Netflix: Ruszyły zdjęcia do serialu “Heweliusz” w reżyserii Jana Holoubka

Facebooktwitter

Netflix seriale

Ruszyły zdjęcia do serialu Heweliusz w reżyserii Jana Holoubka. Najbardziej spektakularna polska produkcja ostatnich lat, inspirowana tragiczną historią zatonięcia polskiego promu, pojawi się w 2025 roku w serwisie Netflix.

Z początkiem roku Netflix rozpoczął zdjęcia do Heweliusza. To pięcioodcinkowy fabularyzowany serial dramatyczny, inspirowany historią zatonięcia promu Jan Heweliusz, do którego doszło 14 stycznia 1993 roku na Morzu Bałtyckim. Drugi, po Wielkiej Wodzie, serial katastroficzny w Polsce, o jeszcze większej skali produkcji, dla Netflixa ponownie realizują jego twórcy – reżyser Jan Holoubek, scenarzysta Kasper Bajon i producentka Anna Kępińska. Premiera serialu przewidziana jest w serwisie Netflix w 2025 roku.

Twórcy oraz cała ekipa są ogromnie podekscytowani, że mogą zrealizować tak wyjątkowy serial wspólnie z Netflixem. “Heweliusz” to projekt o spektakularnej skali, nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Prace nad nim trwają prawie dwa lata, a okres zdjęciowy przewidziany jest na 8 miesięcy. W tym tygodniu w Świnoujściu  padł pierwszy klaps, a przed nami 106 dni zdjęciowych i 10 polskich lokacji – pojawimy się m.in., Szczecinie, Zgorzelcu, Gdyni, Wrocławiu i Warszawie. Z kolei w Brukseli nakręcimy wodne sceny kaskaderskie w najnowocześniejszej hali filmowej ze specjalnym basenem, a samych scen katastroficznych będzie ponad 130. Na ekranie zobaczymy ponad 120 postaci nazwanych i aż 3000 statystów, a ekipa pracująca nad serialem liczy ponad 140 osób! Anna Kępińska, producentka serialu Heweliusz.

“Heweliusz” to nie tylko serial o katastrofie, ale też o żałobie, stracie i walce z dysfunkcyjnym państwem o dobre imię i godność tych, którzy zginęli. Mamy nadzieję, że oprócz skali oraz rozmachu produkcji, widzów zachwyci i poruszy olbrzymi potencjał dramaturgiczny i emocjonalny tej historii. Tym samym mamy także świadomość odpowiedzialności, jaka na nas spoczywa, dlatego naszym zadaniem jest przede wszystkim oddać sprawiedliwość wszystkim tym, których dotknęła ta tragedia. Jan Holoubek, reżyser.

O serialu:

  • Twórcy: Jan Holoubek (reżyseria), Kasper Bajon (scenariusz), Bartek Kaczmarek (zdjęcia), Marek Warszewski (scenografia), Weronika Orlińska (kostiumy), Mirela Zawiszewska, Justyna Osińska (charakteryzacja), Jan Komar (muzyka), Jerzy Murawski i Kacper Habisiak (dźwięk), Rafał Listopad (montaż), Krzysztof Hrycak (VFX).
  • Produkcja: Telemark
  • Producentka: Anna Kępińska

 

Informacje o serwisie Netflix

Netflix to jeden z największych na świecie serwisów rozrywkowych, z którego korzysta 247 mln opłacających abonament użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali i gier w różnych językach. Użytkownicy mogą swobodnie uruchamiać, zatrzymywać i wznawiać odtwarzanie o każdej porze i w dowolnym miejscu, a także zmienić plan w dowolnym momencie.


 

Polecamy również

Drugi sezon produkcji MAX Original “Tokyo Vice” zadebiutuje już 8 lutego w ofercie HBO Max

Tak mocnego serialu Marvel Studios jeszcze nie było. „Echo” debiutuje dzisiaj w ofercie Disney+

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner