Netflix: Data premiery i zwiastun polskiego serialu “1670”

Facebooktwitter

Netflix seriale

“Bóg, honor, ojczyzna – to 3 najczęstsze przyczyny zgonów polskich magnatów.” Świeża porcja czarnego humoru w sarmackim stylu w nowym zwiastunie serialu 1670 Netflixa. Poznaj bohaterów i datę premiery serialu.

Co może spotkać polskiego szlachcica cieszącego się dostatnim życiem u schyłku XVII w.? Jak pokazuje zwiastun satyrycznego serialu 1670 – absolutnie wszystko. Widzowie będą mogli śledzić losy szlachcica Jana, jego rodziny i pozostałych mieszkańców wsi Adamczycha już od 13 grudnia tylko w Netflixie.

Serial 1670 to nowa, satyryczna produkcja Netflixa w reżyserii Macieja Buchwalda i Kordiana Kądzieli, która w przewrotny sposób opowiada o losach szlacheckiego rodu Adamczewskich i mieszkańców należącej do rodziny wsi. Za pomysł i scenariusz odpowiada Jakub Rużyłło.

Szlachta jest w tekstach naszej kultury obecna od zawsze, ale jeszcze nikt nie opowiedział o niej językiem współczesnej komedii. Tymczasem tkwiący w niezachwianym samozadowoleniu sarmata, zdający się nie zauważać, że wszystko wokół niego się rozpada, jest postacią tragiczną, ale też… bardzo śmieszną. – mówi Jakub Rużyłło, pomysłodawca i scenarzysta serialu 1670. 

 

Netflix seriale

Netflix seriale

 

1670 to oryginalny format komediowy czerpiący z różnych konwencji. Bohaterowie, umieszczeni na tle codzienności XVII-wiecznej Polski, mierzą się z dość uniwersalnymi i ponadczasowymi bolączkami. – opowiada o serialu Maciej Buchwald, który wyreżyserował 1670 wspólnie z Kordianem Kądzielą – Nie jest to opowieść historyczna, lecz pewnego rodzaju fantazja na temat losów szlacheckiej rodziny Adamczewskich, która ma przede wszystkim bawić, a jednocześnie pozwolić uwierzyć w bohaterów, ich emocje oraz pragnienia.

W serialu 1670 w roli oddanego rodzinie i tradycji szlachcica Jana, który ma ambicje zapisać się na kartach historii Polski, zobaczymy Bartłomieja Topę. Katarzyna Herman wcieli się w postać Zofii, żony Jana, pokładającej większą wiarę w wolę Stworzyciela, niż siłę sprawczą męża. Anielę, najmłodsze dziecko Zofii i Jana, którą wybitnie uwiera ciasnota konwenansów XVII wieku, zagra Martyna Byczkowska. W rolę jej starszych braci, Stanisława i Jakuba, wcielą się odpowiednio Michał Balicki i Michał Sikorski. Do portretu rodu Adamczewskich dołączy również Dobromir Dymecki w roli Bogdana – szlachcica czystej krwi i brata Zofii, który brał udział we wszystkich najważniejszych klęskach polskiej armii. W roli sąsiada rodziny, Andrzeja, z którym Janowi przyszło dzielić wpływy we wsi, zobaczymy Andrzeja Kłaka. Tymczasem Kirył Pietruczuk wcieli się w postać chłopa Macieja, który w ramach programu wymiany chłopskiej Erasmus przybył do Polski z Litwy i szybko staje się częścią świata kreowanego przez sarmacką fantazję.

 

Netflix seriale

 

INFORMACJE O 1670:

  • Opis serialu: Jest rok 1670. Jan, głowa szlacheckiej rodziny i właściciel (mniejszej) połowy wsi Adamczycha, marzy o zapisaniu się na kartach historii Polski – najpotężniejszego państwa na świecie. Pasmo jego życiowych sukcesów pozwala myśleć, że jest na dobrej drodze. W końcu wszystko, co ma, odziedziczył sam, a całą resztę osiągnął ciężką pracą własnych chłopów. Jego ambitne plany zakłóca jednak niełatwa codzienność właściciela ziemskiego: na sejmiku znów trzeba zawetować pomysł podniesienia podatków, nieprzekonani do teorii skapywania chłopi tracą motywację do pracy, córka sprzeciwia się wydaniu za syna magnata, a podstępny sąsiad Andrzej knuje, jak zebrać większe plony w tym roku… W dodatku Rzeczpospolita szlachecka złośliwie akurat teraz chyli się ku upadkowi. Na szczęście opatrzność zawsze jest po stronie Polski, a postępowe myślenie Jana pozwoli mu wybrnąć z każdej sytuacji i sięgnąć po wieczną chwałę!
  • Data premiery: 13 grudnia, tylko w Netflixie
  • Gatunek: komedia
  • Twórcy: Maciej Buchwald i Kordian Kądziela (reżyseria), Jakub Rużyłło (scenariusz), Ivo Krankowski (producent kreatywny), Jan Kwieciński PGP (producent), Nils Croné FSF (zdjęcia), Mirosław “Mietek” Koncewicz (scenografia), Katarzyna Lewińska (kostiumy),  Janusz Kaleja (charakteryzacja), Jerzy Rogiewicz (muzyka), Sebastian Mialik, Magdalena Chowańska, Albert Bana oraz Anna Łuka (montaż), Akson Studio (produkcja)
  • Obsada: Bartłomiej Topa (Jan), Katarzyna Herman (Zofia), Martyna Byczkowska (Aniela), Michał Balicki (Stanisław), Michał Sikorski (Jakub), Kirył Pietruczuk (Maciej), Dobromir Dymecki (Bogdan), Andrzej Kłak (Andrzej).

 

 

Netflix seriale

 

 

 

Informacje o serwisie Netflix:

Netflix to jeden z największych na świecie serwisów rozrywkowych, z którego korzystają 247 mln opłacających abonament użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali i gier w różnych językach. Użytkownicy mogą swobodnie uruchamiać, zatrzymywać i wznawiać odtwarzanie o każdej porze i w dowolnym miejscu, a także zmienić plan w dowolnym momencie.


 

Polecamy również

“Echo”- najnowszy serial Marvel Studios zadebiutuje w ofercie Disney+ już od 10 stycznia. Mamy zwiastun

Listopad w ofercie Disney+

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner