Netflix ujawnia obsadę filmu „Pinocchio”, którego reżyserem będzie Guillermo del Toro

Facebooktwitter

Netflix filmy

Netflix ogłosił obsadę filmu „Pinocchio” — musicalowej animacji poklatkowej, której reżyserem będzie nagrodzony Oscarem® Guillermo del Toro.

W rolę tytułową wcieli się młody aktor Gregory Mann; Ewan McGregor zagra świerszcza Cricketa, zaś David Bradley (seria „Harry Potter”, „Gra o tron”) wcieli się w postać Geppetta. W pozostałych rolach wystąpią m.in. zdobywczyni Oscara® Tilda Swinton, zdobywca Oscara® Christoph Waltz, Finn Wolfhard („Stranger Things”), zdobywczyni Oscara® Cate Blanchett, John Turturro („The Batman”), zdobywca Złotego Globu Ron Perlman („Nightmare Alley”), Tim Blake Nelson („Watchmen”) oraz Burn Gorman („Enola Holmes”).

Ten oparty na klasycznej opowieści autorstwa Carlo Collodiego musical w animacji poklatkowej opowiada o niezwykłej podróży drewnianego chłopca, którego do życia powołało magiczne życzenie jego ojca. W wersji del Toro akcja filmu Pinocchio rozgrywa się na tle wschodzącego w rządzonych przez Mussoliniego Włoszech faszyzmu, stając się przypowieścią o miłości i buncie, w której tytułowy bohater stara się spełnić oczekiwania swojego ojca.

Reżyserami filmu są del Toro i Mark Gustafson („Fantastyczny Pan Lis”). Teksty piosenek napiszą del Toro i Katz, zaś za muzykę oraz ścieżkę dźwiękową odpowiadać będzie nagrodzony Oscarem Alexandre Desplat. Oryginalny projekt tytułowej postaci stworzył Gris Grimly, zaś wykorzystane w filmie kukiełki zostaną wykonane przez duet Mackinnon i Saunders („Gnijąca panna młoda”).

Producentami filmu „Pinocchio” będą del Toro, Lisa Henson z The Jim Henson Company, Alex Bulkley i Corey Campodonico z ShadowMachine oraz Gary Ungar z Exile Entertainment; zaś współproducentami: Blanca Lista z The Jim Henson Company oraz Gris Grimly. Do ekipy dołączą również kierownik produkcji Melanie Coombs, scenografowie Guy Davis i Curt Enderle, kierownik animacji Brian Hansen, kierownik kukiełek Georgina Hayns, operator Frank Passingham, dyrektor artystyczny Rob DeSue oraz montażysta animacji Ken Schretzmann.

Film, o którego realizacji del Toro marzył już od dawna, będzie miał swoją premierę w kinach oraz w serwisie Netflix. Zdjęcia do filmu rozpoczęły się jesienią zeszłego roku w studio ShadowMachine w Portland w stanie Oregon, a prace produkcyjne trwają nieprzerwanie pomimo pandemii.

– Od lat marzyłem o realizacji tego projektu i wreszcie znalazłem do niego doskonałego partnera, jakim jest Netflix. Poświęciliśmy wiele czasu na dobranie doskonałej obsady i ekipy. Mieliśmy to szczęście, że Netflix bez mrugnięcia okiem wspierał wszystkie nasze działania. Wszyscy jesteśmy wielkimi pasjonatami animacji i uważamy, że za jej pomocą uda nam się opowiedzieć tę klasyczną historię w całkiem nowy sposób – mówi del Toro.

 

INFORMACJE O GUILLERMO DEL TORO
Guillermo del Toro jest jednym z najbardziej nowatorskich filmowców swojego pokolenia. Każdy jego projekt wyznacza nowe kierunki w sztuce filmowej, a jego najnowsze produkcje coraz częściej zacierają granice pomiędzy filmem a telewizją oraz grą aktorską a animacją.

Del Toro jest producentem wykonawczym kilku spośród najbardziej ukochanych przez widzów filmów animowanych, w tym pełnometrażowych produkcji DreamWorks Animation takich jak „Kot w butach”, „Kung Fu Panda 3″ oraz „Strażnicy marzeń”. Wśród jego filmów znajdują się m.in. „Kształt wody” z 2018 r. (nagrodzony czterema Oscarami, w tym dla najlepszego filmu, najlepszego reżysera, najlepszej scenografii i najlepszej ścieżki dźwiękowej), zdobywca trzech Oscarów „Labirynt fauna”, „Hellboy”, „Hellboy II”, „Crimson Peak: Wzgórze krwi”, „Pacific Rim” oraz „Kręgosłup diabła”.

 

INFORMACJE O FIRMIE THE JIM HENSON COMPANY
The Jim Henson Company od ponad 60 lat jest jednym z liderów branży rozrywki familijnej, a także uznanym na całym świecie innowatorem w dziedzinie sztuki lalkarskiej, animatroniki i animacji cyfrowej. Wśród najnowszych projektów telewizyjnych zrealizowanych przez Henson znajdują się „Fraglesy: Gramy dalej!” dla Apple TV+ oraz uznany przez krytyków serial „Ciemny kryształ: Czas buntu”. Obecnie firma zajmuje się produkcją serialu „Harriet the Spy”, którego premiera na Apple TV+ będzie miała miejsce wkrótce, programu „Earth to Ned” dla Disney+, filmu „Pinocchio” w reżyserii Guillermo del Toro dla Netflix, a także nowej wersji „Fraglesów” dla Apple TV+.

 

INFORMACJE O FIRMIE SHADOW MACHINE
ShadowMachine to uznane na całym świecie, nagradzane studio produkcyjne specjalizujące się w sztukach komediowych oraz budowaniu światów. Jego założycielami są producenci Alexander Bulkley i Corey Campodonico. Główne siedziby studia, w których realizowane są animacje 2D, 3D, immersyjne animacje VR oraz animacje poklatkowe, znajdują się w Los Angeles (Kalifornia) oraz Portland (Oregon). Wśród zrealizowanych przez ShadowMachine produkcji znajdują się m.in. docenione przez krytyków i nagradzane seriale „BoJack Horseman”, „Tuca i Bertie” oraz „Robot Chicken”.

 

INFORMACJE O GARYM UNGARZE I FIRMIE EXILE ENTERTAINMENT
Gary Ungar jest założycielem zajmującej się produkcją i zarządzaniem firmy Exile Entertainment. W swojej karierze Ungar skupia się przede wszystkim na odkrywaniu i promowaniu wyjątkowych twórców filmowych. Wśród zrealizowanych przez niego produkcji filmowych i telewizyjnych znajdują się m.in. „Wirus”, „Gothika” i „Modigliani, pasja tworzenia”. Obecnie pracuje nad antologią „10 After Midnight” dla Netflix, a także nad kilkoma serialami dla HBO, Searchlight Television, Quibi i Sony Studios. Z reżyserem Guillermo del Toro współpracuje od czasów jego pierwszego filmu pełnometrażowego, jakim był „Cronos”.

 

INFORMACJE O SERWISIE NETFLIX
Netflix to jeden z największych na świecie rozrywkowych serwisów streamingowych, z którego korzysta 193 mln opłacających abonament użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali i programów w różnych językach. Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów bez ograniczeń czasowych, o każdej porze, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i połączonego z internetem. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania — bez reklam i zobowiązań.


 

Polecamy również

Amerykanin w marynacie – nowy film komediowy z Sethem Rogenem w podwójnej roli zadebiutuje w HBO GO 23 sierpnia 2020r

Diabeł wcielony z Tomem Hollandem i Robertem Pattinsonem | Oficjalny zwiastun nowego filmu od Netflix Polska

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner