Netflix: “REBEL MOON część 1: Dziecko ognia” – zwiastun epickiej produkcji w reżyserii Zacka Snydera

Facebooktwitter

Netflix filmy

Wylądował zwiastun długo wyczekiwanej, epickiej produkcji w reżyserii Zacka Snydera REBEL MOON – CZĘŚĆ PIERWSZA: DZIECKO OGNIA.  Premiera w serwisie Netflix 22 grudnia 2023.

 

Po awaryjnym lądowaniu na księżycu w najdalszych zakątkach wszechświata, Kora (Sofia Boutella), nieznajoma z tajemniczą przeszłością, rozpoczyna nowe życie wśród spokojnej osady rolników. Wkrótce jednak staje się ich jedyną nadzieją na przetrwanie, gdy despotyczny regent Balisarius (Fra Fee) i jego okrutny wysłannik, admirał Noble (Ed Skrein), odkrywają, że rolnicy nieświadomie sprzedali swoje plony Bloodaxes (Cleopatra Coleman i Ray Fisher) – przywódcom zaciekłej grupy powstańców ściganych przez Motherworld. Kora i Gunnar (Michiel Huisman), rolnik o czułym sercu, jednak naiwnie podchodzący do realiów wojny, mają za zadanie znaleźć wojowników, którzy zaryzykują życie w obronie mieszkańców Veldt. Podróżują do różnych światów w poszukiwaniu Bloodaxes, po drodze zbierając małą grupę wojowników, których łączy wspólna potrzeba odkupienia: Kai (Charlie Hunnam), pilot i najemnik; generał Titus (Djimon Hounsou), legendarny dowódca; Nemesis (Bae Doona), mistrzyni miecza; Tarak (Staz Nair), jeniec z królewską przeszłością; i Milius (E. Duffy), bojownik ruchu oporu. Po powrocie na Veldt, Jimmy (głos Anthony’ego Hopkinsa), starożytny zmechanizowany obrońca ukrywający się w skrzydłach, budzi się z nowym celem. Nowo utworzona grupa rewolucjonistów musi nauczyć się ufać sobie nawzajem i walczyć jako jeden zespół, zanim armie Świata Matki (Motherworld) nadejdą, by zniszczyć ich wszystkich.

  • Reżyser: Zack Snyder
  • Scenarzyści: Zack Snyder, Kurt Johnstad, Shay Hatten
  • Producenci: Deborah Snyder, Eric Newman, Zack Snyder, Wesley Coller
  • Producenci wykonawczy: Bergen Swanson, Sarah Bowen, Shay Hatten, Kurt Johnstad
  • Obsada:Sofia Boutella, Djimon Hounsou, Ed Skrein, Michiel Huisman, Doona Bae, Ray Fisher, Charlie Hunnam i Anthonym Hopkins jako głos “Jimmy’ego”. W rolach głównych występują także Staz Nair, Fra Fee, Cleopatra Coleman, Stuart Martin, Ingvar Eggert Sigurðsson, Alfonso Herrera, Cary Elwes, Rhian Rees, E. Duffy, Jena Malone, Sky Yang, Charlotte Maggi, Corey Stoll.
  • Premiera:
    • Rebel Moon – część pierwsza: Dziecko ognia – 22 grudnia 2023;
    • Rebel Moon – część druga: The Scargiver – 19 kwietnia 2024.

 

Zack Snyder, twórca takich filmów jak „300”, „Człowiek ze stali” i „Armia umarłych”, przedstawia powstającą przez dziesięciolecia dwuczęściową produkcję „Rebel Moon”.

Po tym, jak rozbiła się na księżycu gdzieś na krańcach wszechświata, Kora (Sofia Boutella), kobieta, której przeszłość okryta jest tajemnicą, zaczyna nowe życie w spokojnej rolniczej osadzie. Wkrótce jednak to ona właśnie staje się dla mieszkańców jedyną nadzieją na przetrwanie, gdy despotyczny regent Balisarius (Fra Fee) i jego okrutny wysłannik admirał Noble (Ed Skrein) odkrywają, że rolnicy nieumyślnie sprzedali ich plony Bloodaxe’om (Cleopatra Coleman i Ray Fisher) — przywódcom bezwzględnych powstańców ściganych przez Imperium.

Mając za zadanie znaleźć wyszkolonych wojowników, którzy zaryzykują życiem, by bronić ludu Veldt, Kora i Gunnar (Michiel Huisman), wrażliwy rolnik nieznający wojennej rzeczywistości, wyruszają na poszukiwania Bloodaxe’ów wraz z zebraną przez siebie grupką wojowników, których łączy potrzeba odkupienia. Są wśród nich pilot i najemnik Kai (Charlie Hunnam); generał i legendarny dowódca Titus (Djimon Hounsou); genialna wojowniczka Nemesis (Doona Bae); Tarak (Staz Nair), jeniec o królewskich korzeniach oraz Milius (E. Duffy), wojownik ruchu oporu.

Tymczasem na Veldt Jimmy (voiced by Anthony Hopkins), pozostający w gotowości pradawny mechaniczny obrońca, budzi się, widząc przed sobą nowy cel. Świeżo upieczeni rewolucjoniści muszą zaś nauczyć się ufać sobie nawzajem i walczyć ramię w ramię, zanim armie Imperium zgładzą ich wszystkich.

 

 

Netflix filmy

 

Informacje o serwisie Netflix
Netflix to jeden z największych na świecie serwisów rozrywkowych, z którego korzysta 247 mln opłacających abonament użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali i gier w różnych językach. Użytkownicy mogą swobodnie uruchamiać, zatrzymywać i wznawiać odtwarzanie o każdej porze i w dowolnym miejscu, a także zmienić plan w dowolnym momencie.


 

Polecamy również

Netflix: Data premiery i zwiastun polskiego serialu “1670”

Disney+ publikuje pierwszy zwiastun serialu „Shōgun”

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner