Netflix przejmuje wydawnictwo komiksowe Millarworld – oficjalna informacja prasowa

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3.8]

netflix-Millarworld-1Legendarny twórca komiksów, Mark Millar, łączy siły z Netflixem, jedną z największych na świecie internetowych platform rozrywkowych, by zdobyć serca widzów z całego świata.

Hollywood, Kalifornia, 7 sierpnia 2017 r. — firma Netflix Inc. ogłosiła dzisiaj, że przejęła Millarworld, potężne wydawnictwo komiksowe, które założył Mark Millar, legendarny twórca takich postaci i opowieści jak „Kick-Ass”, „Kingsman” oraz „Old Man Logan”. Mark Millar jest jedną z najważniejszych figur w świecie komiksów.

Netflix i Millar planują zekranizować uznane przez fanów i krytyków dzieła z katalogu wydawnictwa Millarworld. Wspólnie stworzą nowe filmy, seriale i programy dla dzieci, które będą dostępne na całym świecie tylko w serwisie Netflix. Ponadto wydawnictwo Millarworld nadal będzie wydawać nowe opowieści pod logo Netflix.

Pierwsze w historii firmy Netflix przejęcie jest kolejnym krokiem na drodze do realizacji planu, który zakłada bezpośrednią współpracę z wybitnymi i utalentowanymi twórcami oraz nabywanie własności intelektualnej i praw do ponadczasowych opowieści o ciekawych postaciach i fikcyjnych światach. Strony nie ujawniają warunków transakcji.

„W ostatnich latach Mark stworzył wiele wybitnych opowieści i postaci, a także nadał nowy blask wielu historiom, w tym „Avengers” Marvela oraz „Kick-Ass”, „Kingsman”, „Wanted” i „Reborn” wydawnictwa Millarworld. Mark jest współczesnym Stanem Lee” — podkreśla Ted Sarandos, dyrektor ds. treści w firmie Netflix. — „Nie możemy się już doczekać dnia, kiedy będziemy mogli wykorzystać ogromny potencjał twórczy wydawnictwa Millarworld i rozpocząć nowy rozdział w tworzeniu opowieści światowego formatu”.

„To dopiero trzeci przypadek w historii, by potężne wydawnictwo komiksowe zostało zakupione przez takiego gracza. Jestem ogromnym fanem tego, co robi firma Netflix, i niezmiernie się cieszę z ogłoszonych przez nią planów. Netflix to przyszłość. Millarworld nie mogło dostać lepszej szansy” — podkreśla Millar.

Millar, prowadzący wydawnictwo Millarworld wraz z żoną, Lucy, jest jedną z najwybitniejszych postaci w świecie komiksów. Podczas ośmioletniej pracy w wydawnictwie Marvel stworzył komiksy i opowieści, na podstawie których powstały pierwszy film z serii Avengers, Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów oraz Logan: Wolverine. W sumie wszystkie te filmy zarobiły na całym świecie ponad 3 miliardy dolarów. Od początku działalności pracowni Millara i jego zespołu światło dzienne ujrzało osiemnaście nowych światów pełnych unikalnych postaci. Z tego na podstawie trzech (Wanted, Kick-Ass i Kingsman) nakręcono produkcje kinowe, które zarobiły na całym świecie prawie miliard dolarów.

„Mark stworzył nowy rodzaj komiksowego uniwersum z wyrazistymi postaciami, z którymi mogą identyfikować się czytelnicy z całego świata” — dodaje Sarandos. — „Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie prac przy nowych Netflix Originals stworzonych na postawie istniejących tytułów, a także nowych opowieści o superbohaterach i antybohaterach oraz historii z gatunku fantasy, science fiction i horroru, które wyjdą spod pióra Marka i jego zespołu”.

Informacje o firmie Netflix
Netflix to jedna z największych na świecie internetowych platform rozrywkowych, z której korzystają 104 mln użytkowników w ponad 190 krajach. Każdego dnia serwis udostępnia łącznie ponad 125 mln godzin filmów, seriali i programów, w tym seriali, dokumentów i filmów oryginalnych. Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów bez ograniczeń czasowych, o każdej porze, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i połączonego z internetem. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania bez reklam i zobowiązań.

Informacje o Marku Millarze i wydawnictwie Millarworld
Wydawnictwo Millarworld prowadzą Mark i Lucy Millarowie. Firma i wybitni artyści będący jej partnerami są właścicielami praw do wszystkich postaci ze swoich komiksów. Dzieła, które powstały w wydawnictwie, zyskały ogromną popularność na całym świecie. Marki wydawnictwa Millarworld w ciągu ostatnich czternastu lat były wykorzystywane w wielu branżach, w tym w wydawniczej, filmowej, odzieżowej, gier wideo i zabawek dla dzieci. Podczas współpracy z wydawnictwem Marvel Mark Millar stworzył kilka bestsellerów, które miały ogromny wpływ na ostateczny kształt filmowego uniwersum Marvela. Jego seria komiksów „Ultimates” została okrzyknięta przez Time Magazine komiksem dziesięciolecia, a „Czerwony Syn” nadal pozostaje najlepiej sprzedającym się komiksem wszech czasów o Supermanie.

Źródło: Materiały prasowe firmy Netflix, Inc.

KOMENTARZE:

2 myśli nt. „Netflix przejmuje wydawnictwo komiksowe Millarworld – oficjalna informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...