Netflix Polska: Zapowiedź serialu “Our Planet / Nasza planeta” (2019)

Facebooktwitter

netflix Our Planet S1Netflix Polska zaprezentował dziś zapowiedź serialu przyrodniczego Our Planet / Nasza planeta (2019), który zadebiutuje globalnie w ofercie 5 kwietnia 2019r.

Nasza planeta to wyjątkowo ambitny projekt powstający we współpracy z firmą producencką Silverback Films, której dyrektor Alastair Fothergill jest twórcą uznanych przez krytyków seriali „Planeta Ziemia” i „Błękitna planeta”, a także z WWF — jedną z największych na świecie organizacji zajmujących się ochroną przyrody.

Na przestrzeni ośmiu odcinków ten pionierski serial ukaże najcenniejsze gatunki i najwrażliwsze siedliska przyrodnicze na naszej planecie. Zapierające dech w piersiach zdjęcia Ziemi wykonano przy użyciu najnowszych kamer o rozdzielczości 4K.

Zdjęcia powstawały w 50 krajach na wszystkich kontynentach, gdzie ponad 600 członków ekipy wspólnie nagrało materiał o długości ponad trzech i pół tysiąca dni zdjęciowych. Serial będzie poświęcony niezwykłej różnorodności siedlisk przyrodniczych na całym świecie, od odległego arktycznego pustkowia i tajemniczych głębi oceanów aż po rozległe krajobrazy Afryki i tętniące życiem dżungle Ameryki Południowej.

Netflix-OURPLANET

Narratorem serialu w krajach anglojęzycznych będzie światowej sławy przyrodnik sir David Attenborough. Nazwiska narratorów lokalnych wersji językowych zostaną ogłoszone w przyszłym roku.

Podczas zorganizowanego przez WWF w Londynie orędzia o stanie planety sir David Attenborough powiedział:
„Serial «Nasza planeta» zabierze widzów w widowiskową podróż, która ukaże im, jak piękna, ale i krucha jest przyroda. Obecnie to my stanowimy największe zagrożenie dla zdrowia i równowagi planety, na której żyjemy. Wciąż mamy czas na to, aby załagodzić kryzys, który sami wywołaliśmy, jednak musimy zacząć działać niezwłocznie. Świat musi zacząć słuchać. Serial „Nasza planeta” powstał przy udziale najlepszych na świecie filmowców i obrońców przyrody. Niezmiernie cieszy mnie to, że mogę opowiedzieć tę ważną historię milionom ludzi na całym świecie”.

Dzięki współpracy z WWF serial stał się częścią zakrojonego na szeroką skalę projektu mającego na celu zainspirowanie ludzi na całym świecie do odkrycia powodów, dla których nasza przyroda jest tak ważna. Projekt będzie także obejmował m.in. bibliotekę zasobów online oraz programy edukacyjne dla szkół. Jego twórcy mają nadzieję, że oprócz ukazania cudów naszej planety uda im się także przekazać uczestnikom, jakie działania powinni podjąć, aby umożliwić zdrowy rozwój ludzkości oraz całej planety.

 

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner