Netflix Polska: Druga strona wiatru – oficjalny zwiastun filmu, zdjęcia z planu i plakat

Facebooktwitter

netflix The Other Side of the Wind
Netflix udostępnił zwiastun nowego filmu Orsona Wellesa Druga strona wiatru, który będzie miał swoją premierę w ten weekend podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

Film będzie dostępny na Netflix 2 listopada 2018r.

Film w reżyserii ORSONA WELLESA wyprodukowali FRANK MARSHALL i FILIP JAN RYMSZA.

Podstarzały reżyser J.J. „Jake” Hannaford (w tej roli fenomenalny John Huston) po wielu latach spędzonych w Europie wraca do odmienionego Hollywood, by nakręcić film, który przywróci mu dawną sławę. Takie podsumowanie kariery mógł stworzyć tylko najbardziej zuchwały filmowiec w dziejach — Orson Welles.

Netflix The Other Side Of The Wind poster

O filmie 
W 1970 roku legendarny reżyser Orson Welles (Obywatel Kane) rozpoczął pracę nad swoim ostatnim dziełem, w którym obsadził kwiat ówczesnego aktorstwa – m.in. Johna Hustona, Petera Bogdanovicha, Susan Strasberg i swoją partnerkę w ostatnich latach życia, Oję Kodar. Produkcję od początku prześladowały problemy finansowe, w związku z czym przeciągnęła się do 1976 roku i wkrótce zyskała złą sławę w branży, nigdy nie doczekawszy ukończenia i wydania. Przeszło tysiąc filmowych rolek zalegało w pewnym skarbcu w Paryżu aż do marca 2017 roku, kiedy producenci Frank Marshall (kierownik produkcji na planie Wind na początkowym etapie zdjęć) i Filip Jan Rymsza podjęli starania o dokończenie wizji Wellesa – ponad 30 lat po jego śmierci.

Film Druga strona wiatru of the Wind z nową ścieżką dźwiękową skomponowaną przez zdobywcę Oscarów Michela Legranda (Parasolki z Cherbourga), zmontowany przez ekipę techniczną z nagrodzonym Oscarem Bobem Murawskim (The Hurt Locker. W pułapce wojny) na czele, przedstawia historię słynnego filmowca J.J. „Jake’a” Hannaforda (Huston), który wraca do Hollywood po latach życia na dobrowolnym zesłaniu w Europie, planując dokończyć pracę nad własnym innowacyjnym filmem. Ostatni film Wellesa to satyra na klasyczny system studyjny Hollywood i nowy establishment, który w tamtym czasie przeprowadzał swoją rewolucję. To zarówno fascynująca kapsuła czasu z odległej dziś ery kina, jak i długo wyczekiwane „nowe” dzieło niekwestionowanego mistrza w swoim fachu.


The Other Side of the Wind / Druga strona wiatru (2018) | film | 2g2m | 16+ | można pobrać | polskie napisy

Niedokończony film Orsona Wellesa, który po latach doczekał się realizacji. Satyra o ostatnich dniach wielkiego reżysera pragnącego jeszcze raz zawładnąć sercami widzów.

W rolach głównych: John Huston, Oja Kodar, Peter Bogdanovich
Obsada: John Huston, Oja Kodar, Peter Bogdanovich, Susan Strasberg, Robert Random, Lilli Palmer, Norman Foster, Edmond O’Brien, Mercedes McCambridge, Cameron Mitchell, Paul Stewart
Gatunki: Dramaty, Dramaty niezależne, Dramaty o show-biznesie, Kino niezależne
Kategorie: Intelektualne
Reżyser: Orson Welles


Czytaj również:

Planowane premiery filmów i seriali w ofercie Netflix Polska na wrzesień 2018 – zwiastuny, zapowiedzi – lista nieoficjalna

Netflix Polska: Big Mouth: Sezon 2 | Teaser: Atak hormonowych potworów i data premiery


 

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner