Netflix w Polsce ma ponad 500 tysięcy abonentów?

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 0]

Netflix_Logo_DigitalVideo_0701Wg danych opublikowanych przez rpkom.pl wynika, iż ok. 10% osób płacących za usługi VOD w Polsce korzysta z płatnego abonamentu Netflixa. Daje to kwotę aż 530 tys. osób.

„… To znacznie więcej niż eksperci prognozowali, gdy Netflix startował w Polsce i możliwy powód, dla którego serwis właśnie tu wprowadzi lokalny interfejs oraz wersję językową i system płatności.

Użytkownicy płatnych serwisów VoD w Internecie to już 77 proc. wszystkich polskich internautów – o  4 pkt proc. więcej niż rok wcześniej. – Choć odsetek oglądających nie wzrasta już gwałtownie, a użytkowników serwisów VOD przybyło tylko wśród starszych konsumentów, rośnie częstotliwość oglądania filmów i seriali w internecie. W 2016 r. już ponad połowa internautów twierdzi, że ogląda długie treści wideo w sieci przynajmniej kilka razy w tygodniu, w grupie 15-24-latków to blisko dwie trzecie badanych. – podają analitycy MEC. …”

KOMENTARZE:

15 myśli nt. „Netflix w Polsce ma ponad 500 tysięcy abonentów?

   • Liczba zupełnie z sufitu 🙂 Mowie że nawet gdyby tyle mieli to jest to sukces po 6 miesiącach. Bez żadnej promocji.

   • Stary czytaj ze zrozumieniem. Przecież napisałem, że nawet jeśli mają 100 czy 200 tyś to osiągneli sukces. I cieszę się z tego. Natomiast dane podawane przez RP są wg mnie niejednoznaczne. Dlatego trudno stwierdzić czy abonentów jest 100 tyś czy 500 tyś. To po pierwsze. A po drugie dyskutując nie musisz obrażać rozmówcy. Naprawdę.

 1. Jeśli przy usłudze, która wygląda tak jak obecnie, bez promocji, jeszcze bez oficjalnego startu, z tłumaczeniami wciąż w toku, mają takie zainteresowanie, to nie ma się co dziwić, ze widzą w naszym kraju potencjał. Dla nas tylko lepiej, a stacje telewizyjne dzięki tej konkurencji niech się wezmą za poprawę jakości i skończenie z ciągłym emitowaniem powtórek, bo zostaną z ręką w nocniku.

  • Dokładnie. Korzystam z Netflixa od początku i chociaż ostatnio nie jest za ciekawie (kwestia „znikających tłumaczeń”) to i tak uważam, że jest to najlepsza platforma VOD w Polsce. Dlaczego? Paradoksalnie dlatego, że…łatwo z niej zrezygnować 🙂
   Sam decydujesz co i kiedy oglądasz. Możesz w dowolnym momencie anulować subskrybcję i wrócić kiedy chcesz. 🙂
   Widać po czasie, że zauważyli jak bardzo brakuje u nas sensownego serwisu VOD i chcą tu inwestować. W dłuższej perspektywie uderzy to w tradycyjną TV, która u nas zatrzymała się gdzieś w roku …2000 i nie zauważyła roli internetu. 🙂

   • Plusem Netflixa jest wybór seriali klasycznych. Dla mnie jako fana Startreka Netflix jest super. Nawet bez napisów jest ok. Nigdzie w Polsce nie ma takiej oferty strumieniowania seriali klasycznych jak w Netflixie. Produkcje Netflixa też trzymają poziom. Wybór filmów jest kiepski ale płacąc 44 zł za miesiąc nie oczekuje się cudów co do oferty filmowej. Toć to jedno wyjście do kina bez swojej połówki 🙂 Jeśli Netflix wprowadzi pełna lokalizację serwisu wtedy wróżę mu duży sukces w środowisku osób mających dosyć nędznych tasiemców serialowych produkcji polskiej, ciągłych powtórek i kiczowatych reality show.:( Ja sam pozbędę się opcji „pseudo premium” w swojej nc+.

   • Hulu ma sporo klasycznych filmów i kina europejskiego, może na Netflixie też się doczekamy. Są np. hiszpańskie horrory z lat 70-tych i 80-tych, np. Pociąg grozy (Horror Express), po opisach i ocenach zdają się bardzo fajne. No i fajnie by było mieć na Netflixie produkcje dokumentalne od Arte. Ech, rozmarzyłem się.

  • W artykule jest mowa o osobach korzystających z płatnego abonamentu. Aczkolwiek pewnie jest ich mniej niż pół miliona… Ale wystarczająco dużo skoro netflix chce w pierwszej kolejności rozwijac usługę na naszym rynku.

 2. @Michał Białkow, :”Wg danych opublikowanych przez rpkom.pl wynika, iż ok. 10% osób płacących za usługi VOD w Polsce korzysta z PŁATNEGO abonamentu Netflixa”- czytałeś treść którą komentujesz?

  • Czy Netflix oferuje coś takiego, jak BEZPŁATNY abonament? Oczywiście, że nie – po prostu pierwszy miesiąc jest darmowy i tak to rozumiem. Sam artykuł właśnie doczytuję, i wychodzi z niego, że i tak chodzi o deklaracje, a nie jakieś twarde dane.

   • Co do samej liczby z wspomnianego artykułu to aż tak dosłownie bym jej nie brał (może nawet strzelili i tyle jest, ale sam sposób liczenia dość wątpliwy). Nie zmienia to jednak faktu, że coś musiało być na rzeczy skoro te spolszczenia idą. Pamiętajmy też, że większość dużych serwisów, które cisną netfliksa zwykle mają własne VOD lub jakieś powiązania. Jeszcze inną sprawą jest to, że w obecnych czasach hate znacznie lepiej się sprzedaje.

 3. Bardzo dobrze! Szczerze? Myślałem, że dla dużej części polskich internautów Netflix nie będzie atrakcyjny. Jednak wciąż nie mamy wyszkolonej umiejętności płacenia za treści w internecie. A przynajmniej tak myślałem. Niech teraz Netflix to dobrze wykorzysta, bo na polskim rynku jest duży potencjał.

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...