Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 19 stycznia 2020 | Aladyn

Facebooktwitter


Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na styczeń 2020r. swoją premierę w ofercie mają dziś trzy nowe filmy.

Dzisiejsze nowości

Aladyn / ALADDIN (2019) | film, komedia, fantasy | 123m | 7+ | polskie napisy i dubbing
IMDb: 7/10

Aladyn (Mena Massoud) to pocieszny rozrabiaka, a jego domem są ulice miasta Agrabah. Księżniczka Dżasmina (Naomi Scott) jest natomiast córką Sułtana (Navid Negahban), która chciałaby poznać świat poza pałacowymi murami. Jej ojciec przeciwny jest jej marzeniom. Pewnego dnia Aladyn pomaga Dżasminie, gdy ta przebrana za prostą dziewczynę odwiedza targowisko, i z miejsca się w niej zakochuje. Chłopak zostaje przypadkowo zamieszany w spisek przygotowywany przez nadwornego czarnoksiężnika Dżafara (Nasim Pedrad), a w jego ręce trafia niezwykła lampa oliwna, w której mieszka Dżin (Will Smith)…Wyreżyserowany przez charakteryzującego się własnym oryginalnym stylem Guya Ritchiego (Sherlock Holmes) widowiskowy remake popularnego filmu z wytwórni Walta Disneya opowiadającego o przygodach Aladyna. Wielką gwiazdą obrazu jest niezrównany, dwukrotnie nominowany do Nagrody Akademii Will Smith (W pogoni za szczęściem), a u jego boku występują Mena Massoud (Jack Ryan), Naomi Scott (Power Rangers), Marwan Kenzari (Morderstwo w Orient Expressie) oraz Navid Negahban (Bracia). Produkcja okazała się być wielkim kasowym hitem, zarabiając na całym świecie ponad miliard dolarów.

Reżyseria: Guy Ritchie
Obsada: Naomi Scott, Will Smith, Billy Magnussen, Marwan Kenzari, Mena Massoud, Nasim Pedrad, Navid Negahban
Kraj: USAGość weselny
/ THE WEDDING GUEST (2018) | film kryminalny, thriller | 93m | 18+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 5.6/10

Jay (Dev Patel) jest skrywający tajemnicę mężczyzną, który leci z Wielkiej Brytanii do Pakistanu, aby wziąć udział w przyjęciu weselnym. W Karaczi wynajmuje samochód i uzbrojony w taśmę klejącą oraz strzelbę rusza dalej, aby zrealizować swój plan porwania przyszłej panny młodej (Radhika Apte). Niespodziewanie kobieta nie stawia żadnego oporu, chcąc uciec przed niechcianym zaaranżowanym małżeństwem…Tryskający niesamowitymi kolorami i dźwiękami subkontynentu indyjskiego thriller zdobywcy BAFTY Michaela Winterbottoma (Na tym świecie). Wymykający się schematom, pełen tajemnic i zaskoczeń obraz z nominowanym do Oscara i Złotego Globu Devem Patelem (Lion. Droga do domu) w roli głównej. W filmie występują również Radhika Apte (Spalone), Jim Sarbh (Padmaavat), Harish Khanna (Triszna. Pragnienie miłości) oraz Nish Nathwani (serial Kumple).

Reżyseria: Michael Winterbottom
Obsada: Dev Patel, Radhika Apte, Jim Sarbh, Harish Khanna, Nish Nathwani
Kraj: GBUżyteczne
/ SOMETHING USEFUL / ISE YARAR BIR SEY (2017) | film, dramat | 103m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 7.8/10

Leyla (Basak Köklükaya) jest uznaną prawniczką, która jedzie nocnym pociągiem do odległego nadmorskiego miasteczka, aby wziąć udział w zjeździe klasowym z okazji 25 rocznicy ukończenia szkoły. Podczas swojej podróży poznaje 21-letnią Canan (Öykü Karayel), uczennicę szkoły pielęgniarskiej, która marzy o zostaniu aktorką. Canan ma też przed sobą niezwykle trudne zadanie: musi pomóc sparaliżowanemu przyjacielowi, Yavuzowi (Yigit Özsener), popełnić samobójstwo. Podczas podróży kobiety zaczyna łączyć niespodziewana i szczególna więź. W końcu Leyla postanawia towarzyszyć Cananowi w jej trudnej misji.Utalentowana Pelin Esmer (Za dziesięć jedenasta) pokazuje sylwetki dwóch intrygujących kobiet, które spotykają się w podróży. Każda z nich jest ciekawa osobowością i wymyka się schematom. Niebanalny scenariusz dramatu pozwala wtopić się w ich historię i perypetie. Odtwórczyniami głównych ról są Basak Köklükaya (Trzecia strona) oraz Öykü Karayel (Dust). W filmie występują także Yigit Özsener (Jeden dzień w Europie), Aysenil Samlioglu (Son Çikis) oraz Berfu Öngören (serial Sahsiyet). Produkcja zdobyła Nagrodę FIPRESCI na MFF w Stambule i wiele innych nagród i wyróżnień na imprezach filmowych na świecie.

Reżyseria: Pelin Esmer
Obsada: Basak Köklükaya, Öykü Karayel, Yigit Özsener, Aysenil Samlioglu, Berfu Öngören
Kraj: Turcja


Polecamy również

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska – 18 stycznia 2020

HBO GO Polska: Premiera filmowa w ofercie – 18 stycznia 2020

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner