zdobyła belgijską nagrodę Magritte dla najlepszej aktorki. W ostatnim czasie można ją oglądać we francuskim serialu telewizyjnym Le Bureau des Légendes, gdzie wciela się w rolę Celine, a także belgijskim dramacie kryminalnym w klimacie noir Public Enemy.

Mathieu – Laurent Capelluto

Laurent Capelluto to aktor filmowy i teatralny, występujący zarówno w Brukseli, jak i Paryżu. Współpracował z wieloma twórcami i reżyserami, takimi jak Arnaud Desplechin, Michel Hazanavicius, Michael Haneke czy Kore-Eda. Wciela się m.in. w rolę prokuratora Sirianiego w serialu Czarny punkt, którego 1. i 2. Sezon są dostępne  na Netflix. Za swoje dotychczasowe role otrzymał liczne nominacje i nagrody w kilku kategoriach w Belgii i Francji.

Nabil Mallat – Osman

Nabil Mallat zdobył popularność dzięki roli w filmie Image (2014). Nabil występował także w filmie Gangsta (2018) i Rafaël (2019). Belgijskim fanom ekranu znany jest z występów w De Dag (2018) i Cordon (2016).

Terenzio – Stéfano Cassetti

Swoją pierwszą główną rolę Stefano zagrał we francuskim filmie Roberto Succo (2001, Cedric Kahn). Od tamtej pory pracuje we Francji, Włoszech i Niemczech. Ostatnio można było go zobaczyć w Der Fall Collini, Les Estivants, L’extraordinaire Voyage du Fakir, serialu Czarny punkt i Dziecku Rosemary. Swój czas dzieli między Paryżem, Berlinem i Jeziorem Garda.

Rik – Jan Bijvoet

Jan Bijvoet to belgijski aktor i muzyk pochodzący z Antwerpii. Ukończył aktorstwo w szkole teatralnej – Studio Herman Teirlinck. W Belgii znany jest głównie ze swoich ról teatralnych, ale występował także w serialach i filmach, takich jak Van Vlees en Bloed, W kręgu miłości czy D’Ardennen. W 2007 r. nominowany do flamandzkiej nagrody w dziedzinie kultury w kategorii sztuk wizualnych. Międzynarodowa publiczność zna go dzięki rolom w takich produkcjach jak  Fenix, Borgman, El Abrazo de la Serpiente i Peaky Blinders.

Gabrielle – Astrid Whettnall

Astrid Whettnall zdobyła kilka nagród i nominacji za główną rolę w Au Nom du Fils, filmie w reżyserii Vincenta Lannoo. W 2016 r. Astrid otrzymała nagrodę Magritte za główną rolę w filmie Road to Istanbul. Od lat współpracuje z wybitnymi reżyserami, takimi jak Costa Gavras, Xavie Gianolli czy Claude Lelouch.

Horst – Vincent Londez

Vincent Londez to francuski aktor znany z wielu ról telewizyjnych, teatralnych, a także występów w filmach fabularnych. W ostatnim czasie można go oglądać w belgijskim dramacie kryminalnym w klimacie noir Public Enemy, a także francuskim serialu science-fiction Missions, w którym wciela się w postać miliardera Ivana Goldsteina.

Zara – Regina Bikkinina 

Regina Bikkinina to rosyjska aktorka i tancerka o tatarskich korzeniach. Aktorstwa uczyła się w instytucie teatralnym Shchukin w Moskwie. W 2014 r. Regina wyjechała do Genewy, gdzie występowała w tamtejszych teatrach. Można było podziwiać ją w sztukach Czechowa, Strindberga i Dostojewskiego, tańczyła także w szekspirowskim Otello.

Ines –  Alba Gaïa Bellugi

Alba jest francuską aktorką z duńskimi i włoskimi korzeniami. Jest znana dzięki roli w Nietykalnych (2011). Można ją także oglądać w kilku serialach telewizyjnych, między innymi Le Bureau des Légendes, gdzie gra główną rolę – Prune Debailly.

Laura – Babetida Sadjo

Babetida Sadjo to pochodząca z Gwinei Bissau belgijska aktorka. Po ukończeniu Królewskiego konserwatorium dramatycznego w Brukseli była pierwszą czarnoskórą aktorką odznaczoną nagrodą ENSOR w kategorii – kobieca rola drugoplanowa, w filmie Waste Land w reżyserii Pietera van Heesa. Jej międzynarodowa kariera rozpoczęła się od występu w nagrodzonym na festiwalu Sundance filmie I oddychaj normalnie w reżyserii Isold Uggadottir, gdzie wcieliła się w jedną z głównych bohaterek.

Ayaz – Mehmet Kurtulus

Mehmet to występujący w międzynarodowych produkcjach uznany aktor niemiecki tureckiego pochodzenia. W amerykańskim filmie Polowanie na prezydenta wystąpił u boku Samuela L. Jacksona. Mehmet był współproducentem i występował w nagrodzonym Złotym Niedźwiedziem na Festiwalu Filmowym w Berlinie w 2004 r. oraz nagrodą dla najlepszego Filmu Europejskiego filmie Głową w mur Fatiha Akina. Wcielił się także w główną rolę w pierwszym tureckim oryginalnym serialu Netflix, The Protector.

 

Informacje o serwisie Netflix
Netflix to jeden z największych na świecie internetowych serwisów rozrywkowych, z którego korzysta ponad 151 mln opłacających abonament użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali i programów w różnych językach. Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów bez ograniczeń czasowych, o każdej porze, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i połączonego z internetem. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania — bez reklam i zobowiązań.

Informacje o  Entre Chien et Loup
Entre Chien et Loup to belgijska wytwórnia filmowa z siedzibą w Brukseli, która przez 30 lat działalności wyprodukowała ponad 100 filmów współpracując z takimi światowymi sławami jak Terry Gilliam (Człowiek, który zabił Don Kichota), Paul Verhoeven (Elle) czy Rupert Everett (The Happy Prince) oraz lokalnymi reżyserami takimi, jak Sam Garbarski (Irina Palm), Delphine Lehericey (Puppylove) i Nabil Ben Yadir (Les Barons). Ostatnio firma zaangażowała się także w produkcję serialową, której efektem są cieszące się uznaniem widzów na całym świecie tytuły: Wróg publiczny (sezon 1 i 2) i Wersal. Prawo krwi (sezon 3).


Czytaj również:

Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 30 września 2019

Netflix Polska: Premiery i aktualizacje w ofercie – 30 września 2019

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...