Netflix Polska: Finałowy zwiastun oraz plakat “Ratched” – serialu z Sarah Paulson w roli głównej

Facebooktwitter

Netflix seriale

Netflix udostępnia finałowy zwiastun oraz plakat do najnowszego serialu Ryana Murphy’ego o upiornej siostrze Mildred Ratched.

O serialu:
RATCHED
 to trzymający w napięciu serial Ryana Murphy’ego i Iana Brennana opowiadający historię Mildred Ratched, pielęgniarki ze szpitala psychiatrycznego. W 1947 roku Mildred przybywa do Północnej Kalifornii w poszukiwaniu pracy w najlepszym szpitalu psychiatrycznym, gdzie przeprowadza się nowe i niepokojące eksperymenty na ludzkim umyśle. Wówczas wydaje się, że Mildred ma cechy idealnej pielęgniarki, jednak w miarę, jak wsiąka w system opieki nad chorymi psychicznie pacjentami i poznaje ludzi, którzy do niego należą, przez jej wymuskany styl zaczyna przezierać tlący się w niej od dawna mrok. Okazuje się, że nikt nie rodzi się potworem — potworem można się stać.

Inspiracją do powstania serialu RATCHED i postaci wykreowanej przez Evana Romansky’ego, była niezapomniana pielęgniarka o tym samym imieniu w filmie Lot nad kukułczym gniazdem. W serialu zagrali: Sarah Paulson (jako Mildred Ratched), Cynthia Nixon (jako Gwendolyn Briggs), Judy Davis (jako siostra Betsy Bucket), Sharon Stone (jako Lenore Osgood), Jon Jon Briones (jako doktor Richard Hanover), Finn Wittrock (jako Edmund Tolleson), Charlie Carver (jako Huck), Alice Englert (jako Dolly), Amanda Plummer (jako Louise), Corey Stoll (jako Charles Wainwright), Sophie Okonedo (jako Charlotte) i Vincent D’Onofrio (jako gubernator George Wilburn). Producentami wykonawczymi serialu są: Ryan MurphyIan BrennanSarah PaulsonAlexis Martin Woodall, Aleen KeshishianJacob EpsteinJennifer SaltMargaret RileyMichael DouglasRobert Mitas i Tim Minear.

Premiera serialu RATCHED już 18 września 2020r. na Netflix.

Pięknie wyglądasz, Mildred. Zobacz początki jednej z najbardziej kultowych postaci światowego kina — siostry Ratched.


 

Polecamy również

Netflix Polska: Lily James, Armie Hammer i Kristin Scott Thomas w zwiastunie filmu „Rebeka”

Patria – nowy hiszpański serial HBO Europe zadebiutuje w HBO3 i HBO GO już 27 września 2020r

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner