HBO GO Polska – dzisiejsze premiery i aktualizacje (04.12.2017)

Facebooktwitter

Kung Fu Panda Legenda o niezwyklosci (4)

W dniu dzisiejszym do oferty HBO GO Polska dodano cztery filmy, dwa nowe seriale aktorskie, kilkanaście animowanych i familijnych oraz pięć odcinków dostępnych wcześniej seriali, a także jeden magazynu kinematograficznego.

FILMOWE PREMIERY:

Down Under / Antypody (2016) – komediodramat – 18+ – polskie napisy i lektor – 84 min. Dostępne do: 31.05.2019

Rok 2005, przedmieścia Sydney. Rankiem 11 grudnia w dzielnicy Cronulla, w pobliżu plaży, zbiera się tłum sfrustrowanych ludzi. Na początku zgromadzenie ma charakter pokojowy. Sytuacja szybko się jednak zaognia. Po południu dochodzi do starć na tle rasowym, które przyjmują nieoczekiwany bieg. Zamieszki trwają przez kilka dni i destabilizują sytuację w kraju.

Oparta na faktach, czarna komedia w reżyserii dwukrotnie nominowanego do nagrody AACTA Abego Forsythe’a (Ned), który napisał również oryginalny scenariusz do filmu. Historia opowiedziana jest z perspektywy dwóch pełnych złości i żądzy krwi mężczyzn, stojących po przeciwnych stronach barykady. Obraz w szczery sposób mówi o uprzedzeniach rasowych i lęku przed innością. Jeden z australijskich krytyków określił go jako „inteligentny zabawny, brutalny i prowokacyjny”. Produkcja została wyróżniona dwiema nagrodami na Austin Fantastic Fest.

W rolach głównych: Rahel Romahn, Damon Herriman, Lincoln Younes, Michael Denkha, Alexander England.


Wo hu cang long / Przyczajony tygrys, ukryty smok (2000) – sensacyjny – 12+ – polskie napisy i lektor – 115 min. Dostępne do: 30.11.2018

Dzielny wojownik Li Mu Bai (Yun-Fat Chow) marzy o pomszczeniu śmierci swego dawnego mistrza. Pragnie dopaść morderczynię – Nefrytową Lisicę (Pei-Pei Cheng) – i zabić ją legendarnym mieczem, zwanym „Zielone Przeznaczenie”. Przez dłuższy czas nie udaje mu się do niej dotrzeć. Zrezygnowany, postanawia oddać miecz w dobre ręce. Niestety, szybko okazuje się, że broń została skradziona. Li Mu Bai nie zawaha się przed niczym, aby ją odnaleźć.

Pochodzący z Tajwanu, dwukrotnie nagrodzony Oscarem reżyser Ang Lee (Tajemnica Brokeback Mountain, Życie Pi) przedstawia efektownie zrealizowaną, pełną egzotyki historię z Dalekiego Wschodu. Scenariusz tego baśniowego obrazu w luźny sposób nawiązuje do powieści „Rozważna i romantyczna” autorstwa Jane Austin. Film obfituje w niezwykle widowiskowe sceny walk. Twórcą choreografii był Yuen Woo Ping, który wcześniej pracował przy Pijanym mistrzu oraz Matriksie. Produkcja została uhonorowana czterema Oscarami (w tym dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego) i dwoma Złotymi Globami. Odniosła też wielki sukces wśród publiczności.

W rolach głównych: Yun-Fat Chow, Michelle Yeoh, Ziyi Zhang, Chen Chang, Pei-Pei Cheng.


Ethiopiques – Revolt of the Soul / Ethiopiques: Muzyka duszy (2017) – dokumentalny – 12+ – polskie napisy i lektor – 70 min. Dostępne do: 02.04.2101

Na przełomie lat 60. i 70. ubiegłego wieku w Etiopii pod rządami cesarza Haile Selassie kwitnie nocne życie. Artyści zachłystują się zachodnią muzyką i tworzą zupełnie odrębny nurt muzyczny, ethio-jazz – drapieżne połączenie rocka, funku i jazzu z charakterystyczną etiopską harmonią i gardłowym śpiewem. To czas twórczej wolności i początek kariery najsłynniejszych wykonawców w historii etiopskiej muzyki, na czele z Mahmoudem Ahmeden, Mulatu Astatke czy Girmą Beyene. Złota era ethio-jazzu kończy się w 1974 roku wraz z obaleniem cesarza. Od zapomnienia ethio-jazz ocali jeden człowiek – francuski producent muzyczny Francis Falceto, któremu w latach 80. przez przypadek wpada w ręce płyta z nagraniami etiopskich muzyków. W 1997 roku, po kilkunastu latach niestrudzonej pracy, wydaje on pierwszy album z monumentalnej serii Ethiopiques, która z marszu zostaje uznana za jedno z największych muzycznych wydarzeń dekady. Muzyką fascynują się Elvis Costello, Patti Smith, Tom Waits, Robert Plant czy Jim Jarmusch. Ten ostatni umieszcza utwory etiopskich mistrzów na ścieżce dźwiękowej filmu Broken Flowers.

Historie swojego życia w filmie opowiadają Girma Beyene, Amha Eshete, Mahmoud Ahmed czy Melake Gebre. Reżyser Maciek Bochniak przybliża fenomen ethio-jazzu, zabierając widzów w niezwykłą podróż śladami jednego z najbardziej oryginalnych gatunków muzycznych XX wieku. Spotyka się z Francisem Falceto, który staje się jego przewodnikiem po skomplikowanej historii etiopskiej muzyki rozrywkowej. Wspólnie docierają do rozproszonych po całym świecie jazzmanów, którzy opowiadają o swingujących latach 70., szalonych imprezach przy dźwiękach wykonywanej na żywo muzyki i Etiopii, której już nie ma. Ethiopiques: muzyka duszy to prawie pięć lat skrupulatnej pracy na trzech różnych kontynentach. Film został wyprodukowany przez HBO Europe, Pokromski Studio i P’Artisan Filmproduktion przy wsparciu finansowym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Media Creative Europe.


Baltimore Rising / Wrzenie w Baltimore (2017) – dokumentalny – 15+ – polskie napisy i lektor – 88 min. Dostępne do: 30.11.2019

12 kwietnia 2015 roku w Baltimore policja zatrzymała dwudziestopięcioletniego Afroamerykanina – Freddie’ego Graya. Podczas transportu na komisariat mężczyzna zapadł w śpiączkę. Choć został przewieziony do szpitala, po tygodniu zmarł od licznych obrażeń. Sprawą zajęła się prokuratura, która szybko postawiła w stan oskarżenia sześciu policjantów. W mieście zawrzało. Na ulice wyszli ludzie, którymi wstrząsnęły informacje o kulisach śmierci chłopaka.

Odpowiedzialna za reżyserię dokumentu gwiazda serialu HBO Prawo ulicy – Sonja Sohn – bierze na warsztat temat podziałów społecznych. Opowiada o niepokojach, jakie zrodziły w mieszkańcach Baltimore po zabójstwie czarnego chłopaka. Obraz pokazuje aktywistów, przedstawicieli władzy oraz lokalnych liderów, którzy starają się trzymać w ryzach pogrążające się w chaosie miasto. Produkcja daje głos ludziom z różnych stron barykady, którzy zjednoczyli się w walce o lepsze Baltimore.


NOWE SERIALE:

Inside No. 9 / Pod numerem 9 (2014- ) – serial komediodramat, sezony 1-3 – 15+ – polskie napisy i lektor – 29 min.

Pełen absurdu, brytyjski serial komediowy autorstwa Steve’a Pembertona oraz Reece’a Shearsmitha.


Wrong Mans / Pomyleni (2013-2014) – serial komediowy, sezony 1 i 2 – 15+ – polskie napisy i lektor – 29 min.

Sam Pinkett (Mathew Baynton) jest pracownikiem niższego szczebla w urzędzie okręgu Berkshire. Pewnego dnia w drodze do pracy jest świadkiem wypadku samochodowego. Ofiara zostaje zabrana na pogotowie, a Pinkett niespodziewanie znajduje na ulicy dzwoniącą komórkę i postanawia ją odebrać. Okazuje się, że właściciel telefonu miał dostarczyć okup za żonę. Nie stawił się jednak w umówionym miejscu w wyznaczonym terminie. Za namową kolegi z pracy – Phila Bourne’a (James Corden) – pracownik administracji publicznej postanawia pomóc przetrzymywanej przez porywaczy kobiecie.

Błyskotliwy serial komediowy, w którym nie brakuje niespodziewanych zwrotów akcji. Obydwaj pierwszoplanowi aktorzy za stworzone przez siebie kreacje zostali wyróżnieni nominacjami do nagrody Satelity. Zdjęcia do serialu kręcono w Londynie, Faversham oraz Walton-on-Thames w Wielkiej Brytanii.

W rolach głównych: James Corden, Mathew Baynton.


NOWE ODCINKI:

White Famous / Biała sława (2017- ) – serial komediowy, sezon 1 – 15+ – polskie napisy i lektor – 30 min. Dostępne do: 15.10.2020

Floyd Mooney (Jay Pharoah) jest utalentowanym Afroamerykaninem, który próbuje swoich sił jako komik. Jego kariera nabiera rozpędu i robi się o nim coraz głośniej w stand-upowym światku. Floyd szybko jednak odkrywa, że droga do sławy nie będzie łatwa. Aby zyskać wiarygodność w branży, będzie musiał zachowywać się jak “biały”.

Nowy serial komediowy, którego producentem wykonawczym jest wyróżniony Oscarem aktor Jamie Foxx (Ray). Scenariusz oparty jest na jego doświadczeniach z początku kariery w show biznesie. Ten składający się z dziesięciu odcinków, pełen inteligentnego humoru serial porusza kwestie uprzedzeń rasowych i statusu mniejszości w amerykańskim społeczeństwie. W postać głównego bohatera wciela się Jay Pharoah (Prawdziwa jazda). Za produkcję obrazu odpowiedzialny był również Tom Kapinos, ojciec sukcesu Californication.

S1:O9 – Scandal – 28 min.


Berlin Station / Stacja Berlin (2016- ) – serial thriller, sezon 2 – 15+ – polskie napisy i lektor – 49 min. Dostępne do: 15.10.2018

Głównym bohaterem serialu Berlin Station jest Daniel Miller (Richard Armitage). Agent przyjeżdża do niemieckiej rezydentury CIA w Berlinie. Zostaje tam wysłany z tajną misją – musi ustalić, jak doszło do wycieku tajnych informacji, w których posiadaniu jest słynny demaskator o pseudonimie Thomas Shaw. Przewodnikiem Millera po mieście jest zaprawiony w szpiegowskich intrygach weteran, Hector DeJean (Rhys Ifans), który wprowadza go w brutalne realia pracy pod przykrywką, gdzie manipulacje, oszustwa, niebezpieczeństwo i moralne kompromisy są codziennością. Kiedy Daniel zaczyna orientować się w pogmatwanej sytuacji i wpada na trop spisku, który prowadzi go aż do Waszyngtonu. Zaczyna się również zastanawiać, czy jego życie będzie jeszcze takie samo?

W rolach głównych: Richard Armitage, Rhys Ifans.

S2:O9 – 54 min.


The Secret Life of Couples / Sekretne życie par (2017- ) – serial obyczajowy, sezon 1 – 15+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 10.01.2020

Sofia Prado (Bruna Lombardi) jest seksuolożką, która prowadzi Instytut Tantra zajmujący się prowadzeniem alternatywnej terapii dla par. Trafiają do niej osoby, które nie są w stanie poradzić sobie ze swoimi emocjami oraz pragnieniami. Zaangażowana w swoją pracę kobieta skrywa w sobie jednak ogromny sekret. Pewnego dnia zaczyna on wychodzić na światło dzienne, komplikując Sofii bardzo życie.

Nowy serial sensacyjny z Bruną Lombardi (O Signo da Cidade), która w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych uchodziła w Brazylii za symbol seksu. Artystka jest również współtwórczynią produkcji.

W rolach głównych: Bruna Lombardi, Paulo Gorgulho, Alejandro Claveaux, Leticia Colin, Carlos Alberto Riccelli.

S1:O10 – 56 min.


Curb Your Enthusiasm / Pohamuj entuzjazm (2000- ) – serial komediowy, sezon 9 – 15+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 10.01.2019

Neurotyczna osobowość Larry’ego (Larry David) przysparza mu wielu kłopotów. Mężczyzna nie potrafi odnaleźć się w najprostszych codziennych sytuacjach. Problemem staje się dla niego zrobienie zakupów czy zapłacenie rachunków. Jest niezdarny i nietaktowny, i tylko jemu przytrafiają się rzeczy, które nie przytrafiłyby się nikomu innemu. Sytuacja pogarsza się, kiedy żona Larry’ego (Cheryl Hines) postanawia od niego odejść.

Serial produkcji HBO przedstawia w krzywym zwierciadle życie Larry’ego Davida, znanego amerykańskiego komika, scenarzysty i producenta telewizyjnego, współtwórcy Kronik Seinfelda, najgłośniejszego sitcomu wszech czasów. Za rolę samego siebie David był trzykrotnie nominowany do Złotego Globu i czterokrotnie do nagrody Emmy. Obraz otrzymał w sumie kilkanaście nagród, w tym Złoty Glob dla najlepszego serialu komediowego, statuetkę Emmy, Nagrodę Gildii Amerykańskich reżyserów i nagrodę Gildii Amerykańskich Scenarzystów.

W rolach głównych: Larry David, Jeff Garlin, Susie Essman, Cheryl Hines, J.B. Smoove.

S9:O10 – Fatwa! – 47 min.


The Girlfriend Experience / Dziewczyna z doświadczeniem (2016- ) – serial obyczajowy, sezon 2 – 18+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 11.05.2020

W Stanach Zjednoczonych zbliżają się wybory. Erica Myles (Anna Friel) jest pewną siebie dyrektorką finansową republikańskiej PAC. Aby zebrać fundusze potrzebne do prowadzenia kampanii wyborczej, kobieta wykorzystuje pomoc Anny Garner (Louisa Krause), która jest ambitną i bardzo pewną siebie szefową agencji zapewniającej towarzystwo dla prominentnych klientów. Erica wykorzystuje ją do szantażowania wysoko postawionych mężczyzn. Wspólna praca prowadzi kobiety do skomplikowanej, przesiąkniętej fascynacją relacji.

Równolegle serial śledzi losy byłej dziewczyny do towarzystwa. Bria Jones (Carmen Ejogo), dzięki programowi ochrony świadków, trafia do miasta w stanie Nowy Meksyk. W nowym miejscu próbuje wskrzesić swoją karierę. Składający się z dwóch zupełnie nowych wątków drugi sezon wielokrotnie nagradzanego serialu opowiadającego o kobietach, które zapewniają emocjonalne i seksualne wsparcie mężczyznom.

Twórcami wyprodukowanego przez telewizję Starz obrazu są Amy Seimetz (Sun Don’t Shine) oraz nominowany do Złotej Palmy Lodge Kerrigan (Claire Dolan).

W rolach głównych: Anna Friel, Louisa Krause, Carmen Ejogo.

S2:O12 – Living Like a Tornado – 28 min.


Hollywood On Set / Na planie (2003- ) – magazyn, sezon 14 – b.o. – polski lektor. Dostępne do: 30.06.2019

Każdego tygodnia podglądamy najnowsze wydarzenia filmowe, prezentujemy wywiady z gwiazdami oraz zdjęcia z planów filmowych. Gale i czerwone dywany z całego świata i spojrzenie na największe gwiazdy Hollywood w półgodzinnym magazynie filmowym.

S14:O49 – 25 min.


NOWOŚCI STREFY KIDS:

The Penguins of Madagascar / Pingwiny z Madagaskaru (2008-2013) – serial animowany, sezon 1 – b.o. – polski dubbing – 23 min.

Pingwiny Skipper, Kowalski, Rico oraz Szeregowy wyruszają wraz z Julianem i jego paczką w nieznane. Ich marzeniem jest podbój ogrodu zoologicznego znajdującego się w nowojorskim Central Parku. Na miejscu poznają nowych przyjaciół, z którymi przeżyją mnóstwo zwariowanych przygód. Każdy z bohaterów ma inne zdolności, które pozwalają całej ekipie wykaraskać się z najgorszej sytuacji. Pogodna kreskówka dla małych i dużych.


Teenage Mutant Ninja Turtles / Wojownicze żółwie ninja (2012- ) – serial animowany, sezon 1 – b.o. – polski dubbing – 23 min.

Pewnego dnia dochodzi do tragedii. Mistrz Splinter zostaje oblany tajemniczą zieloną substancją, która zmieniła go w olbrzymiego szczura, a jego cztery żółwiki – w mutanty o niezwykłych zdolnościach. Mężczyzna w obawie o przyszłość swoich pupili, szkoli ich na wojowników. Leonardo, Raphael, Michelangelo i Donatello tworzą zgrany zespół. Drużyna wojowników do perfekcji opanowuje wschodnią sztukę walki, która pozwala im się chronić przed groźnymi wrogami. Pełna dobrego humoru oraz wyśmienitej zabawy historia grupy odszczepieńców, którym nikt nie jest w stanie podskoczyć.


Kung Fu Panda: Legends of Awesomeness / Kung Fu Panda: Legenda o niezwykłości (2011-2015) – serial animowany, sezon 1 – b.o. – polski dubbing – 23 min.

Pocieszny Po został pasowany na smoczego wojownika i teraz razem ze swoją dzielną ekipą strzeże porządku w Dolinie Pokoju. Pewnego dnia jednak do beztroskiej krainy przybywają groźni intruzi. Po nie jest w stanie długo ich znosić i zrobi wszystko, żeby przywrócić spokój. Doskonały serial dla najmłodszych, który jest kontynuacją kinowego hitu.


Avatar: The Last Airbender / Awatar: Legenda Aanga (2005-2008) – serial animowany, sezon 1 – b.o. – 23 min.

Aang jest dwunastoletnim magiem z Południowej Świątyni Powietrza, który niespodziewanie odkrywa, że jest kolejną inkarnacją Avatara. Wojna wydaje się być nieuchronna i mnisi pokładają w nim ogromne nadzieje. Wierzą, że chłopakowi uda się przywrócić równowagę na świecie. Przytłoczony odpowiedzialnością Aang ucieka na grzbiecie swojego latającego bizona – Appy. Podczas podróży sztorm przenosi bohaterów w pobliże bieguna południowego, gdzie zamarzają w górze lodowej na 100 lat. Chłopak budzi się w samym środku wojny i musi działać. Ekscytujący serial dla dzieci, który łączy w sobie elementy anime oraz amerykańskiej kreskówki.


The Legend of Korra / Legenda Korry (2012-2014) – serial animowany, sezon 1 – b.o. – 23 min.

Avatar Aang wygrał z władcą ognia i wprowadził świat w najdłuższy w historii okres pokoju. Jego rządy przyczyniły się również do szybkiego rozwoju gospodarczego. Po śmierci Aanga jego ścieżką zaczyna kroczyć charyzmatyczna i wybuchowa Korra. Młoda dziewczyna, wspomagana przez wiernych przyjaciół, musi zmierzyć się z ogromnym wyzwaniem z nadzieją, że uda jej się dorównać swoim wielkim poprzednikom. Zrealizowany w przepiękny sposób serial o magicznym świecie, w którym po raz kolejny zaczyna brakować równowagi między siłami powietrza, wody, ognia i ziemi.


The Thundermans / Grzmotomocni (2013- ) – serial familijny, sezony 1 i 2 – b.i. – 23 min.

Rodzina Grzmotomocnych nie jest zwyczajna. Hank i Barb oraz ich dzieci – Phoebe, Max, Billy oraz Nora – mają nadprzyrodzone zdolności. Ze wszystkich sił starają się je wykorzystywać tylko do dobrych celów. Ich ogromnym marzeniem jest naprawianie świata i czynienie go lepszym miejscem do życia dla ludzi. Pogodny serial familijny, który uświadamia dzieciom, że powinny rozwijać swoje talenty i pożytkować je w odpowiedni sposób.


Nicky, Ricky, Dicky & Dawn / Nicky, Ricky, Dicky i Dawn (2014- ) – serial familijny, sezon 1 – b.i. – 23 min.

Toma (Brian Stepanek) oraz Anny (Allison Munn) są kochającym małżeństwem, które wychowuje dziesięcioletnie czworaczki – Nicky’ego (Aidan Gallagher), Ricky’ego (Casey Simpson), Dicky’ego (Mace Coronel) oraz Dawn (Lizzy Greene). Dzieci mają różne charaktery. Żadne nie daje się nikomu podporządkować, dlatego wypracowanie konsensusu między nimi nie zawsze jest łatwe. Tym bardziej, że Dawn chciałaby przewodzić wśród rodzeństwa. Uważa, że ma do tego prawo, ponieważ jest starsza od reszty… o 4 sekundy. Komedia pomyłek o trudach dorastania w wielodzietnej rodzinie.


SpongeBob Squarepants / SpongeBob Kanciastoporty (1999- ) – serial animowany, sezon 7 – b.o. – 23 min.

SpongeBob Kanciastoporty jest uroczą gąbką, która mieszka w małym domku na dnie oceanu. Jego wielką pasją jest gotowanie i marzy on o opanowaniu tej sztuki do perfekcji. SpongeBob pracuje w podwodnej restauracji, która serwuje kraboburgery. Nie brakuje mu energii przez co często wypakowywuje on siebie i swoich najbliższych w kłopoty. Pocieszna animacja, która wprawi w dobry humor nawet największego gbura.


Henry Danger / Niebezpieczny Henryk (2014- ) – serial familijny, sezon 1 – b.i. – 23 min.

Henryk Hart jest energicznym trzynastolatkiem, który mieszka w mieście Swellview. Pewnego dnia chłopiec niespodziewanie staje się pomocnikiem superbohatera. Onieśmielony Henryk nie chce dzielić się tą rewelacją ze swoim rodzicami, młodszą siostrą Piper oraz najlepszymi przyjaciółmi – Charlotte i Jasperem. Szybko jednak rezolutna Charlotte odkrywa jego tajemnicę, dzięki czemu sama zostaje zatrudniona przez Kapitana B. Serial przygodowy dla młodzieży z ogromną dawką dobrego humoru.


Kung Fu Bunny / Kung Fu Królik (2012) – serial familijny, sezon 1 – b.o. – 8 min.

Vincent jest utalentowanym młodym rysownikiem, który cały czas stara się udoskonalać swój warsztat. Pewnego dnia dochodzi w jego studiu do niecodziennego zdarzenia. Nagle ożywają z jego rysunku bystry i buntowniczy Kung Fu Bunny oraz spokojny Doggy. Vincent jest przerażony. Ze wszystkich sił stara się zmusić do bohaterów do powrotu na papier. Szybko jednak okaże się, że nie będzie to łatwe zadanie. Doskonały serial dla młodzieży, który porywa kreatywnym scenariuszem obraz świeżym humorem.


Bob the Builder / Bob Budowniczy (1999- ) – serial animowany, sezon 19 – b.o. – 11 min.

Bob Budowniczy oraz jego dzielna drużyna nie boją się żadnego zadania. Dzięki determinacji oraz pracy zespołowej są w stanie sprostać każdemu wyzwaniu. Przy pomocy rezolutnej Marty oraz dzielnych maszyn Bob szybko rozwiązuje przeróżne problemy w swoim miasteczku oraz pomaga jego mieszkańcom. Uwielbiana przez dzieci na całym świecie kreskówka, która zachęca do działania oraz uczy najmłodszych pracy zespołowej i sztuki pozytywnego myślenia.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner