Netflix: Pierwszy w historii WITCHERCON dobiegł końca

Facebooktwitter

Netflix WitcherCon

Netflix i CD Projekt Red połączyły dziś siły, aby zorganizować pierwszy w historii WitcherCon

Podczas wydarzenia, transmitowanego na całym świecie za pośrednictwem platform YouTube i Twitch, odbył się szereg interaktywnych paneli z obsadą i twórcami Wiedźmina, w tym Henrym Cavillem, Anyą Chalotrą, Freyą Allan, Mimî M Khayisą, Paulem Bullionem, Lauren Schmidt Hissrich i Declanem de Barrą.

Oprócz paneli zaprezentowano także materiały specjalne, muzyczne przerywniki oraz wiele wyjątkowych niespodzianek i nigdy wcześniej nieujawnionych informacji na temat serialu Wiedźmin i nadchodzącego filmu anime.

Netflix WitcherCon

Netflix WitcherCon

Netflix WitcherCon

Lauren Schmidt Hissrich o relacji Geralta i Ciri:

„Pod koniec pierwszego sezonu mamy, moim zdaniem, jedną z najbardziej emocjonalnych scen, jakie zrealizowaliśmy, kiedy Geralt i Ciri odnajdują się po tym, jak szukali siebie przez cały sezon… I wygląda na to, że mamy postać ojca i postać córki, i wszystko powinno już być idealne, gdyby nie to, że nigdy wcześniej się nie spotkali. Zatem ciekawie było zacząć 2. sezon, myśląc o tym, że nie są jeszcze rodziną. Jak mają się nią stać? Co zrobić, kiedy jest się osobą taką jak Geralt, który przysiągł, że nigdy nie będzie nikogo potrzebował? A potem zostaje mu przedstawiona dziewczyna, która jest teraz wyłącznie pod jego opieką. Mamy też Ciri, która była przyzwyczajona do bycia pod czyjąś opieką, ale w zasadzie przez cały sezon od wszystkich uciekała, a teraz powiedziano jej, że ktoś się nią zaopiekuje. Wspaniale było więc rozpocząć 2. sezon od momentu, w którym bohaterowie są trochę niepewni, jak być ze sobą i muszą do tego dojrzeć. Chcieliśmy mieć pewność, że będzie to autentyczna relacja, że nie będą ze sobą po prostu zżyci od samego początku”.

Netflix WitcherCon

Netflix WitcherCon

Netflix WitcherCon

Freya Allan o tym, czy w tym sezonie zobaczymy Ciri w sekwencjach kaskaderskich:

„[Trening] był jedną z rzeczy, które najbardziej mnie ekscytowały w 2. sezonie, ponieważ uwielbiam to robić. Uwielbiam kaskaderkę. Pracujemy w tym zakresie z najlepszymi ludźmi, są bardzo fajni i wydobywają z nas to, co najlepsze. Ale tak, Ciri faktycznie zacznie treningi i będą one jedną z jej głównych motywacji. Jest bardzo zdeterminowana i naprawdę chce umieć walczyć jak wiedźmin i stać się wiedźminką”.

Netflix WitcherCon

Anya Chalotra o ulubionych cechach jej postaci, Yennefer:

„Uwielbiam w niej, że na wszystko znajdzie radę. Lubię ją za bycie waleczną. To moja ulubiona cecha w Yennefer. Tych fajnych jest oczywiście więcej. Trochę upodobniłam się do niej. Kształtujemy się wzajemnie”.

Netflix WitcherCon

Netflix WitcherCon

Netflix WitcherCon

Henry Cavill o drodze, którą przeszedł jego bohater, Geralt:

„To w jaki sposób zagrałem Geralta w pierwszym sezonie było od początku przemyślane. Większość czasu przebywał w dziczy, nie miał możliwości prowadzenia rozległych dialogów. Pomyślałem więc, że najlepiej, jeśli będzie to człowiek, który mówi mało, ponieważ dzięki temu sprawia wrażenie, że więcej myśli. Taki był mój zamiar. Ale kiedy już poznałem scenariusz z Cirillą, Wiedźminami i miejscami oraz ludźmi, których już zna, uznałem, że trzeba mu pozwolić być bardziej rozmownym i filozoficznym, mówić więcej i się wymądrzać, ponieważ taki właśnie jest. Nie jest tylko wielkim, starym, siwowłosym brutalem”.

Lauren Schmidt Hissrich o nowych postaciach w 2. sezonie:

„Jest wiele nowych postaci, które przedstawimy widzom w 2. sezonie. Po raz pierwszy zobaczymy Dijkstrę i Królestwo Redanii. Wiem, że wielu fanów jest podekscytowanych pierwszym spotkaniem z takimi postaciami jak Filippa, Codringher, Fenn, Rience, Nenneke. Jest ich wiele, ale muszę powiedzieć, że Vesemir jest tym, którego spotkania z publicznością najbardziej nie mogę się doczekać. Vesemir jest integralną częścią historii, którą opowiadamy w tym sezonie. Po raz pierwszy przenosimy się do Kaer Morhen, a w sezonie, w którym Geralt stał się ojcem dla Ciri, ważne wydawało nam się pokazanie tego, kim był jego ojciec. To wszystko składa się na wielopokoleniową opowieść, ponieważ Vesemir i Ciri też mają swoją historię i zaczyna się myśleć: „Och, wszyscy ci ludzie powinni wchodzić ze sobą w interakcję, uczyć się od siebie nawzajem i ze sobą walczyć””.

Netflix WitcherCon

Netflix WitcherCon

Netflix WitcherCon

Podczas 3-godzinnego wirtualnego wydarzenia ogłoszono następujące nowości i zapowiedzi produkcji z uniwersum Wiedźmina na Netflix:


Zwiastuny/zapowiedzi/ogłoszenia daty premiery

 

Wiedźmin: Sezon 2 | Teaser

Wiedźmin: Zmora wilka | Zapowiedź premiery


Pierwsze zdjęcia

 

Wiedźmin sezon 2: pierwsze zdjęcie Ciri i Lamberta 

Netflix WitcherCon

Wiedźmin sezon 2: pierwsze zdjęcie Jaskra

Netflix WitcherCon


Materiały specjalne

 

Sploty przeznaczenia

Niezwykłe przemiany, które przeszły i wyzwania, przed którymi stanęły dotychczas Yennefer z Vengerbergu i księżniczka Cintry – Cirilla, to dopiero początek. Anya Chalotra i Freya Allan wspominają wydarzenia z pierwszego sezonu serialu Wiedźmin, które miały znaczący wpływ na ewolucję odgrywanych przez nie postaci. Aktorki uchylą również rąbka tajemnicy na temat tego, co czeka ich bohaterki w drugim sezonie.

Wiedźmin – logo i tytuły odcinków drugiego sezonu

 

Za murami Kaer Morhen

Przedstawiane wielokrotnie w grach i na ekranie Kaer Morhen od dawna jest schronieniem dla Geralta i jego wiedźmińskiej braci. Ale jaka historia kryje się za starożytną twierdzą i jakie jest jej miejsce w historii Kontynentu? Pora zgłębić tajemnice, które skrywa słynna siedziba Szkoły Wilka!

Ludzie Kontynentu: Zbrojmistrz

Potrzeba całej wioski, aby zbudować Kontynent. Poznaj utalentowaną ekipę produkcyjną zza kulis odpowiedzialną za powołanie Wiedźmina do życia, która podzieli się swoimi doświadczeniami z pracy w nietypowych, a czasem zaskakujących zawodach.

Główny zbrojmistrz Nick Jeffries zabierze nas za kulisy pracy w zbrojowni i przedstawi kilka kluczowych broni z serialu.

 

 Ludzie Kontynentu: Lalkarze

Niezwykle interesujące kulisy nagrywania scen przedstawione przez kaskaderów Matta Frasera i Dana Gregory’ego, którzy wkładają swoje stroje do gry na zielonym ekranie i zmieniają się w stwory uwielbiane przez widzów.

Ludzie Kontynentu:  Specjalistka ds. soczewek

Spójrz głęboko w oczy i przyjrzyj się z bliska misternym szczegółom kostiumów razem z  Ashruti Patel – specjalistką ds. soczewek.

 


 

Polecamy również

Netflix: WIEDŹMIN: ZMORA WILKA – data premiery filmu anime

Netflix: WIEDŹMIN – data premiery 2. sezonu serialu

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner