Netflix Polska: Zwiastun filmu „Mudbound” i teledysk „Stranger Things 2” – informacja prasowa

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.3]

netflix-mudbound-poster-topNetflix udostępnił wczoraj oficjalny zwiastun nowego filmu Dee Rees – Mudbound. To opowieść o dwóch rodzinach, które muszą odnaleźć się w brutalnej powojennej rzeczywistości w pełnym uprzedzeń Missisipi. Premiera tego nagradzanego na wielu festiwalach filmu już 17 listopada – tylko na Netflix.

Mudbound to najnowsza produkcja znakomitej reżyserki Dee Rees, która w mistrzowski sposób obrazuje Amerykę lat 40-tych ubiegłego wieku. Scenariusz opiera się na bestsellerowej powieści Hillary Jordan, którą na język filmowy przełożyły wspólnie Rees i Virgil Williams. Ten ponadczasowy i aktualny film opowiada historię dwóch rodzin – czarnej i białej – które dzielą trudne losy farmerskiego życia na terenach delty Missisipi w czasach wszechobecnej dyskryminacji rasowej.

mud-bound-s-560-310
Wspaniałe kreacje aktorskie, ukazujące skomplikowane relacje między McAllanami i Jacksonami, stworzyli w filmie m.in. Carey Mulligan, Garrett Hedlund, Jason Mitchell, Jason Clarke, Jonathan Banks, Mary J. Blige i Rob Morgan.

Dee Rees stanęła na czele niezwykle utalentowanego zespołu realizatorskiego, zarządzanego w dużej mierze przez wyjątkowe kobiety – m.in. odpowiedzialną za zdjęcia Rachel Morrison, montażystkę Mako Kamitsuna, kompozytorkę Tamar-kali, nominowaną do Oscara realizatorkę dźwięku Pud Cusack i charakteryzatorkę Angie Wells. Wspólnie udało im się przenieść widza w przeszłość i przybliżyć rozdział amerykańskiej historii, który do tej pory rzadko był tematem produkcji filmowych.

netflix-mudbound-s-560-373
Mudbound będzie można oglądać w serwisie Netflix od piątku, 17 listopada.

 


netflix-stranger-things-clipDla tych, którzy widzieli już drugi sezon Stranger Things, Netflix przygotował małą niespodziankę – teledysk w klimacie lat osiemdziesiątych!

Wszystkie odcinki drugiego sezonu są dostępne na  www.netflix.com/strangerthings

Źródło: Materiały prasowe firmy Netflix Inc.


Czytaj również:

Premiery filmowe i serialowe w ofercie Netflix Polska (03.11.2017)

Premiery filmowe w ofercie Netflix Polska (02.11.2017)


KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...