Netflix zapowiada szeroki wachlarz filmów i seriali animowanych dla dzieci i dorosłych z całego świata

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3.1]

 

Poniżej przedstawiamy nowe tytuły, które zostały dzisiaj zapowiedziane.

  • „MAYA AND THE THREE” (2021 r.) to animowany miniserial w reżyserii i według scenariusza Jorge Gutierreza („Księga życia”, „El Tigre: Przygody Manny’ego Rivery”). Serial zabiera widzów do mitycznego świata inspirowanego Mezoameryką. Jego bohaterką jest waleczna księżniczka, która postanawia zwerbować trójkę legendarnych wojowników do walki w obronie świata ludzi i bogów. Współscenarzystką i współproducentką wykonawczą serialu jest Silvia Olivas („Elena z Avaloru”). Z kolei za fabułę odpowiada Jeff Ranjo („Vaiana: Skarb oceanu”).

Jorge_Gutierrez_Maya_and_the_Three

  • „MY FATHER’S DRAGON” (2021 r.) to animowany film pełnometrażowy 2D dla całej rodziny w reżyserii Nory Twomey („Sekret księgi z Kells”, „Żywiciel”) oraz według scenariusza Meg LeFauve („W głowie się nie mieści”, „Dobry dinozaur”). Jest on oparty na pomyśle Meg LeFauve oraz Johna Morgana, którzy pełnią także funkcje producentów wykonawczych. Za produkcję filmu odpowiadają Bonnie Curtis oraz Julie Lynn z firmy Mockingbird Pictures, a także Paul Young z wytwórni Cartoon Saloon („Sekret księgi z Kells”, „Żywiciel”) i Tomm Moore. „My Father’s Dragon” to film oparty na nagrodzonych wyróżnieniem Newbery Honor powieściach dla dzieci autorstwa Ruth Stiles Gannett. Jest to opowieść o przygodach młodego Elmera Elevatora, który ucieka z domu i wyrusza na poszukiwanie smoka uwięzionego na odległej wyspie. Podczas wyprawy chłopiec odkrywa o wiele więcej, niż kiedykolwiek się spodziewał. Producentami wykonawczymi filmu są także Alan Moloney i Ruth Coady z firmy Parallel Films oraz Gerry Shirren.

 

  •  „GO! GO! CORY CARSON” (2019 r.) to serial animowany dla przedszkolaków wytwórni Kuku Studios z kalifornijskiego Berkeley. Producentami wykonawczymi serialu są Alex Woo („WALL·E”, „Ratatuj”), Stanley Moore („Gdzie jest Dory”, „Uniwersytet Potworny”) oraz Tone Thyne („Wspaniałe zwierzaki”, „The Adventures of Napkin Man!”). Twórcy stworzyli serial „Go! Go! Cory Carson”, biorąc na warsztat zabawki z serii Go! Go! Smart Wheels produkowane przez firmę VTech Electronics. Głównym bohaterem serialu jest młody samochodzik Cory Carson, który przeżywa niezwykle pokręcone przygody w Bumperton Hills.

 

  • „KID COSMIC” (2020 r.) to serial produkcji Craiga McCrackena („Atomówki”, „Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster”). Opowiada on historię młodego chłopca, który pragnie zostać bohaterem. Jego marzenia się spełniają, kiedy natrafia na pochodzące z kosmosu kamienie mocy. Jednak chłopiec wkrótce odkrywa, że jego wyobrażenia o życiu bohatera mają niewiele wspólnego z rzeczywistością, z którą przyjdzie mu się zmierzyć. A będzie to największa walka w jego życiu. I mimo że chłopak szczerze pragnie bronić dobra, zupełnie mu to nie wychodzi.

 

  • „TRASH TRUCK” (2020 r.) to serial animowany produkcji Maksa Keane’a („Dear Basketball”). Hank wychowywał się bez zakazów i nakazów. Jak na sześciolatka ma ogromną wyobraźnię. Ma też potężnego najlepszego kumpla — gigantyczną, roztrąbioną ciężarówkę. Przyjaciele codziennie przeżywają małe i duże przygody — to uczą się latać, to znów odwiedzają gabinet stomatologiczny. Producentami wykonawczymi serialu są Glen Keane („Mała syrenka”, „Aladyn”, „Piękna i Bestia”) oraz Gennie Rim („Dear Basketball”), a także Max Keane.

 

  • „THE WILLOUGHBYS” (2020 r.) to jedyny w swoim rodzaju film pełnometrażowy realizowany w technice animacji komputerowej, którego produkcją zajęła się wytwórnia BRON Animation z Vancouver. Scenarzystą i reżyserem filmu jest Kris Pearn („Klopsiki kontratakują”). Czwórka rodzeństwa Willoughbych porzuconych przez samolubnych dorosłych uczy się, jak dostosować swoje staroświeckie przekonania do współczesnego świata, by stworzyć nowoczesną rodzinę. Na podstawie wyróżnionej nagrodą Newbery książki pisarki Lois Lowry. Występują: Ricky Gervais, Maya Rudolph, Will Forte, Martin Short, Alessia Cara oraz Jane Krakowski.

Kris_Pearn_The_Willoughbys

 

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...