HBO GO Polska – dzisiejsze premiery i aktualizacja (18.12.2017)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.5]

 

Flashdance

W dniu dzisiejszym do oferty HBO GO Polska dodano dwa filmy, cztery sezony serialu oraz jeden nowy odcinek obecnego wcześniej tytułu.

FILMOWE PREMIERY:

Peter’s Friends / Przyjaciele Petera (1992) – komediodramat – 12+ – polskie napisy i lektor – 97 min. Dostępne do: 30.11.2018

Cambridge, rok 1982. Peter (Stephen Fry), który odziedziczył ogromną, rodzinną posiadłość, zaprasza swoich uniwersyteckich przyjaciół do wspólnego uczczenia Nowego Roku. W czasach studenckich wszyscy byli lewicującymi członkami kabaretowej grupy teatralnej. Przez ostatnie dziesięć lat nie mieli jednak ze sobą żadnego kontaktu. Spotkanie staje się okazją do konfrontacji ich młodzieńczych marzeń, ideałów i nadziei z tym, co udało im się w rzeczywistości osiągnąć.

Twórcą tej słodko-gorzkiej komedii jest wybitny, kilkakrotnie nominowany do Oscara brytyjski reżyser, scenarzysta i aktor, Kenneth Branagh (Henryk V, Wiele hałasu o nic), który zagrał również jedną z ról. Za scenariusz odpowiedzialni byli amerykańska aktorka Rita Rudner i jej mąż Martin Bergmann. Porównywany przez krytyków z Wielkim chłodem Lawrence’a Kasdana obraz. Produkcja otrzymała nominację do prestiżowej hiszpańskiej nagrody filmowej Goya w kategorii „najlepszy film europejski”.

W rolach głównych: Emma Thompson, Imelda Staunton, Hugh Laurie, Stephen Fry.


Flashdance (1983) – musical – 12+ – polskie napisy i lektor – 91 min. Dostępne do: 15.12.2018

Osiemnastoletnia Alex Owens (Jennifer Beals) jest spawaczką w hucie w Pittsburghu. Nocami dziewczyna dorabia w barze jako tancerka. Jej wielkim marzeniem jest dostanie się do prestiżowej szkoły baletowej. Utalentowana i żywiołowa nastolatka postanawia walczyć o spełnienie marzeń, miłość i niezależność. Z pomocą przychodzi jej wierna przyjaciółka – Hanna Long (Lilia Skala).

Wielki przebój filmowy początku lat osiemdziesiątych w reżyserii nominowanego do Oscara Adriana Lyne’a (Fatalne zauroczenie, Niewierna). Produkcja obfituje w perfekcyjnie zrealizowane sceny taneczne. Atutem jest również ścieżka dźwiękowa autorstwa Giorgia Morodera, na której znalazło się wiele muzycznych hitów. Tytułowa piosenka pt. „Flashdance… What a Feeling” w wykonaniu Irene Cary została nagrodzona Oscarem. Film otrzymał też trzy inne nominacje do Nagrody Akademii, w tym za najlepsze zdjęcia i montaż.

W rolach głównych: Jennifer Beals, Michael Nouri, Lilia Skala, Sunny Johnson, Kyle T. Heffner.


NOWY SERIAL:

Mad Dogs / Wściekłe psy (2011- ) – serial kryminalny, sezony 1-4 – 45 min.

Grupa czterech mężczyzn zostaje wplątana w morderstwo swojego przyjaciela, który zaprosił ich na ekskluzywne wczasy do egzotycznego kraju.


NOWY ODCINEK:

The Secret Life of Couples / Sekretne życie par (2017- ) – serial obyczajowy, sezon 1 – 15+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 10.01.2020

Sofia Prado (Bruna Lombardi) jest seksuolożką, która prowadzi Instytut Tantra zajmujący się prowadzeniem alternatywnej terapii dla par. Trafiają do niej osoby, które nie są w stanie poradzić sobie ze swoimi emocjami oraz pragnieniami. Zaangażowana w swoją pracę kobieta skrywa w sobie jednak ogromny sekret. Pewnego dnia zaczyna on wychodzić na światło dzienne, komplikując Sofii bardzo życie.

Nowy serial sensacyjny z Bruną Lombardi (O Signo da Cidade), która w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych uchodziła w Brazylii za symbol seksu. Artystka jest również współtwórczynią produkcji.

W rolach głównych: Bruna Lombardi, Paulo Gorgulho, Alejandro Claveaux, Leticia Colin, Carlos Alberto Riccelli.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...