Netflix: Sex Education – data premiery 2. sezonu; Ania, nie Anna – oficjalny plakat 3. sezonu

Facebooktwitter


Netflix
Polska opublikował datę premiery 2. sezonu serialu Sex Education, oraz oficjalny plakat 3. sezonu serialu Ania, nie Anna.

Osiem odcinków nowego sezonu serialu Sex Education pojawi się już 17 stycznia w ofercie Netflix.

O serialu: 

Głównym bohaterem Sex Education jest Otis Milburn – niezbyt towarzyski uczeń liceum, którego matka jest terapeutką seksualną. W pierwszym sezonie Otis i jego przyjaciółka Maeve Wiley postanawiają wykorzystać jego talent i udzielać płatnych porad seksualnych swoim rówieśnikom. W nowym sezonie Milburn, który sam dość późno zaczął stosować swoją wiedzę w praktyce, musi dla dobra związku z Olą zapanować nad swoim niedawno odkrytym popędem seksualnym. Jednocześnie jego stosunki z Maeve pozostają dość napięte. Tymczasem w liceum Moordale wybucha epidemia chlamydii, co zwraca uwagę na potrzebę lepszej edukacji seksualnej wśród uczniów. Natomiast pojawienia się w mieście nowych dzieciaków może zaburzyć dotychczasową hierarchię w szkole.

Twórczynią i scenarzystką Sex Education jest Laurie Nunn. Za reżyserię drugiego sezonu odpowiadają Ben Taylor, Alice Seabright i Sophie Goodhart. Producentami wykonawczymi są Jamie Campbell, Ben Taylor oraz Laurie Nunn. Serial produkuje studio Eleven.

Członkami obsady są: Asa Butterfield (Gra Endera, Hugo i jego wynalazek), Gillian Anderson (The Crown, Upadek), Emma Mackey (The Winter Lake, Eiffel, Śmierć na Nilu), Ncuti Gatwa (Stonemouth, Ostatni list od kochanka), Connor Swindells (The Vanishing, VS), Aimee-Lou Wood (Louis Wane), Kedar Williams-Stirling (Will, Korzenie, Wolfblood), Chaneil Kular (Informer), Simone Ashley (Broadchurch), Mimi Keene (Tolkien, Ścigane), Tanya Reynolds (Emma, Delicious), Mikael Persbrandt (Invisible Heroes, Dziewczyna w sieci pająka, Hobbit, Król Artur: Legenda miecza), Patricia Allison (Nędznicy, Moving On), Jim Howick (Broadchurch), Rakhee Thakrar (Cztery wesela i pogrzeb), Samantha Spiro (Gra o tron, Tracey Ullman’s Show, Babs, Doctor Who) oraz Alistair Petrie (Deep State, Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie, Nocny recepcjonista).

Sex Education (2018) | serial, sezon 1 | UHD, 4K, HDR, Dolby Vision | polskie napisy i lektor
IMDb: 7.4/10

Opis Netflix: Nieśmiały Otis o seksie wie naprawdę wiele — w końcu jego mama jest terapeutką. Zbuntowana Maeve proponuje mu więc udzielanie seksporad w szkole.

W rolach głównych: Asa Butterfield, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa
Twórcy: Laurie Nunn

Na ekranie Gillian Anderson („Z Archiwum X”, „Upadek” ) i Asa Butterfield („Hugo i jego wynalazek”, „Gra Endera”).Sezon 1.: 8 odcinków – Nieśmiały Otis o seksie wie naprawdę wiele — w końcu jego mama jest terapeutką. Zbuntowana Maeve proponuje mu więc udzielanie seksporad w szkole.

Gatunki: Seriale i programy dla nastolatków, Brytyjskie seriale i programy, Dramaty telewizyjne, Seriale komediowe
Kategorie: Sprośny, Uczuciowy, Prześmiewczy

Obsada: Asa Butterfield, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa, Emma Mackey, Connor Swindells, Kedar Williams-Stirling, Alistair Petrie, Mimi Keene, Aimee Lou Wood, Chaneil Kular, Tanya Reynolds, Patricia Allison, Mikael Persbrandt


Netflix udostępnił także oficjalny plakat trzeciego sezonu serialu Ania, nie Anna.

Premiera 3. sezonu już 3 stycznia 2020 r. w ofercie Netflix.

Serial Ania, nie Anna, którego twórczynią jest Moira Walley-Beckett, to opowieść o dorastaniu inspirowana ponadczasową serią powieści kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery.

Ania, nie Anna plakat sezon 3

Po ogromnym sukcesie dwóch pierwszych sezonów, kolejna odsłona Ani, nie Anny będzie dalej wytyczała nowe szlaki i z udziałem nowych bohaterów i wątków poruszy kwestie tożsamości, feminizmu, konfliktów, uprzedzeń i równouprawnienia kobiet. Wszystko to z perspektywy żywiołowej, chodzącej z głową w chmurach 16-letniej bohaterki. Serial Ania, nie Anna będzie w dalszym ciągu opierał się na powieści L. M. Montgomery – kanadyjskiego skarbu i światowego fenomenu. W trzecim sezonie możemy się jednak spodziewać pewnych twórczych zmian. Wyjątkowa energia, intelekt i bujna wyobraźnia głównej bohaterki zmienią rzeczywistość Avonlea. Ania i pozostali bohaterowie przeżyją ekscytujące przygody i będą musieli stawić czoła nowym problemom.

Serial oryginalny Netflix i CBC, „Ania, nie Anna” jest produkowany przez wytwórnię Northwood Entertainment. Jego twórczynią jest Moira Walley-Beckett, a za produkcję wykonawczą odpowiadają Miranda de Pencier, Moira Walley-Beckett, Debra Hayward i Alison Owen.

Anne with an E / Ania, nie Anna (2017) | serial, sezon 1-2 | 7+ | UHD, 4K | można pobrać | polskie napisy i lektor
IMDb: 8.5/10

Dzielna osierocona dziewczynka o bogatej wyobraźni trafia pod opiekę pewnej starej panny i jej małomównego brata. Na podstawie powieści „Ania z Zielonego Wzgórza”.

W rolach głównych: Amybeth McNulty, Geraldine James, R.H. Thomson
Gatunki: Seriale i programy, Dramaty telewizyjne, Filmy kostiumowe
Twórca: Moira Walley-Beckett

Scenarzystką nowej wersji przygód słynnej Ani jest zdobywczyni Emmy — Moira Walley-Beckett („Breaking Bad”).

 

Sezon 1: Młoda sierotka oczarowuje wszystkich napotkanych mieszkańców Avonlea, począwszy od podstarzałego rodzeństwa, które decyduje się przyjąć ją pod swój dach.

Sezon 2: Ukochane przez Anię Zielone Wzgórze powiększa się. Poznaj nowe twarze i chwytające za serce historie o miłości, stracie i dorastaniu.


Polecamy również

Netflix Polska: Premiery i aktualizacje w ofercie – 25 listopada 2019

Premiera filmowa w ofercie HBO GO Polska – 25 listopada 2019

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner