Netflix zapowiada nowe filmy i seriale dokumentalne, które wkrótce trafią do oferty

Facebooktwitter

 

Życzymy udanej jazdy: Psychodeliczne przygody (film, 11 maja)

„Życzymy udanej jazdy: Psychodeliczne przygody” to film dokumentalny, w którym znani aktorzy, muzycy i komicy dzielą się prawdziwymi historiami o swoich najciekawszych odlotach. Naszpikowane gwiazdami rekonstrukcje i surrealistyczne animacje sprawiają, że widzowie sami stają się częścią tych zabawnych halucynacji. Film ma też poważniejszą stronę i omawia zalety, wady, historię, przyszłość, działanie, popkulturowy wpływ i olbrzymie możliwości środków halucynogennych. Film stanowi też nieoficjalny przewodnik po środkach zmieniających postrzeganie i pozwala rozwiać szereg otaczających je mitów. Próbuje on także odpowiedzieć na wiele pytań, które od dawna sobie zadajemy. Czy psychodeliki mogą pomóc w leczeniu chorób psychicznych? Czy sprawiają, że ludzie skaczą z okien? Czy naprawdę potrzebujemy tylko miłości? Czy drzewa potrafią mówić? W obsadzie filmu znaleźli się między innymi: Adam Scott, Nick Offerman, Sarah Silverman, Ad-Rock, Rosie Perez, A$AP Rocky, Paul Scheer, Nick Kroll i Rob Corddry. Scenariusz i reżyseria: Donick Cary. Dokument wyprodukował Mike Rosenstein na zlecenie Sunset Rose Pictures i Sugarshack 2000.

 

Osądzeni przez media (serial, premiera 11 maja)
W rzeczywistości medialnej naszych czasów prawdziwe dramaty z sali sądowej coraz częściej stanowią formę rozrywki. Serial dokumentalny serwisu Netflix „Osądzeni przez media” rzuca światło na najbardziej wstrząsające sprawy ostatnich lat, które zapadły opinii publicznej w pamięć.  Od momentu wprowadzenia transmisji telewizyjnych z rozpraw sądowych coraz bardziej liczy się kreatywne opowiadanie historii i prezentacja. Nic nie jest już takie samo. W sześciu odcinkach autorzy serialu „Osądzeni przez media” badają wpływ prasy na zmianę opinii publicznej na temat winy lub niewinności przed procesem, w jego trakcie i po zakończeniu rozpraw. Zaprezentowano w nich sprawy związane z różnymi dziedzinami prawa, np. głośny proces w sprawie morderstwa zainspirowanego programem Jenny Jones, sensacyjną historię politycznego upadku Roda Blagojevicha i sprawę Amadou Diallo, nieuzbrojonego imigranta z Afryki, w którego kierunku nowojorska policja oddała 41 strzałów.

Za produkcję serialu „Osądzeni przez media” odpowiadają firma Supper Club i wytwórnia Smokehouse Pictures. Reżyseria: Skye Borgman („Abducted in Plain Sight”), Garrett Bradley („Time”), nominowany do Oscara Yance Ford („Strong Island”), nominowany do nagrody Emmy Brian McGinn („Amanda Knox”), Sierra Pettengill („The Reagan Show”) i Tony Yacenda ( „American Vandal”). Producenci wykonawczy: autor i prawnik Jeffrey Toobin („American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona”), dziennikarz, autor i założyciel stacji telewizyjnej Court TV Steven Brill; laureaci Oscarów z firmy Smokehouse Pictures — George Clooney i Grant Heslov oraz Brian McGinn, Jason Sterman i David Gelb z firmy Supper Club.

 

Mistrzowie dyktand (film, premiera 23 maja)
Przez ostatnie 12 lat w konkursie Scripps National Spelling Bee zwyciężał uczestnik o hinduskich korzeniach. To rekord w historii dyktanda. Film „Mistrzowie dyktand” uwiecznia wzloty i upadki czwórki uczestników konkursu o hinduskim pochodzeniu, którzy przygotowują się do realizacji swojego marzenia — zwycięstwa w kultowym turnieju. Autorzy dokumentu zarejestrowali wypowiedzi przedstawicieli różnych organizacji i grup społecznych, takich jak dr Sanjay Gupta i Fareed Zakaria z CNN, komik Hari Kondabolu, Kevin Negandhi z firmy ESPN, zwycięzca konkursu Scripps National Spelling Bee z 1999 roku — Nupur Lala, próbując odpowiedzieć na pytanie — co stoi za tym niesamowitym pasmem wygranych i co ono oznacza dla społeczności. Reżyseria i produkcja: Sam Rega. Producent: Chris Weller.

 

Lenox Hill (serial, premiera 10 czerwca)

Ten serial dokumentalny przedstawia z bliska pracę czterech ratujących życie ludzkie lekarzy z nowojorskiego szpitala Lenox Hill — dwóch neurochirurgów, lekarza pogotowia i głównego rezydenta oddziału położnictwa i ginekologii. Autorzy serialu z brutalnym realizmem przedstawiają codzienną walkę lekarzy o zachowanie równowagi między życiem zawodowym i prywatnym oraz historie ich pacjentów. Od porodu po operację mózgu — każdy przypadek przedstawia wyjątkowe kulisy złożonego, fascynującego i pełnego skrajnych emocji świata medycyny. Reżyseria i produkcja: Adi Barash i Ruthie Shatz.

 

Father Soldier Son  (film, premiera 19 czerwca)

Kameralny dokument na podstawie polecanej przez New York Times książki o życiu wojskowej rodziny na przestrzeni dziesięciu lat. Międzypokoleniowa analiza znaczenia poświęcenia, celu i amerykańskiego męstwa po wojnie. Reżyseria: Leslye Davis i Catrin Einhorn.

 

Athlete A (film, premiera 24 czerwca)

W 2016 roku gazeta Indianapolis Star opublikowała informację, że Larry Nassar systematycznie molestował członkinie drużyny USA Gymnastics. Ten dokument to kronika dochodzenia prowadzonego przez zespół reporterów, odkrywania nowych dowodów i prób zatuszowania sprawy. Reżyseria: nominowani do nagrody BAFTA Bonni Cohen i Jon Shenk („Niewygodna prawda 2”, „Audrie i Daisy”).

 

Mucho, mucho amor: Legenda Waltera Mercado (film, premiera 8 lipca)

Każdego dnia Walter Mercado — słynny astrolog nieidentyfikujący się z żadną płcią — wprawiał w oczarowanie 120 milionów latynoskich widzów swoją ekstrawagancją i pozytywną energią. Po wielu dekadach w show-biznesie nagle zniknął z życia publicznego. „Mucho, mucho amor: Legenda Waltera Mercado” został wyreżyserowany przez nagradzanych twórców filmów dokumentalnych Cristinę Costantini („Science Fair”) i Kareema Tabscha („The Last Resort”) i wyprodukowany przez Alexa Fumero („I Think You Should Leave with Tim Robinson”).

 

Street Food: Latin America (serial, premiera w lipcu)

„Uliczne jedzenie”, serial twórców “Chef’s Table”, powraca na ekrany z nowymi kulinarnymi wyprawami. W tym sezonie odwiedzimy sześć krajów Ameryki Łacińskiej i poznamy bogactwo jedzenia ulicznego miast, takich jak Oaxaca w Meksyku, Salvador w Brazylii, Buenos Aires w Argentynie, Lima w Peru, Bogota w Kolumbii i La Paz w Boliwii. Każdy odcinek to opowieść o lokalnej tradycji i kulturze, które nadają charakter kuchni danego kraju. Twórcami serialu są David Gelb i Brian McGinn. Za produkcję wykonawczą odpowiadają: David Gelb, Andrew Fried i Brian McGinn oraz współproducent wykonawczy Dane Lillegard.

 

David Attenborough: Życie na naszej planecie (film, premiera w 2020 r.)

Ten wyjątkowy film dokumentalny wyprodukowany przez nagradzaną wytwórnię Silverback Films specjalizującą się w filmach przyrodniczych oraz globalną organizację ekologiczną WWF opowiada historię życia na naszej planecie z punktu widzenia mężczyzny, który zna świat natury lepiej niż ktokolwiek inny na świecie. W ciągu 93 lat życia Attenborough odwiedził każdy kontynent, badając dzikie miejsca na Ziemi i dokumentując życie przeróżnych niesamowitych stworzeń. Film analizuje wyzwania, przed jakimi stoi nasza planeta, i daje nadzieję przyszłym pokoleniom.

 

Dick Johnson nie żyje (film, premiera w 2020 r.)

Dick Johnson jest prawdopodobnie najbardziej kochanym dziadkiem w Nowym Jorku. Jednak emerytowany psychiatra ma 86 lat, a jego życie nieuchronnie zbliża się ku końcowi. Aby pomóc mu przygotować się na tę ostateczną konfrontację, jego córka — nagradzana dokumentalistka Kirsten Johnson („Cameraperson”) — opracowuje pomysłowy eksperyment: aby uczcić życie dr. Johnsona, raz po raz uśmierca go na ekranie. Wykorzystując magię kina i rodzinne zamiłowanie do czarnego humoru, ojciec i córka razem stawiają czoła temu, co czeka nas wszystkich. Film otrzymał nagrodę specjalną jury dla dokumentu amerykańskiego za innowacyjność w opowiadaniu historii opartych na faktach na festiwalu filmowym Sundance w 2020 r. Dokument sfilmowała, wyreżyserowała i wyprodukowała Kirsten Johnson.

 

Niewyjaśnione tajemnice (miniserial, premiera w 2020 r.)
Kultowy serial „Niewyjaśnione tajemnice” powraca! 12 nowych odcinków to połączenie elementów znanych z oryginalnego serialu i nowoczesnego stylu opowiadania historii skoncentrowanego na bohaterach. Serial opowiada historie zwykłych ludzi, którzy przeżyli coś niezwykłego — od traumy związanej z nieoczekiwanym zniknięciem lub śmiercią bliskiej osoby po dziwne zjawiska nadprzyrodzone. Detektywi, dziennikarze i członkowie rodziny przedstawiają swoje wskazówki i teorie, a także identyfikują podejrzanych w nadziei, że jeden z widzów pomoże im rozwiązać zagadkę. Przedstawiają twórcy oryginalnego serialu: Cosgrove/Meurer Productions i 21 Laps Entertainment, producenci serialu „Stranger Things”.

 

Jeffrey Epstein: Obrzydliwie bogaty (miniserial, premiera w 2020 r.)
Multimilioner Jeffrey Epstein trafił do aresztu w 2019 r. Przez całe dekady molestował nastolatki, wykorzystując siatkę ustosunkowanych pomocników, którzy pomagali mu tuszować przestępstwa. Czteroodcinkowy serial dokumentalny „Jeffrey Epstein: Obrzydliwie bogaty” ujawnia przerażającą historię niestrudzonej manipulacji i handlu seksem. Ofiary Epsteina opowiadają o swoich doświadczeniach, a także o nieustannej walce o godność i normalne życie. Reżyserka Lisa Bryant bada wady systemu prawnego, które umożliwiły wielokrotnemu gwałcicielowi tak długo unikać sprawiedliwości. Za produkcję wykonawczą serialu odpowiada Joe Berlinger („Rozmowy z mordercą: Taśmy Teda Bundy’ego”), a za produkcję — firmy RadicalMedia i James Patterson Entertainment Production we współpracy z firmą Third Eye Motion Picture Company.

 

Informacje o dokumentach w serwisie Netflix
Serwis Netflix ma na swoim koncie dokumenty, które zachęcają do dyskusji widzów z całego świata, takie jak nagrodzony w tym roku Oscarem dla najlepszego filmu dokumentalnego film „Amerykańska fabryka”, dokument „Fyre: Najlepsza impreza, która nigdy się nie zdarzyła” czy „Homecoming: Film od Beyoncé”, a także seriale dokumentalne, np. „Bardzo dziki kraj”, „Cheer” i „Procesy w sprawie Gabriela Fernandeza”. W ciągu ostatnich siedmiu lat filmy i seriale dokumentalne wyprodukowane przez firmę Netflix zdobyły cztery Oscary i 15 nominacji do tej nagrody.

Informacje o firmie Netflix
Netflix to jeden z największych na świecie rozrywkowych serwisów streamingowych, z którego korzysta ponad 167 mln opłacających abonament użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali i programów w różnych językach. Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów bez ograniczeń czasowych, o każdej porze, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i połączonego z internetem. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania — bez reklam i zobowiązań.


Polecamy również

Netflix ogranicza jakość transmisji dla europejskich subskrybentów w celu zmniejszenia obciążenia łączy internetowych podczas kryzysu związanego z koronawirusem

Oferta Netflix Polska na kwiecień 2020 – planowane premiery – oficjalna lista filmów i seriali

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner