Netflix zbadał fanów-recydywistów serialu Orange Is the New Black (2013)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 0]

OITNB_Infografika-1Beverly Hills, USA (16 czerwca 2016) – Netflix ogłosił dziś, że serialem, do którego najczęściej wracają użytkownicy Netflix z serii Originals jest Orange Is the New Black (2013). Przeprowadzone w 190 krajach badanie dowiodło, że ponad połowa widzów OITNB (53 proc.)* obejrzało ponownie przynajmniej jeden pełny sezon serialu od premiery w 2013. Wzrost liczby ponownych odtworzeń przypada co roku na czerwiec, co związane jest z nadchodzącą premierą nowego sezonu.

Oczywiste, że ludzie chcą obejrzeć serial po raz kolejny – fajne rzeczy oglądasz śmiało i ciągle jest ci mało. Wszystkie poza kosmiczną, erotyczną powieścią Suzanne oraz programem Mała piękność. – powiedziała grana przez Danielle Brooks serialowa Tasha „Taystee” Jefferson, szefowa więziennej telewizji w Litchfield

Przed premierą 4. sezonu Orange is the New Black – zaplanowaną na 17 czerwca – Netflix przeprowadził również ankietę** wśród fanów na całym świecie, aby sprawdzić, jak przygotowują się do powrotu do Litchfield.

Prawie 1/4 ankietowanych (21 proc.) planuje ponownie obejrzeć poprzedni sezon, zaś 41 proc. zamierza obejrzeć ponownie cały serial, czyli 36 odcinków. Fani chętnie „wrócą za kratki” – 54 proc. włączy poprzednie części OITNB już w ten weekend lub nawet wcześniej. Co więcej, 30 proc. zrezygnuje ze ścielenia łóżka, 36 proc. ze sprzątania mieszkania i 10 proc. z gotowania, aby zyskać jeszcze więcej czasu na oglądanie.

Najliczniejsza część ankietowanych, tj. 36 proc. nie chce inkryminować innych i planuje obejrzeć serial ponownie w pojedynkę. Osiem proc. ze swoimi zwierzakami, zaś 12 proc. ze stołem pełnym przekąsek. Ci, którzy chcą mieć partnera w zbrodni, przypomną sobie OITNB z bliską osobą (25 proc.) lub przyjaciółmi (14 proc). Większość obejrzy serial w salonie (43 proc.) oraz w sypialni (41 proc.) – nikt nie wskazał na państwowe miejsce odosobnienia.

Ponowne oglądanie przybiera formy praktyczną i emocjonalną. Wśród najpopularniejszych przyczyn badani wskazują poszukiwania  wskazówek, które mogą być kluczem do rozwikłania intryg z nowych odcinków (25 proc.) oraz na ponowne spotkanie z ulubionymi postaciami (29 proc.). Jednakże dla kolejnych 25 proc. ankietowanych Orange is the New Black to po prostu ich ulubiony serial, który mogliby oglądać kolejny i kolejny raz.


Dla tych, którzy mają czas jedynie na krótszy wyrok – jak np. dla 23 proc., które planuje obejrzeć tylko kilka wcześniejszych części – Netflix przygotował zestawienie najpopularniejszych odcinków serialu. Jak można się było spodziewać, widzowie najchętniej wracają do trzech ostatnich części danego sezonu, ale jedna z nich pozostaje niekwestionowanym liderem oglądalności, Odcinek 1, Sezon 1 – w końcu nigdy nie zapomną się swojego pierwszego razu:

Sezon 1:

 • Odcinek 1 – „I wasn’t ready”
  Skazana na 15 miesięcy za przestępstwo popełnione w latach młodości, Piper Chapman jest zmuszona opuścić  wspierającego narzeczonego i odnaleźć się w nowym domu – kobiecym więzieniu.
 • Odcinek 12 – „Fool me once”
  Bolesna prawda rzuca nowe światło na kilka związków i karier: Pennsatucky odczuwa brak szacunku ze strony Piper; Larry udziela przełomowego wywiadu w radiu.
 • Odcinek 13 –„Can’t fix crazy”
  Plan Red na odzyskanie kuchni ma dla niej poważne konsekwencje; więźniarki wystawiają Bożonarodzeniową szopkę; rzeczy idą zgodnie z planem Piper, mimo że uświadamia sobie, że jej życie jest w niebezpieczeństwie

Sezon 2:

 • Odcinek 11 – „Take a break from your values”
  Piper jest zszokowana nagłą zmianą swojej pozycji; strajk głodowy Soso przyciąga nowych zwolenników, którzy utożsamiają się z tą religijną żarliwością.
 • Odcinek 12 – „It was the change”
  Napięcie wzrasta kiedy w więzieniu zaczyna brakować prądu; Piper wie, że jest w niebezpieczeństwie i musi błyskawicznie podejmować decyzje.
 • Odcinek 13 – „We have manners. We’re polite”
  Sprawy stają na ostrzu noża, kiedy więźniarki mierzą się ze swoimi najgorszymi koszmarami: Nic już nie będzie takie samo.

Sezon 3:

 • Odcinek 11 – ”We can be heroes”
  Caputo i Piper mierzą się z problemami z pracą. Cud w grupie Normy. Erotyki Crazy Eye wpadają w ręcę parcowników więzienia.
 • Odcinek 12 – “Don’t make me come back there”
  Daya zaczyna pracę. Sophia cierpi z powodu prześladowania. Stella pomaga Piper w trudnościach z biznesem. Taystee stawia czoła nowej roli.
 • Odcinek 13 – ”Trust no bitch”
  W więzieniu dzieją się cuda i nawrócenia, ale Piper i Caputo wiedzą, że nie wszystko można załatwić poprzez uduchowienie.


METODOLOGIA
*Dane odnoszą się do użytkowników z całego świata, którzy obejrzeli cały serial Orange is the New Black i obejrzeli ponownie przynajmniej jeden sezon.

**Ankieta została przeprowadzona przy użyciu Google Consumer Surveys, od 2 do 10 czerwca 2016 roku na próbie 1 613 respondentów. Przebadana została grupa pełnoletnich użytkowników internetu z USA, Meksyku, Wielkiej Brytanii i Kanady. Ankietowani musieli potwierdzić chęć obejrzenia nadchodzącego, 4. sezonu Orange is the New Black. Ogólny wskaźnik RMSE wyniósł 2.08 proc.


O Netflix
Netflix to światowy lider telewizji internetowej z 81 milionami widzów w ponad 190 krajach. Użytkownicy Netflix każdego dnia mogą cieszyć się oglądaniem ponad 125 milionów godzin autorskich seriali, dokumentów i filmów – ilu chcą, kiedy chcą i gdziekolwiek chcą, na niemal wszystkich urządzeniach z dostępem do internetu. Subskrybenci Netflix mogą odtwarzać, zatrzymać i kontynuować oglądanie w dowolnym momencie – wszystko to bez reklam i zobowiązujących umów.

Źródło: materiały prasowe firmy Netflix

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...