Abonenci Netflixa na celowniku oszustów od wyłudzeń danych kart płatniczych

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3.5]

netflix-mail_scam-top
Oszuści zajmujący się wyłudzeniami danych kart kredytowych wysłali do ponad 100 milionów adresów email wiadomość o potrzebie aktualizacji danych konta w serwisie Netflix, które może zostać zawieszone.

Treść wiadomości jest tak skonstruowana aby wyglądała jakby została wysłana z serwisu Netflix. Informuje ona o tym, iż jest nieokreślony problem z danymi dotyczącymi płatności i należy je zaktualizować klikając na odpowiedni przycisk/link. Jeśli dane te nie zostaną zaktualizowane, członkostwo w usłudze zostanie w ciągu 48 godzin zawieszone.

Należy zauważyć, iż oszuści podstawili tylko podobny wygląd stron internetowych Netflixa, jednak jeśli zwrócimy uwagę na adres URL tych stron, okaże się że nie jest to prawdziwy adres serwisu Netflix, czyli https://www.netflix.com.

Nie jest wiadome skąd oszuści wzięli bazę danych tylu adresów email i czy wszystkie bądź część z nich jest adresami przechwyconymi w jakiś sposób wprost od Netflixa.

Poniżej publikujemy screeny oszukańczej wiadomości oraz jak wygląda proces aktualizacji danych w systemie oszustów.

WAŻNE: Jeśli otrzymasz podobnego maila, pod żadnym pozorem nie odpowiadaj na niego ani też nie klikaj na wskazany przycisk/link.


Czytaj również:

Premiery filmowe i aktualizacje w ofercie Netflix Polska (08.11.2017)

Netflix Polska: Aktualizacje w ofercie (07.11.2017)


 

KOMENTARZE:

3 myśli nt. „Abonenci Netflixa na celowniku oszustów od wyłudzeń danych kart płatniczych

      • A przepraszam Was pominąłem słówko nie w zdaniu. W pierwszej kolejności myślałem że to jest sprytny atak z podmianą znaków w domenie ale jest bardziej bezpośredni

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...