Netflix: Proces Siódemki z Chicago – zapowiedź, plakat i pierwsze zdjęcia nowego filmu

Facebooktwitter

Netflix filmy

Netflix udostępnił oficjalny plakat, zapowiedź i pierwsze zdjęcia do najnowszego filmu Aarona Sorkina pt. Proces Siódemki z Chicago.

W gwiazdorskiej obsadzie znaleźli się m.in. Yahya Abdul-Mateen II, Sacha Baron Cohen czy Joseph Gordon-Levitt.

Premiera filmu na Netflix już 16 października 2020r. W październiku film będzie można zobaczyć również w wybranych kinach.

Netflix filmy

O filmie
Pokojowy w założeniu protest podczas Krajowej Konwencji Demokratycznej w 1968 roku przerodził się w brutalne starcie z policją i Gwardią Narodową. Organizatorów protestu, wśród których znaleźli się Abbie Hoffman, Jerry Rubin, Tom Hayden i Bobby Seale, oskarżono o spisek w celu wywołania zamieszek. Proces, który im wytoczono, okazał się jednym z najgłośniejszych w historii.

Netflix filmy

Reżyseria/scenariusz: zdobywca Oscara i nagród Emmy Aaron Sorkin

Występują: Yahya Abdul-Mateen II, Sacha Baron Cohen, Joseph Gordon-Levitt, Michael Keaton, Frank Langella, John Carroll Lynch, Eddie Redmayne, Mark Rylance, Alex Sharp, Jeremy Strong, Noah Robbins, Danny Flaherty, Ben Shenkman,  Kelvin Harrison Jr., Caitlin Fitzgerald, Alice Kremelberg, John Doman, J.C. MacKenzie, Damien Young, Wayne Duvall, C.J. Wilson

Netflix filmy

Produkcja: Marc Platt, Stuart Besser, Matt Jackson and Tyler Thompson

Producenci wykonawczy: Laurie MacDonald, Walter Parkes, Marc Butan, Anthony Katagas, James Rodenhouse, Nia Vazirani

Jest rok 1968. W zamyśle pokojowy protest zorganizowany podczas krajowej konwencji amerykańskiej Partii Demokratycznej zamienia się w brutalne starcie z siłami policji i gwardii narodowej. Organizatorzy demonstracji, w tym między innymi Abbie Hoffman, Jerry Rubin, Tom Hayden i Bobby Seale, zostają oskarżeni o zawiązanie spisku w celu wywołania zamieszek. Proces, który był konsekwencją tego oskarżenia, zapisał się na zawsze w historii sądownictwa.

Netflix filmy


 

Polecamy również

HBO rozpoczęło w Polsce zdjęcia do nowego serialu „Warszawianka”

Netflix Polska: Finałowy zwiastun oraz plakat „Ratched” – serialu z Sarah Paulson w roli głównej

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner