Netflix: Serialowy maraton jest dla psów, kotów i nie tylko! (BADANIA)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.7]

netflix-hau_mial-top
Nowe badanie Netflix potwierdza: pies najlepszym przyjacielem człowieka podczas seryjnego oglądania.

Miłość do zwierząt domowych przybrała niespotykane dotąd rozmiary – po ulicach Bombaju jeżdżą specjalne taksówki dla czworonogów, we Włoszech można wziąć zwolnienie lekarskie na chorego pupila, a w USA pawie są emocjonalnym wsparciem. Nic więc dziwnego, że nasi czworonożni przyjaciele (i nie tylko, bo nawet ptaki!) coraz częściej stają się partnerem w kwestii rozrywki. Wyniki nowego badania Netflix potwierdzają, że większość z nas (78%) najchętniej zasiada przed telewizorem i oddaje się seryjnemu oglądaniu w towarzystwie merdających lub miauczących przyjaciół.

Spójrzmy prawdzie w oczy: oglądanie programu ze zwierzakiem może mieć sporo zalet. Na przykład nasz towarzysz nie wykorzysta spoilerów i nie dopuści się serialowej zdrady. Zwierzaki nie tylko nie toczą z nami walk o pilota ani nie oceniają naszego gustu (no dobrze, może czasem), ale są po prostu wymarzonymi partnerami do oglądania i przytulania (35% osób przyznaje, że futrzaki pomagają przetrwać smutną lub straszną scenę), a nawet rozmowy (34% Polaków zwraca się do swoich pupili, komentując program lub film).

Zwierzęta chętnie uczestniczą we wspólnym oglądaniu seriali czy filmów, ponieważ wyczuwają, że jesteśmy wtedy spokojni i odprężeni, co zachęca je do zbliżenia się i nawiązania kontaktu. Jedne zwierzaki wybierają wtulanie się w człowieka tak, aby dotykać go jak największą powierzchnią swojego ciała, a inne czują się najlepiej leżąc przy łóżku czy kanapie. Pamiętajmy, że podczas wspólnego odpoczynku, w organizmie naszego zwierzaka uwalnia się serotonina odpowiedzialna za jego dobry nastrój – mówi Piotr Wojtków, behawiorysta i trener szkolenia psów.

Ale pochłanianie seriali z pupilem u boku to nie tylko przyjemne wrr-ażenia. Ponad połowa respondentów z Polski (52%) musiała ustąpić miejsca swoim czworonożnym towarzyszom, 20% zachęcało ich do cierpliwego oglądania programu nieco dłużej za pomocą smakołyków, a niektórzy (11%) posunęli się nawet do wyłączenia programu, jeśli nie przypadł on do gustu ich pupilom.

Netflix & hau czy Netflix & miau - infografika-1_1

To o jakich programach szczekają, miauczą i ćwierkają wszyscy wokół? Właściciele psów chętnie sięgają po House of Cards oraz po filmy i seriale akcji, takie jak Narcos, czy Jessika Jones. Kociarze wolą mrrr-aczej Czarne lustro, The Crown czy Stranger Things (umówmy się, że pewnie chodzi im o Mews’a, kota Dustina). A kiedy miłośnicy ptaków rozsiadają się w fotelach, to oglądają komedie takie jak Przyjaciele z uniwerku czy pełną pięknych pejzaży ekranizację Ani z Zielonego Wzgórza, czyli serial Ania, nie Anna. Ale to jeden program gromadzi przed ekranami wszystkich widzów jednakowo (i nie tylko tych czworonożnych) – Orange is the New Black.

TOP 10 seriali, które lubimy oglądać ze zwierzakami:

 1. House of Cards
 2. Black Mirror
 3. Narcos
 4. Stranger Things
 5. Star Trek Discovery
 6. Dark
 7. Marvel’s Daredevil
 8. 13 Reasons Why
 9. Marvel’s The Punisher
 10. The Last Kingdom

A Ty jakie oglądanie wybierasz?

Netflix & hau, Netflix & miau, Netflix & chrum czy może Netflix & ssssssss?

Pod linkiem znajdziesz kontent zatwierdzony przez psy: www.Netflix.com/Woof


Czytaj również:

Netflix: Zagubieni w kosmosie na Comic Con w Dubaju – zdjęcia i materiał wideo

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska cd. (08.04.2018)


 

KOMENTARZE:

3 myśli nt. „Netflix: Serialowy maraton jest dla psów, kotów i nie tylko! (BADANIA)

 1. Moje psy piknują posesji, kot łowi myszy, a moje kury znoszą jaja. Jeżeli kot lub pies coś „ogląda” ze mną, to „Jednego z Dziesięciu”, przynajmniej pożytecznie spędzają czas „oglądając” telewizję.
  A tak poza tym takich artykułów jak ten, nie powinno się umieszczać na poważnym, jak mniemam, portalu.

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...