Netflix otwiera nowe biuro w Paryżu i zwiększa inwestycje we Francji

Facebooktwitter


Reed Hastings
, dyrektor generalny firmy Netflix, otwiera nową siedzibę w samym sercu Paryża, która będzie miejscem pracy dla 40 osób oraz wspólną przestrzenią dla branży kreatywnej. Netflix znacząco zwiększy nakłady inwestycyjne we Francji – oprócz zlecenia 20 nowych produkcji francuskich, firma nawiązuje partnerstwa z ważnymi instytucjami edukacyjnymi we Francji.

Paryż, 17 stycznia 2020 r. – Netflix świętuje dzisiaj otwarcie nowego paryskiego biura w samym sercu 9. dzielnicy. Jest to dowód długoterminowego zaangażowania firmy we francuski świat filmu. Firma planuje zrealizować ponad 20 francuskich produkcji w 2020 roku.

Francuska siedziba firmy Netflix: poświęcona twórcom

Znajdująca się w sercu Paryża francuska siedziba jest czwartym oddziałem firmy Netflix w Europie. Netflix Francja zatrudnia obecnie 40 osób zajmujących się filmami i serialami, relacjami z partnerami oraz marketingiem.

„To prawdziwy zaszczyt być we Francji, kraju o bogatej kulturze i tradycji opowiadania wyjątkowych historii. To biuro jest symbolem naszego długoterminowego zaangażowania w tym kraju i umożliwi nam ściślejszą pracę z francuskim środowiskiem filmowym nad wspaniałymi serialami i filmami, które powstają we Francji, a są oglądane na całym świecie” –powiedział Reed Hastings, założyciel i dyrektor generalny firmy Netflix.

Francuskie seriale i filmy dla Francuzów, pokazujące krajową twórczość we Francji i na świecie

Aby zaspokoić zróżnicowane gusta widzów we Francji oraz ponad 158 milionów widzów na świecie, od czasu uruchomienia serwisu we Francji Netflix wyprodukował 24 francuskie tytuły, w tym 6 filmów, 9 seriali, 5 programów komediowych, 3 dokumenty i 1 program reality TV.

Rok 2019 przyniósł ogromny sukces oryginalnym produkcjom francuskim, wśród których znalazły się serial horror „Marianne” i serial młodzieżowy science fiction „Śmiertelni”, komedie „Plan na miłość” i „Rodzinny biznes”, film „Bracia z przedmieść” oraz serial dokumentalny o głośnej we Francji sprawie zabójstwa, pod tytułem „Kto zabił małego Gregory’ego?”.

Francuscy dyrektorzy ds. treści ujawnili dzisiaj tytuły kilku produkcji oryginalnych Netflix planowanych na najbliższe lata oraz seriali i filmów tworzonych przez partnerów produkcyjnych dla Netflix. Są to m.in:

 • BigBug”, nowy film nagrodzonego Cezarem reżysera Jean-Pierre’a Jeuneta na podstawie scenariusza autorstwa Jeuneta i Guillaume’a Lauranta. Jest to osadzona w przyszłości komedia z gwiazdorską obsadą: nagrodzoną Cezarem Elsą Zylberstein, nagrodzoną Cezarem Isabelle Nanty oraz Manu Payetem.
 • Ciesząca się renomą scenarzystka Fanny Herrero pracuje aktualnie nad 6-częściowym serialem o życiu młodych komików usiłujących odnieść sukces na paryskiej scenie stand-upowej.
 • Przedłużenie (o drugi sezon) oryginalnego serialu młodzieżowego science fiction „Śmiertelni”, stworzonego przez Frederica Garcię.
 • Sentinelle”, naszpikowany akcją film z Olgą Kurylenko, wyreżyserowany przez Juliena Leclercqa („Szajka”, „Ziemia i krew”).

Te nowe produkcje dołączą do już wcześniej ogłoszonych seriali oryginalnych planowanych na 2020 rok:

 • Arsène Lupin” (w roli głównej Omar Sy), stworzony przez George’a Kaya we współpracy z François Uzanem. Pierwsze trzy odcinki wyreżyseruje Louis Leterrier.
 • „La Révolution”, serial Auréliena Molasa w konwencji thrillera historycznego.
 • The Eddy”, serial Damiena Chazelle’a napisany przez Jacka Thorne’a, w którym zagra aktorska para: Leïla Bekhti i Tahar Rahim.
 • Vampires” z Oulayą Amamrą i Suzanne Clément, stworzony przez Benjamina Dupasa i Isaure Pisani-Ferry.
 • Dwa filmy dokumentalne, jeden o Nicolasie Anelce, stworzony przez Francka Natafa, a drugi z Maîtrem Gimsem, w reżyserii Florenta Bodina.

„Jesteśmy niezwykle dumni z aktualnych produkcji, zarówno tych w trakcie realizacji, jak i tych ogłoszonych dzisiaj. Założenie nowego, francuskiego ośrodka kreatywnego przynosi nam nowe możliwości współpracy z najlepszymi i najbardziej obiecującymi talentami we Francji, co pozwoli nam przedstawić różne gatunki i treści miłośnikom francuskiej kinematografii” – skomentował Damien Couvreur, dyrektor ds. seriali Netflix we Francji.

Netflix stawia na kreatywne talenty jutra i promuje różnorodność we wszystkich formach

Netflix ogłosił również dzisiaj nawiązanie partnerstwa z kilkoma ważnymi instytucjami edukacyjnymi we Francji, aby wspierać młodych twórców i zwiększać różnorodność w środowisku filmowym. Obejmują one:

 • Wzmocnienie istniejącej umowy partnerskiej między Netflix i La Fémis poprzez wsparcie programu stażowego tej szkoły filmowej. Jest to 11-miesięczny kurs szkoleniowy w pełnym wymiarze godzin, który pomaga młodym ludziom w trudnej sytuacji dostać się do świata filmu i telewizji.
 • 1000 visages, stowarzyszenie założone w 2006 roku przez Houdę Benyaminę, oferuje kilka programów szkoleniowych w zakresie sztuk wizualnych i ułatwia dostęp do zatrudnienia w sektorze kreatywnym. Netflix będzie głównym partnerem programu dotyczącego pisania scenariuszy do seriali, który wystartuje w styczniu 2020 roku. Houda Benyamina wyreżyseruje również dwa odcinki serialu „The Eddy”.
 • Od 2019 roku Netflix jest partnerem GOBELINS L’École de l’Image i daje jednemu absolwentowi tej szkoły rocznie szansę na pracę w zespole ekspertów ds. animacji w Japonii. Ponadto Netflix wesprze program szkoleniowy Gobelins poprzez ufundowanie czteroletnich stypendiów dla pięciu studentów na studiach magisterskich na kierunku Animacja postaci i tworzenie filmów animowanych.

Informacje o serwisie Netflix

Netflix to jeden z największych na świecie rozrywkowych serwisów streamingowych, z którego korzysta ponad 158 mln opłacających abonament użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali i programów w różnych językach. Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów bez ograniczeń czasowych, o każdej porze, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i połączonego z internetem. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania — bez reklam i zobowiązań.


Polecamy również

Netflix poszerza ofertę filmów animowanych o 21 arcydzieł od Studia Ghibli

Świąteczny konkurs 2019 Nflix.pl – WYNIKI

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner