Netflix rozpoczyna produkcję trzeciego sezonu serialu DARK

Facebooktwitter


Rozpoczęły się prace nad trzecim sezonem pierwszej niemieckiej oryginalnej produkcji Netflix, który będzie stanowił ostatnią część trylogii.

Trzy cykle, trzy sezony: trzeci sezon wielokrotnie nagradzanego serialu będzie ostatnią odsłoną serii.

Showrunnerzy Jantje Friese i Baran bo Odar tak opowiadają o zakończeniu serialu:

Od samego początku planowaliśmy DARK jako trylogię o podróży w czasie. Kiedy uświadomiliśmy sobie, jak dużą popularnością na całym świecie cieszył się pierwszy sezon, byliśmy wniebowzięci. W tej chwili fani mogą rozkoszować się oglądaniem drugiego sezonu, a my właśnie rozpoczęliśmy produkcję trzeciej, ostatniej już odsłony tej pełnej paradoksów sagi rodzinnej. Odpowiemy w niej na pytania, jakie dręczyły naszych widzów, i z biegiem czasu pomożemy rozwikłać wszystkie zagadki tej historii. Na pewno ciężko będzie nam pożegnać się z postaciami, które zdążyliśmy tak polubić, ale przecież początek jest końcem, a koniec początkiem.

Od lewej: Paul Lux, Maja Schöne, Lisa Vicari, Moritz Jahn, Louis Hofmann, Sammy Scheuritzel, Baran bo Odar

Kilka faktów o trzecim sezonie

  • Do grudnia w okolicach Berlina zostanie nakręconych osiem godzinnych odcinków.
  • W trzecim sezonie w centrum wydarzeń ponownie znajdą się rodziny Nielsenów, Kahnwaldów, Tiedemannów i Dopplerów. Spróbują rozwikłać tajemnice małego miasteczka Winden oraz znaleźć odpowiedź na najważniejsze pytanie: czy można rozwiązać pętlę czasu i zmienić mroczne przeznaczenie wszystkich bohaterów?
  • Kelly Luegenbiehl, wiceprezes międzynarodowych produkcji oryginalnych Netflix (International Originals Netflix): – Rozpoczęcie produkcji ostatniego sezonu DARK to znacznie więcej niż tylko początek prac nad trzecią odsłoną serii: nasza pierwsza niemiecka oryginalna produkcja dosłownie zatacza koło. Nie mogę się doczekać, aż Jantje i Bo w pełni zrealizują swój zamysł i dokończą opowiadanie tej historii oraz zdradzą wszystkie tajemnice publiczności i fanom na całym świecie, którzy od samego początku ciepło przyjęli DARK.
  • Tak jak w poprzednich sezonach, scenariusz wszystkich ośmiu odcinków napisała Jantje Friese, a wyreżyseruje je Baran bo Odar. Za zdjęcia odpowiada Nikolaus Summerer.
  • Za produkcję serialu ponownie odpowiadać będzie W&B Television. Producentami wykonawczymi są Friese oraz Odar, a także Quirin Berg i Max Wiedemann.
  • Do obsady serialu powrócą Louis Hofmann, Jördis Triebel, Lisa Vicari, Mark Waschke, Andreas Pietschmann i Lea van Acken. Dołączą do nich Barbara Nüsse, Hans Diehl, Jakob Diehl, Nina Kronjäger, Sammy Scheuritzel i Axel Werner.

Dark (2017) | serial, sezon 1 | 16+ | UHD, 4K, HDR, Dolby Vision, Dolby Atmos | można pobrać | polskie napisy i lektor
IMDb: 8.6/10

Opis Netflix: Zaginione dziecko zmusza cztery rodziny do gorączkowego poszukiwania odpowiedzi. Pogoń za prawdą ujawnia szokujące, skrywane od pokoleń tajemnice.

W rolach głównych: Louis Hofmann, Oliver Masucci, Jördis Triebel

Dark: Sezon 2 (zwiastun)

Serial „Dark” otrzymał nominację do Grimme Preis — najbardziej prestiżowej niemieckiej nagrody telewizyjnej.

 

Poprzednio w DARK…

Gatunki: Niemieckie programy i seriale, Seriale sensacyjne, Thrillery telewizyjne, Dramaty telewizyjne, Programy i seriale kryminalne, Seriale science fiction i fantasy
Kategorie: Zagmatwane, Mrożące krew w żyłach, Przerażające, Intelektualne, Straszne, Trzymające w napięciu

Obsada: Louis Hofmann, Oliver Masucci, Jördis Triebel, Maja Schöne, Karoline Eichhorn, Sebastian Rudolph, Anatole Taubman, Mark Waschke, Stephan Kampwirth, Anne Ratte-Polle, Andreas Pietschmann, Lisa Vicari, Michael Mendl, Angela Winkler


Czytaj również:

Premiery w ofercie HBO GO Polska – 27 czerwiec 2019

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska – 26 czerwiec 2019

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner