Netflix zamawia produkcję mrocznej komedii animowanej „The House” w studiu animacji Nexus Studios

Facebooktwitter


Netflix
łączy siły z kilkukrotnie nagradzaną statuetką BAFTA firmą Nexus Studios, by stworzyć ekscentryczną i mroczną komedię The House.

Projekt powstanie we współpracy z czwórką wybitnych reżyserów specjalizujących się w niezależnej animacji poklatkowej i będzie opowiadał historię trzech pokoleń rodzin zamieszkujących dom, w którym mają miejsce surrealistyczne wydarzenia.

Obraz „The House” zostanie wyprodukowany przez Nexus Studios, studio animacji z oddziałami w Londynie i Los Angeles ukierunkowane na promocję twórców animacji niezależnej. Firma poprzednio wyprodukowała m.in. nominowany do Oscara film krótkometrażowy „This Way Up” oraz nominowany do nagród Emmy i Annie „Back to The Moon”.

Emma de Swaef i Marc James Roels wyreżyserują jeden rozdział „The House”. Najnowszy film tego belgijskiego duetu zatytułowany „To niezwykłe ciasto!” wyświetlano w ramach oficjalnej selekcji na Directors’ Fortnight w Cannes, a także na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto  , Festiwalu Filmowym w Telluride oraz Festiwalu Animation Is Film. Obraz ten został nominowany do nagrody Annie oraz zdobył nagrodę André-Martin w Annecy, jak również nagrodę dla najlepszego filmu animowanego na Festiwalu Animacji w Ottawie.

Szwedzka reżyserka i animatorka Niki Lindroth von Bahr wyreżyseruje kolejny rozdział.  Jej krótkometrażowy film „Brzemię” z 2017 roku zdobył główne nagrody m.in. w Annecy oraz na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto.  Von Bahr znalazła się w rankingu 10 najlepszych nowych animatorów magazynu Variety w 2018 roku.

Paloma Baeza również wyreżyseruje jeden rozdział „The House”. Jej krótkometrażowy film „Na przeciwległych biegunach” zdobył nagrody BAFTA i Annie, zaś magazyn Variety umieścił ją w swoim rankingu 10 najlepszych nowych animatorów w 2018 roku.

The House jest kolekcją filmowych opowiadań, które są inteligentne, błyskotliwe, wnikliwe i podnoszące na duchu, a przy tym naszpikowane ekscentrycznym humorem. Do realizacji tego projektu Nexus zaprosił cztery wyjątkowe, obsypane nagrodami talenty niezależnej animacji poklatkowej: Niki, Marca i Emmę oraz Palomę. Projekt ten będzie ich pierwszym wspólnym dziełem oraz wynikiem organicznej współpracy wybitnie uzdolnionych, podobnie myślących twórców. Cieszy nas, że The House znajdzie swoje miejsce właśnie w serwisie Netflix, stwierdza Charlotte Bavasso, producentka i współzałożycielka Nexus Studios.

Mike Moon, szef działu animacji dla dorosłych Netflix, wyjaśnia: „Nexus Studios ma w swoim portfolio produkcje zrealizowane we współpracy z najlepszymi animatorami z całego świata. Cieszymy się z nawiązania współpracy z tym studiem i powierzenia realizacji The House jego fantastycznym reżyserom”.


Polecamy również

Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 19 stycznia 2020 | Aladyn

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska – 18 stycznia 2020

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner